Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

"Chrumkająca" Barracuda

seagate barracuda dysk smart dźwięk dziwny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karol1701

Karol1701
  • Pasjonat

• 909 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 18 marzec 2014 - 18:52

Witam!
Mam problem ze swoim dyskiem - Barracuda 1TB
Dokładnie ten model:
http://www.morele.ne...00dm003-432403/

Został kupiony na przełomie grudnia i stycznia 2012/2013r.
Otóż przy starcie PC dysk "chrumka/zgrzyta" dość głośno (wczoraj aż cała obudowa się zatrzęsła)... dziś już jest lepiej, lecz i tak słychać "chrumknięcie". Trwa ok. pół sekundy.
Później już nie ma problemów (w systemie).
Ponadto czasami (zależy od dnia) słychać cichutkie mruknięcie co jakiś czas, już w systemie.
Oto S.M.A.R.T dysku:
dysk_zps29a674c2.jpg

Powinienem się tym martwić?
Z góry dziękuję za pomoc ;)
Pozdrawiam,
Karol.

• 0

i7 6700k @ 4.5GHz @ 1.35V + EK Supreme Acetal&Nickel CSQ // Asus Maximus VIII Hero // Corsair Vengeance Red LED 16GB 3200MHz  // EVGA GTX 780 Superclocked ACX + EK Titan Nickel // Samsung 840Evo 120GB SSD // Seagate Barracuda 1TB // Asus Xonar DX // Seasonic X-750 KM3 // Phanteks Enthoo Primo (white) // Alphacool XT45 360 & UT60 240 // EK-XRES 140 D5 Vario // Corsair Vengeance M65 // Ozone Strike Battle Cherry MX Brown // Superlux HD681 EVO II // Microsoft Xbox 360 Controller // Logitech Driving Force GT
WorkLog                                                                                                  GO LAKERS

#2 BlueMike

BlueMike
  • Trust me, I'm an engineer

• 4240 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 19:18

Moja Barracuda też czasem chrumka. Na szczęście od niedawna służy już tylko jako magazyn. Pamiętam, że w HD Tune 2.55 też miałem te żółte pola i było to błędem programu. Ściągnij trial HD Tune Pro i tam powinno być wszystko OK: http://www.hdtune.com/

• 1
Ekspert działów: Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 stalkerpl

stalkerpl
  • Pasjonat

• 760 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 19:39

u mnie to samo jest, przez pierwsze 2 m-c piski były nie do wytrzymania ale teraz w miare sie wszystko uspokoiło i tylko je słychać od czasu do czasu, sprawdzałem kilkoma programami także hd tune, nic nie wykryło, mozliwe ze czasem trafia sie na taki "wybrakowany" egzemplarz

• 1

i5-9600K | Zotac RTX 2070 SUPER | Be Quiet: Dark Power 10 650W Gold | MPG Z390 PRO CARBON | G. SKILL  RIPJAWS V  2X4GB

DDR4 | Obudowa Fractal Design Define R6 TG | GOODRAM IRDM PRO 240GB | Seagate Barracuda 1TB | Thermalright Macho Rev. B |

Monitor AOC G246oFQ Win 10 64bit | Asus Xonar DGX

"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata" - Marie von Ebner-Eschenbach

#4 Karol1701

Karol1701
  • Autor tematu
  • Pasjonat

• 909 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 18 marzec 2014 - 19:56

W sumie ten dysk służy już jako magazyn, lecz wiadomo... jakieś zdjęcia, czy coś zawsze się trzyma i szkoda później to stracić ;)
Z tym HD Tune Pro będzie o tyle problem, że niedawno skończył mi się okres próbny ;)

Dzięki za pomoc, trochę mnie uspokoiliście ;)
Pozdrawiam! ;)

• 0

i7 6700k @ 4.5GHz @ 1.35V + EK Supreme Acetal&Nickel CSQ // Asus Maximus VIII Hero // Corsair Vengeance Red LED 16GB 3200MHz  // EVGA GTX 780 Superclocked ACX + EK Titan Nickel // Samsung 840Evo 120GB SSD // Seagate Barracuda 1TB // Asus Xonar DX // Seasonic X-750 KM3 // Phanteks Enthoo Primo (white) // Alphacool XT45 360 & UT60 240 // EK-XRES 140 D5 Vario // Corsair Vengeance M65 // Ozone Strike Battle Cherry MX Brown // Superlux HD681 EVO II // Microsoft Xbox 360 Controller // Logitech Driving Force GT
WorkLog                                                                                                  GO LAKERS

#5 BlueMike

BlueMike
  • Trust me, I'm an engineer

• 4240 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 20:01

Barracudy są znane chyba z tego chrupania :) Ale pisków nie doświadczyłem nigdy.

• 1
Ekspert działów: Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seagate, barracuda, dysk, smart, dźwięk, dziwny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych