Skocz do zawartości

Obudowy z możliwością instalacji wentylatorów 2x 200mm (lub więcej)


Recommended Posts

Dzięki :)

Korsarz drogi, CM wygląda przetragicznie.

 

Zastanawiam się czemu producenci preferują wentylatory 120/140mm.

Np. taki Fractal Design ARC 2 Midispokojnie mógłby pomieścić 2x 200mm na górze (po demontażu zatok 5,25", z których i tak mało kto obecnie korzysta)

 

  • Case dimensions (WxHxD): 230 x 460 x 515mm

Ba, gdyby się postarano można by wrzucić 2x 200mm góra, 2x 200mm przód, 1x 200mm dół + z boku coś by się zmieściło (zależnie od wielkosci radiatora cpu).

Link to post
Share on other sites

I w dodatku kilka obudów, które się tutaj pojawiły to jakościowe crapy ^^ nie lepiej zastosować w danym miejscu konfiguracje 2x120mm ? No bo sam nie wiem po co te 200mm, skrzydeł to Ci one zbytnio nie dodadzą ;)

 

lato się zbliża.. trzeba się przygotować na upały 40 stopniowe.. 4x200 + 3x120 i można wsadzać głowę w obudowę ;)

Link to post
Share on other sites

I w dodatku kilka obudów, które się tutaj pojawiły to jakościowe crapy ^^ nie lepiej zastosować w danym miejscu konfiguracje 2x120mm ? No bo sam nie wiem po co te 200mm, skrzydeł to Ci one zbytnio nie dodadzą ;)

 

zasadniczo im wiekszy wentyl tym lepiej -gdyby bylo odwrotnie montowalbys 30x 4cm "pierdziochow"

Edytowane przez sadys
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale najlepiej jest kupić solidną, konkretną i przewiewną budę pokroju 500R/Fractala, zamontować jakieś solidne wentyle dodatkowo w wolnych miejscach i dopiero cieszyć się chłodem ;) ja tam mam na froncie akurat jeden tandem 200mm w oryginale od CM'a i specjalnie nie widzę ogromnych rezultatów w przepływie powietrza itp. Każdy wentyl będzie w stanie nas usatysfakcjonować, pod warunkiem, że to będzie konkretny wentyl :D parka dobrych 120'stek jest adekwatna do takiej 200mm ;)

Link to post
Share on other sites

Parka 120 nie zastapi 200mm -  mam mozliwosc montazu 20/23 cm albo 4x 12cm takze dopiero  2 parki 12cm sa w stanie "pokryc" 20cm.

Poza tym przy tej samej jakosci wykonania 1x20cm bedzie robil mniej halasu niz 4x12 cm.

Takze jakies uzasdnienie montowania duzych wentyli jest.

Zgodze sie ze nie jest to koniecznosc i ze obudowa wyposazona w 12stki moze miec dobra cyrkulacje ale sam mam 2x20cm + 1x14cm + 3x12cm i zamiane 20cm na 4x12cm uwazam ze malo sensowna ;-)

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Mam Fractal Design ARC 2 Midi.

 

Zastanawiam się co stoi na przeszkodzie, aby obudowa była piękna i solidna jak FD ARC 2 i jednocześnie miała zainstalowane 2-3 wiatraki po 200mm każdy (jej wymiary spokojnie na to pozwalają) ?

 

Całkowicie oczywiste jest, że stosunek wydajność / cisza jest nieporównywalnie lepszy w większych wentylatorach.

Ba, nawet cenowo wychodzi to znacznie korzystniej (dobra 200mm kosztuje tyle co półtora porządnego 120mm)

Obecnie mam 6x porządne 140mm i uważam to za rozsądne minimum, w 120 nie ma się co bawić.

 

Szkoda, że właściwie wszystkie obudowy z zastosowaną możliwością instalacji 200mm są po prostu brzydkie / festyniarskie.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze CM 690 III. Można zamontować trzy dwusetki, 1 na topie, 1 na froncie i 1 na boku (jedna dwusetka na froncie fabrycznie). Design powinien spodobać się autorowi. Jest tylko jeden problem - to obudowa jest prawie cała w meshu (buda sitko) więc jest przewiewna ale nic nie wycisza.

 

/e

 

Skoro masz ARC 2 z 6x 140mm  to nie widzę większego powodu na wymianę obudowy tylko dlatego, że nie mieści dwusetek (chyba, że te 3 pary 140-tek są wyjątkowo głośne)

Edytowane przez _LoKi_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Moja poprzednia obudowa to CM 690 I :)

To był jedyny powód, dla którego jej nie wybrałem - bo chciałem co innego.

Świetna propozycja, nie wiedziałem, że istnieje jej już 3 wersja.

Design jest na prawdę bardzo fajny i nieco elegancki.

 

Skoro masz ARC 2 z 6x 140mm  to nie widzę większego powodu na wymianę obudowy tylko dlatego, że nie mieści dwusetek (chyba, że te 3 pary 140-tek są wyjątkowo głośne)

 

 

3x Fractal Design Silent Series 140mm

3x Thermalright TY-147 PWM

 

Te drugie są głośne na 100% ale nigdy nie przekraczają 50-60% obrotów, będąc przy tym bardzo wydajne.


Tutaj bardzo ciekawa buda

http://techplanet.pl/produkty/obudowy/enermax-fulmo-gt,29953.html

 

Przód: -(zintegrowane) 1x wentylator Vegas 18cm (niebieski)
Lewy Bok: 
-(zintegrowane) 2x wentylatory Vegas 18cm (niebieskie)
-(opcjonalne) 2x wentylatory 18cm
Prawy Bok:
-(opcjonalne) 1x wentylator 9/12cm (o maks. głębokości 20mm)
Góra:
-(zintegrowane) 1x wentylator 23cm
-(opcjonalne) 1x wentylator 23cm
Spód:
-(opcjonalne) 1x wentylator 23cm lub 2x wentylatory 12/14cm
Tył:
-(zintegrowane) 1x wentylator 14cm
Wnętrze:
-(opcjonalne) 2x wentylatory 14cm (do chłodzenie HDD)

 

  Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...