Skocz do zawartości

Podstawka chodząca


Recommended Posts

Jednak zbyt mało informacji w temacie aby precyzyjnie podać odpowiedź.
Treść tematu nie informuje nas czy wymagasz chłodzenia od podstawki. 

BTW:
Po 1. w mojej opinii chłodzenie poprzez podstawkę to jest jeden z ostatnich etapów "walki z gorącym laptopem" 
Po 2. bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno zasilacza 12V i taniej (10-40zł) podstawki i wstawienie niskoprofilowego wentylatora, na przykład Noctua NF A9x14 PWM - który zbiera bardzo dobre opinie w testach i recenzjach. Oczywiście wymaga to pewnych przeróbek.

Link to post
Share on other sites

Pewnie chodziło mu o to, że w pierwszej kolejności powinno się przeczyścić cały układ chłodzenia np. sprężonym powietrzem,

nałożyć nową pastę i (lub) zmienić termopady. Wtedy mamy pewność, że cały układ dobrze funkcjonuje i możemy go wesprzeć taką podstawką.

Link to post
Share on other sites

Może tylko pozycjonować laptopa w innej pozycji, której często nie osiągniemy dysponując tylko samym laptopem.
A co do fabrycznych podstawek chłodzących w cenach do 100 zł - na tablica.pl allegro.pl - pełno tam podstawek z drugiej ręki. Dlaczego (?)
Na allegro jest pełno Zalmanów NC z drugiej ręki a przecież to jedne z najwydajniejszych podstawek.
Bez odpowiedniego modingu podstawki i laptopa nie chłodzi.
Dlatego podstawka to ostatni etap.  
Ale to jest tylko moja opinia (1 z ~ 7mld)

BTW:
Nie widziałem chłodzenia ale myślę, że ma zapewne wadę w szczelności i turbina wciąga ciepłe powietrze z wnętrza obudowy. 
Dla własnej ciekawości bym go rozkręcił i zobaczył czy między CPU i GPU a radiatorem jest pasta czy kit do okien. 
No tak zapewne gwarancja ale w przypadku budżetówek lenovo jest to "gwarancja". 
O "gwarancji" świadczy oddzielny serwis ThinkPad'ów.
Kiedyś paviliony a teraz budżetówki od lenovo tworzą podstawki chłodzące i "chłodzące" oraz  tematy na forum ;)
Już tyle opinii jest o budżetówkach od lenovo, że chyba każdemu będę odradzał zakup.
Przepraszam za offtop ale te informacje mogą być bardzo cenne dla czytających/potencjalnych przyszłych właścicieli "XYG500" itp. itd. ;)
 

Edytowane przez m0Del
Link to post
Share on other sites

Myślę, że ta którą podał assistant byłaby niezła, przede wszystkim ze względu na te przetłoczenia na siatce, które zapewnią odstęp od wlotów na spodzie laptopa.

Duży wentylator powinien utrzymać odpowiednio niską temperaturę, a gumowe podkładki stabilność.

Link to post
Share on other sites

W podsumowaniu autor pisze:

Hałas generowany przez umieszczony wewnątrz obudowy wentylator jest delikatny i moim zdaniem akceptowalny", może być tak, że dla jednego delikatny szum już będzie przeszkadzał, a inny nie zwróci na to uwagi. (zawsze można sobie muzykę na słuchawkach puścić).

 

Cytat z testu na pcarena : „Cała podkładka napędzana jest jednym wentylatorem o średnicy 200mm oraz prędkości 575 rpnm, a praca sprzętu jest dość cicha nawet przy większym obciążeniu".

Link to post
Share on other sites

To kup taką mega super hiper wypas wow!  Z hipermarketu podświetlaną, 16 wiatraczków po 4cm średnicy. Na pewno będzie cichsza no i ta marka...

Daliśmy Ci jedną z lepszych w tej cenie  i sie nie podoba. Uciekam z tematu, trzymaj się worm !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...