Skocz do zawartości

Recommended Posts

Testy GTX 770m  http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-770M.89214.0.html

 

Testy GTX 860m  http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html

 

Jak widać nowy produkt delikatnie szybszy. Co do pamięci to zależy jaka rozdzielczość, ale myślę że 2 GB spokojnie wystarczy. 3 GB tylko zapas robi, który może kiedyś się przyda o ile karta zdoła wykorzystać.

Link to post
Share on other sites

A co z przegrzewaniem? Wyczytałem, że temperatury w 880M oscylują w granicach nawet 90+ Czy będzie to miało jakiś wpływ na grywalność i wydajność poza tym, że wiatraczek pewnie będzie głupiał? Czy wiąże się to jedynie z tym, że będę miał dodatkowy grzejnik w pokoju? :)

Link to post
Share on other sites

Grzanie karty zalezy od notebooka i jego systemu chlodzenia. Karta musi byc tak zoptymalizowana pod wzgledem temperatur i jej wydajnosci by sie nie ograniczala, bo to bez sensu.

 

Przepraszam za brak PL znakow ale dysk mi dzis padl i jestem na Fedorze z USB :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

grzechu2401 a skad wiesz, że akurat z takimi temperaturami będziesz miał doczynienia? Grzanie karty zależy od notebooka i jego systemu chlodzenia. Także laptop laptopowi nie równy choć mamy doczynienia z tą sama kartą graficzną, gdyż w jednym może być lepszy system chłodzenia, a w drugim gorszy i w jednym temperatura karty graficznej może być wyższa w drugiej niższa. Z testu pclaba wynika, że najwyższa temperatura GTX 860M wynosiła około 40 stopni  na laptopie MSI GE 60 np. więc skąd to Twoje przekonanie, że będziesz miał temperature w laptopie około 90 stopni na GTX 860? http://pclab.pl/art56825-4.html  . Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
Przyjrzyjmy się I7 4700HQ + GTX860M w MSI GE60 056XCN. Środowisko testowe następujące: temperatura 20 stopni i brak klimatyzacji.

Temperatura czuwania, CPU 31 stopni, 28 stopni karta, dysk twardy 19 stopni.

Po stres teście Aida uruchomionym na 15 minut temperatura I7 4700HQ wynosiła 85 stopni, temperatura GTX860M 44 stopnie, a dysk twardy 28 stopni.

Po stres test grafiki w Furmarku maksymalna temperatura GTX860M to 93 stopni.
 Testy od chińczyków (dlatego nie dziwcie się umiejętnościom translatora...)
 
A tu testy od ruskich. Wykres łatwo znaleźć po charakterystycznym znaku celcjusza w tytule
 
Poza tym wszyscy trąbią o wysokich temperaturach, tylko ja jako laik nie wiem jak to odnieść do rzeczywistości ^^
Edytowane przez grzechu2401
Link to post
Share on other sites

Zalezy wszystko od budowy laptopa. Ja mam ACERa 5735z i widzisz temperatury dysku mam wyzsze niz w tym lapku co podales testy. Wychodzi na to, ze moj ma gorszy system chlodzenia - niema co sie dziwic to nie jest notebook gamingowy wiec po co super sprawne odprowadzanie ciepla ? Jesli chcesz kupic laptopa z ta karta to poszukaj testow.

Moim zdaniem jednak notebook z taka karta musza miec odpowiedni system chlodzenia. Przeciez producent nie bedzie wciskal do kompa karty ktora bedzie sie przegrzewala i tym ograniczala swoja wydajnosc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...