Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Po zakupie części, a zarazem złożenia nowego komputera przyszedł czas na zmianę starych słuchawek Senki HD515, które już kończą swój zywot - popękane boki,a nauszniki bez gabek. Swoje posłużyły i nie raz daly radość z grania i słuchania muzyki.

 

Teraz przyszedł czas na zmiany, a dzięki temu forum mogłem zapoznać się z polecanymi słuchawekami. Wybrałem półkę AKG k550 że względu na moje preferencje, a zarazem bardzo dobre opinię. Lecz nie omieszkam zobaczyć jeszcze Shure SRH840.

Słuchawki będą służyły do słuchania muzyki, GRANIA i oglądania filmów.

 

Problem jest z karta dźwiękowa....

Kumpel namawia mnie na kupno

Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion - twierdzi że do gier jest jedną z najlepszy do kart. Czy to prawda?

A jeszcze jeden poleca audiotrak prodigy 7.1e x-fi audio

 

Ale czytając recenzję AKG k550 http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-akg-k550/

Wyczytalem że polecana jest karta Asusa Xonar Essence ST/STX - trochę droga, ale jak trzeba to kupię tylko pytanie czy tylko na tej karcie kończy się świat i nie ma nic tańszego? I jak ta karta będzie chodziła w grach?

 

Następnie wyczytalem że polecane jest DAC

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-nuforce-icon-udac2/

Przyznam bez bicia że na tych DAC-ach się nie znam i teraz moje pytani; to znaczy że oprócz karty dźwiękowej, słuchawek muszę zakupić DAC?

 

Proszę o wyjaśnienie, a zarazem odrodzenie w tym temacie.

Będę naprawdę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

nie nie musisz kupować karty muzycznej i daca - starczy albo karta albo dac , (bo dac "jest też" kartą muzyczną") i owe dacki mogą być różne z wyglądu , wielkośći , budowy i ceny od kilkudziesięciu czy 200zł do nawet 6000-7000zł i więcej.

ja np. mam taki:

http://s4.ifotos.pl/mini/kabeljpg_ehseren.jpg

http://s4.ifotos.pl/mini/2014-02-2_ehserhs.jpg

z dackami nie ma problemów w grach - ja nigdy nie miałem - normalnie słychać dźwięk zarówno w głośnikach czy w słuchawkach...

 

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites
Teraz przyszedł czas na zmiany, a dzięki temu forum mogłem zapoznać się z polecanymi słuchawekami. Wybrałem półkę AKG k550 że względu na moje preferencje, a zarazem bardzo dobre opinię. Lecz nie omieszkam zobaczyć jeszcze Shure SRH840. Słuchawki będą służyły do słuchania muzyki, GRANIA i oglądania filmów.

Wybrałeś słuchawki basowe/ średnio basowe,mało przestrzenne/ bardzo przestrzenne ,ciężko coś Ci dobrać bez sprecyzowanych wymagań

Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion - twierdzi że do gier jest jedną z najlepszy do kart. Czy to prawda?

powiedz mu, że się nie zna i niech lepiej nie wprowadza ludzi w błąd, bo to jedna z gorszych kart.

Wyczytalem że polecana jest karta Asusa Xonar Essence ST/STX - trochę droga, ale jak trzeba to kupię tylko pytanie czy tylko na tej karcie kończy się świat i nie ma nic tańszego? I jak ta karta będzie chodziła w grach?

Można coś tańszego, ale to opcja z zagranicy, często Ebay.Sama karta jest OK ,choć cena ciut za wysoka, ale i tak nic lepszego, to się nie dostanie w tej cenie w Polsce nowego.

Następnie wyczytałem że polecane jest DAC http://www.audiofana...rce-icon-udac2/

jest chwalony, ale i ganiany

http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/nuforce-udac-2-drama.html

 

DAC nada się również do grania, czasami jest również lepszym rozwiązaniem jak karty dźwiękowe, bo np. kreuje dokładniejszą oraz dynamiczniejszą scenę muzyczną, jak mój DAC. 

Link to post
Share on other sites

Czyli sama karta muzyczna Asusa Xonar Essence ST/STX (nie będę teraz pytał o różnice) spokojnie wystarczy?

 

Nie jestem jakimś super Audiofilem, ale mogę powiedzieć co mniej więcej oczekiwalbym od słuchawek...

- Lubię bas dobrze kontrolowany nisko schodzący

- Cenie sobie szegolowosc, kiedy słychać najdrobniejsze dźwięki.

- Wysokie tony , żeby nie były przejaskrawione.

 

Może chodź trochę będzie to pomocne w doradzeniu.

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Xonar ST/STX spokojnie radzi sobie z K550. Same K550 nie sa i nigdy nie będą słuchawkami z duży m basem. Może i jest dobrze kontrolowany,ale nie schodzi nigdzie nisko. Ich mocną stroną jjest przestrzenne granie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jeśli o kartę to zostanę przy tym Asus Xonar.....

Kwestia tylko co do słuchawek, może się okazać problemem.... Wyczytalem też że sklepy nie chcą za bardzo dawać do przesłuchania słuchawek...

 

To jeszcze raz -  czy po tym co napisałem jeśli chodzi o preferencje możecie coś doradzić?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli sama karta muzyczna Asusa Xonar Essence ST/STX (nie będę teraz pytał o różnice) spokojnie wystarczy?

jak na początek dobrej zabawy w porządne audio, jak najbardziej, aczkolwiek można coś lepszego się zaopatrzyć ,chodzi tu o DAC

 

Lubię bas dobrze kontrolowany nisko schodzący

 

 

Cenie sobie szegolowosc, kiedy słychać najdrobniejsze dźwięki.

 

 

Wysokie tony , żeby nie były przejaskrawione.

z essence spełnisz wszystkie podpunkty, ale będzie musiał się pobawić oampami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt faktem DAC da lepszy efekt ale pewnie będzie potrzebny wzmacniacz sluchawkowy...

A co do opampow to każdy z nich ma przypisana jakąś charakterystyke brzmienia i np: na ten moment będziesz umiał mi powiedzieć w które się zaopatrzyć i gdzie to kupic?

Link to post
Share on other sites
Fakt faktem DAC da lepszy efekt ale pewnie będzie potrzebny wzmacniacz sluchawkowy...

chodzi mi o takie combo, czyli DAC i wzmacniacz słuchawkowy.

A co do opampow to każdy z nich ma przypisana jakąś charakterystyke brzmienia i np: na ten moment będziesz umiał mi powiedzieć w które się zaopatrzyć i gdzie to kupic?

proponuje OPKI które na Essence robią niezłą furorę, czyli LME49990 oraz Muses8820, które jeszcze nie słuchałem, ale z LME poprawia się w sumie wszystko, od przestrzeni, po dynamikę i barwę w tym bas na bardziej kontrolowany. Z Muses powinno być również lepiej. Niestety te kostki są hiendowe ,więc sporo kosztują ,bo dwa takie na kanały, to 120-140zł ale i tak warto zwłaszcza do dobrych słuchawek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asusa Xonar Essence ST - około 650zl

LME mówisz 2 na 1 kanał czyli 4 na stereo?

A jakie polecalbys Combo ?

 

No i pytanie co ze sluchawkami mój budżet 500- 700 zl.

Co do preferencji;

- Lubię bass - kontrolowany ,nisko schodzący, ale żeby nie dominował bo wieczne łupanie też potrafi być męczące.

- Wysokie tony żeby nie były przejaskrawione.

- Cenie sobie szczegolowosc.

 

Mają służyć do gier 60% - więc myślę że pozycjonowanie mile widziane.

Muzyka 40%

 

Dziś okazało się że znajomy ma Shure-SRH840 mimo że słuchałem na kompie bez karty dźwiękowej tylko na starym realtek. Zrobiły na mnie pioronujace wrażenie.

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites
LME mówisz 2 na 1 kanał czyli 4 na stereo

Xonar ma dwa kanały i na nich fizycznie wymieniasz OPA. LME kupujesz 4, bo są pojedyncze, a do Xonara wchodzą podwójne, więc trzeba po 2 takie  wlutowane na 2 stoliki DIP, bo standardowo są na SOIC. Polecam jednak już kupowanie wlutowanych. Czasami mozna wzmacniacze dostać na allegro, czy forum mp3store (komis) .Osobiście jednak kupuje je od pewnego sprzedawcy.

A jakie polecalbys Combo ?

to zależy jaki miałbyś budżet.Jednak na początek Xonar wystarczy warto z czasem na coś lepszego przejść.

Dziś okazało się że znajomy ma Shure-SRH840 mimo że słuchałem na kompie bez karty dźwiękowej tylko na starym realtek. Zrobiły na mnie pioronujace wrażenie.

z lepszym układem będzie znacznie lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W takim razie kupuje tą karte http://www.morele.ne...ence-st-280502/

najpierw ją kup, oswój się z brzmieniem, później dam Ci namiary na zakup oampów, sam to zrobisz, bo proste jak budowa cepa.Czasami się zdarza, że ktoś tam nie słyszy różnic na tym układzie, ale to dotyczy jakieś kilku procent ludzia.

Link to post
Share on other sites

IMO w przedziale do 1500pln jednym z lepszych DAC-ów jest Audiotrak DR.DAC3 - konfrontowałem go moim Asusem Xonar Essence One i ze zdumieniem stwierdziłem, że gra żywiej, tak jakby przewyższał Asusa dynamiką. Co jest jak najbardziej możliwe bo ma lepszy DAC (chip). Cała reszta DAC-a jest również wysokiej jakości więc generalnie nie ma się co dziwić. Z góry stawiałem na wygraną Asusa więc mi szczęka opadła.

 

Test jest też tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/02/drdac3-przetwornik-cyfrowo-analogowy.html - autorem tego bloga jest człowiek znany na forach audio, 'mieli' olbrzymie ilości sprzętu więc ma poziom odniesienia. Choć czasami mam wrażenie, że przerzuca tyle high-endu że traci odniesienie do ceny ;)

 

Aha i nie sugeruj się ceną w sklepach DR.DAC-a, da się wyrwać na niego rozsądny rabat od ceny półkowej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cooger a zmieniałeś w swoim ONE opki?

Na czym słuchasz, używasz słuchawek?

Z ONE jest ten ból, że trzeba 7 opków do toru słuchawkowego wymieniać...

O tym DAC DR.DAC3 pierwsze słyszę. Stereo i kolorowo to wartościowy blog i głupot tam raczej nigdy nie ma. Jeszcze skoro sam piszesz, że nastawiony byłeś na zwycięztwo ONE a był opad szczeny - to rzeczywiście musiało być ostro.. Tylko  że jak tam widzę na zdjęciu z stereo i kolorowo - na podładzie są MUSES8920 -  a jak wiadomo co MUSES to MUSES - prawie zawsze jest lepszy od innych opków.

 

Bardzo interesujące, dla mnie przynajmniej :) Chyba poleci w swoim casie PW do Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie wymieniałem OP-ków a DAC-i zawsze testuję na słuchawkach, w porównywalnej klasie urządzeń różnice bywają tak subtelne, że w odsłuchu na kolumnach bywają trudno zauważalne. Słuchawki to taki trochę "mikroskop". Nie mniej w tym przypadku różnica nie była subtelna, była od razu zauważalna. Co prawda nie mam sprzętu do pomiaru słuchawek, ale starałem się żeby głośność była ustawiona tak samo - to jest częsta pomyłka testerów testujących DAC-i. Wskazują ten jeden grający lepiej a gra lepiej bo... głośniej.

 

Ze słuchawek własnych lub "w okolicy" dysponuję: Bayerdynamic DT-990Pro (250OHm), CAL!, Takstary TS-671, TS-662, Pro80. W planach mam AKG K550... ale idzie wiosna i wraz z nią zmieniają się zabawki więc pewnie K550 będą musiały poczekać. Z DAC-ów dysponuję aktualnie XEO i XDA-2. Ten drugi jest w "dużym systemie" ze względu na funkcjonalność, ale chyba pojdzie pod młotek...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...