Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S4 vs iPhone 5S? - który telefon?


Recommended Posts

Witam.
Pewnie na forum jest mnóstwo takich tematów, lecz ja potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi.
Mam dylemat co do wyboru nowego telefonu, bardzo podobają mi się modele Galaxy S4 oraz iPhone 5S... lecz nie chcę żałować zakupu po pewnym czasie. W S4 podoba mi się niezmiernie duży ekran, za to w 5S podoba mi się opcja nagrywania w Slow Motion... tych dodatkowych funkcji jest tyle że... http://forum.android.com.pl/images/smilies/crazy8gz.gif

Będę wdzięczny za pomoc w podjęciu DOBREJ decyzji.
Pozdrawiam.

Edytowane przez dpartyk
Link to post
Share on other sites

jedyne co mogę powiedzieć o s4 to odradzić. telefon posiada może duużo bajerów typu obsługa gestami czy wzrokiem ale normalnie sie tego nie używa a jedyne co pozostaje to pobieranie 1,4GB RAM w spoczynku. System od Samsunga jest MEGA zawalony. Z 16GB wew. zostaje ci max połowa (około 8GB). Jedyne co ratuje ten telefon to jakiś normalny rom typu Cyanogen. Zdarzają mu się ostre przyciny. Dodatkowo Samsung ostatniu bez pytania instaluje jakąś aplikacje do handlu nieruchomościami... jak dla mnie to porażka. Co do plusów to na pewno ekran - dobra jakość ale za tym idzie bateria. Więcej niż dzień nie dasz rady chyba że z wył. wifi, jasnością na 0 i tryb oszczędzania.

 

Jeśli nie chcesz sie bawić romami i tracić gwarancji bierz iPhone'a.

 

Pozdrawiam.   :)

Edytowane przez limera1n
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz brać coś w cenie S4 na androidzie to raczej pozostaje  tylko LG G2, szybszy od S4, fajny ekran, naprawdę niezły telefon ;)

Edytowane przez shiftanc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz brać coś w cenie S4 na androidzie to raczej pozostaje  tylko LG G2, szybszy od S4, fajny ekran, naprawdę niezły telefon ;)

 

To już zależy czy kolega ma gotówkę czy w abonamencie ma do wyboru  :D  jeśli gotówka to oczywiście LG G2 również warto wziąć pod uwagę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już zależy czy kolega ma gotówkę czy w abonamencie ma do wyboru  :D  jeśli gotówka to oczywiście LG G2 również warto wziąć pod uwagę.

W abonamencie, lecz LG G2 również jest do wyboru. Oglądałem, patrzałem i szczerze nie przypadł mi do gustu ze względu na klawisze które są na ekranie i nie tylko.... jak na razie zostanę przy iPhone 5S jestem przekonany że będę zadowolony, z tego co napisał limera1n jestem pewien że żałowałbym zakupu S4. :)

Link to post
Share on other sites

W abonamencie, lecz LG G2 również jest do wyboru. Oglądałem, patrzałem i szczerze nie przypadł mi do gustu ze względu na klawisze które są na ekranie i nie tylko.... jak na razie zostanę przy iPhone 5S jestem przekonany że będę zadowolony, z tego co napisał limera1n jestem pewien że żałowałbym zakupu S4. :)

 

oj żałowałbyś :/ ten telefon nie jest wart swojej ceny a Samsung powinien ostro zabrać się za odchudzanie swojego systemu. Jeśli chodzi o sprzęt Apple to osobiście bardzo go polecam. Będzie chodził płynnie i stabilnie  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

oj żałowałbyś :/ ten telefon nie jest wart swojej ceny a Samsung powinien ostro zabrać się za odchudzanie swojego systemu. Jeśli chodzi o sprzęt Apple to osobiście bardzo go polecam. Będzie chodził płynnie i stabilnie  ;)

Aktualnie największy ból sprawia mi WP w moim telefonie. Totalna porażka jak na dzisiejsze czasy strasznie słabo z aplikacjami. 

Miałem dzisiaj przyjemność pobawić się S4, niby fajny ale z tego co mi piszecie, rezygnuję. :P

Trzymałem w ręce również iPhone 5 i naprawdę fajny telefon, świetnie leży w dłoni, lecz całkiem inaczej będzie jak telefon przyjdzie do domu. Mam nadzieję że jeszcze w tym miesiącu będę go mieć, bo z WP nie wytrzymam...

Link to post
Share on other sites

jak masz hajs na 5S to nie widzę innego wyboru. S4ka to w tym momencie złom i tyle.

Hajs, hajsem, telefon biorę na abonament tak więc na spokojnie, tym bardziej że 5S jest najdroższa w Orange. :D

No nic, zostaje mi najlepszy wybór i cieszyć się bajerami dostępnymi w nowym systemie niż badziewny WP 7.8. :P

Link to post
Share on other sites

W cenie 5s można mieć dużo lepsze i bardziej funkcjonalne telefony i jeszcze sporo kasy zostanie. Ja miałem taki wybór i był oczywisty - s4, jestem zadowolony ze wszystkiego poza (jak Panowie wyżej piszą) syfem dodawanym na siłę przez samsunga (ale tego pozbyłem się dość szybko). Osobiście nie wyobrażam sobie przeglądania internetu, grania czy oglądania filmów na yt na ekraniku z 5s, s4 ma bardzo dobry ekran, no i to przede wszystkim android, czyli dużo mniej ograniczeń w zabawie z telefonem i aplikacjami. Kolega z pracy ma 5s i może nie narzeka, ale widzę, że trochę zazdrośnie patrzy kiedy z pozostałymi kolegami (akurat 4 z 6 osób w mojej pracy posiada s4) przeglądamy sobie wygodnie internet, oglądamy coś na sporej wielkości ekranie albo nawet wymieniamy się jakimiś plikami bezpośrednio między sobą. Daleki jestem oczywiście od stwierdzenia, że 5s to zły smartfon, polecam Ci jednak rozważenie zakupu S4 a nawet jeśli nie przeraża Cię wielkość ekranu to Note3, oczywiście warto pomyśleć też nad flagowcami HTC i Sony, całkiem interesująco się prezentują.

 

@limera1n

Nie wiem gdzie widziałeś to 1,4gb w spoczynku, może na strasznie zasyfionym sprzęcie, u mnie przy parunastu appkach w tle, przeglądarce otwartej na forum obrazkowym i jakiejś tam gierce maksymalnie 1,6gb jest zajęte, zamulić do końca jeszcze mi się go nie udało, ale może nie starałem się dostatecznie :)

Edytowane przez Stashqo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako fan iPhone i iOS'a polecam iPhone. Samsunga nigdy nie lubiłem (używałem wielu modeli), design ssie. 

 

@Stashqo - Najlepszy ekran to 3,5 cala! Powyżej czterech to już katorga z takim telefonem. Kupcie sobie wszyscy wielkie telewizory! Damn. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadałem oba telefony o jakoch mowa,również poprzednie iphony i galaxy od s1 po s4 i ipka 5s sprzedałem i wróciłem spowrotem do s4.Jeśli jesteś kumaty i potrafisz sobie poradzić z custom romami itp to radzę s4 albo note 3.Używam nowego andka KitKata od około miesiąca i pozwolę sobie powiedzieć że wcale nie jest wolniejszy od ios (zawszę trzymałem strone apple aż do teraz).

Ekran a zarazem jego wielkość jest dla mnie na plus dla s4.

Jeśli chcesz kupić telefon na którym głównie będziesz dzwonić weź i5s zaś jeśli lubisz się pobawić systemem ,chociażby pobierać torrenty,przeglądać internet polecam s4.Na plus rozszerzalna pamięć gdzie za 40zł wrzucisz sobie kolejne 16gb,dużo łatwiejsza dostepność ładowarek micro usb.Galaxy musisz bardziej uwzględnić jako wielofunkcyjny gadżet z opcją dzwonienia.Samo to że gdzie nie pójdziesz użyjesz go jako pendrive,Ipka też ale itunes tak czy inaczej musi być co już nie każdy posiada w pc.

Z drugiej strony jak bym miał brać s4 to wolałbym poczekać na s5 te kilka tygodn ai przez następny rok masz tel na topie.

Apple już posiada jailbreaka na ios7 ale co z tego jak większość użytecznych aplikacji z cydii jest jeszcze nie w pełni kompatybilna z ios7.

Jak chcesz mieć coś na ios weź i5s na abonamentp,opchnij ,kup s4 i ipada.Ja tak zrobiłem i nie żałuje.

Pozdro

jak masz hajs na 5S to nie widzę innego wyboru. S4ka to w tym momencie złom i tyle.

LOL skoro s4 jak to nazwałeś jest złomem to cała reszta również musi być dla Ciebie NIE WYSTARCZAJĄCO dobra a zwłaszcza że topowe telefony htc,sony czy samsunga to prawie jeden pieron w innej obudowie.

oj żałowałbyś :/ ten telefon nie jest wart swojej ceny a Samsung powinien ostro zabrać się za odchudzanie swojego systemu. Jeśli chodzi o sprzęt Apple to osobiście bardzo go polecam. Będzie chodził płynnie i stabilnie  ;)

ios7 wciąż ma masę bugów które w tej klasie telefonu są poprostu śmieszne i system wcale nie jest już taki stabilny jak był ios6.Jakość telefonów spadła też na dno,przykładem jestem sam biorąc 3 miesiące temu w Vodafonie 5s z wybrakowanym kawałkiem szkła obok homebutton.Jak wklepiesz mój nick na youtube to jest krótki filmik jak wyglądał mój nowy 5s po wyjęciu z pudełka.

Rok temu brałem i5 i po wyjęciu z pudełka ,oczywiście funkiel nówka okazało się że mam ramkę obskrobaną z farby ,ale cóż zrobić,okazało się że wada wszystkich czarnych i farba się poprostu ściera z telefonu za ok.3k zł?

Nie jestem fanboyem samsunga a byłem apple (byłem).

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

sam osobiście użytkuje iphone 5s,wcześniej ip5,ip4,ip3g,łącznie przez te wszystkie lata nie zawiesił mi się ani razu,prędkość tego telefonu,systemu,otwierania aplikacji,dużo dodatków które się wykorzystuje,świetny dizajn(jak zawsze na wysokim poziomie) polecam ip5s

 

iphone 5 (czarne) miały właśnie to w sobie że robiły się odpryski,dlatego kupiłem wersje białą,w wersji 5s (space and grey) ten efekt nie występuje,

 

może ios 7 miał parę bugów ale wszystko zostało zneutralizowane w aktualizacji 7.1 teraz iphone spisuje się na medal,touch id działa tak jak powinien,i jeszcze szybsze działanie aplikacji(otwieranie)

 

aparat-coś pięknego,tryb slow-mo,panorama,automatyczne hdr coś pięknego

 

dla autora tematu dodam że jak kupisz np samsunga,sony,lg itp i będziesz chciał go sprzedać zobaczysz że będziesz sporo na minusie,ale gdy kupisz iphone to strata będzie nie duża-te telefony trzymają swoją cenę cały czas.

Edytowane przez BULDOGGG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie się tematem! ;)

 

Jako że nigdy nie miałem żadnego sprzętu od Apple, ani telefonu z Androidem, chciałbym zobaczyć co kryje pod sobą nowy iPhone 5S, cukierkowy iOS7 wydaje mi się o wiele lepszy od poprzedniej 6, tym bardziej że miałem w obydwu systemach przyjemność pobawić się. Nawet jakbym wziął S4 to bym nie żałował, lecz jestem wręcz przekonany że zakupu iPhone 5S mnie zdecydowanie zadowoli.

 

Jeśli znalazłby się ktoś, kto chciałby jeszcze o tych sprzętach coś napisać, zapraszam! :)

Link to post
Share on other sites

Dziwne, że tu jeszcze kłotni nie ma. Kultyści Samsunga vs. Kultyści Apple.

 

Na pewno będziesz zadowolony z iPhone. Ja wyglądem wolałem iOS 6.x.x. Siódemka już tak do mnie nie przemawia.

Edytowane przez WujkuNieBijKota
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem gdzie widziałeś to 1,4gb w spoczynku

 

Na moim telefonie. Co do zawalenia jedynymi moimi aplikacjami w tle był facebook, messenger, taptalk i może ze 2 jakieś drobiazki potrzebujące 2MB. Jeśli to ma być obciążenie dla urządzenia za 2k to ja podziękuję. 

 

Witam

Posiadałem oba telefony o jakoch mowa,również poprzednie iphony i galaxy od s1 po s4 i ipka 5s sprzedałem i wróciłem spowrotem do s4.Jeśli jesteś kumaty i potrafisz sobie poradzić z custom romami itp to radzę s4 albo note 3.Używam nowego andka KitKata od około miesiąca i pozwolę sobie powiedzieć że wcale nie jest wolniejszy od ios (zawszę trzymałem strone apple aż do teraz).

 

Mówimy tutaj właśnie o tym jak teefon zachowuje sie fabrycznie. Myśląc w ten sposób na iPhonie możemy sobie walnąć Jailbreak'a i Twoje argumenty o tym że nie obsługuje on torrentów czy nie może się wymieniać plikami z innymi telefonami znikają...

 

Tak nawiasem do autora postu. Jeśli nie interesowałeś się wcześniej urządzeniami Apple to musisz wiedzieć że jest coś takiego jak Jailbreak. Jest to coś w rodzaju roota do Androida. Użytkownik zyskuje wtedy pełną kontrolę nad urządzeniam (dostęp do plików systemowych, mozliwość instalowania aplikacji nie z App Store). Dostaje się wtedy też sklep Cydia - z modyfikacjami systemowymi, motywami itp  :) Jak dla mnie to świetna sprawa, można zwiększyć funkcjonalność o 100%. Minusem jest to że tracisz gwarancje także po jej upływie polecam się zaznajomić z tematem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: Wydaje mi się że ten Jaibreak nie będzie mi potrzebny, chociaż przed końcem umowy można sobie na takie coś pozwolić.

Dziękuję za streszczenie, bo szczerze czytałem o tym Jb lecz totalnie nie wiedziałem o co w tym chodzi! :)

 

Widzę że zdecydowanie, nawet posiadacze S4 piszą o wyborze 5S, dlatego zdecyduje się na iPhone!

I nawet wiem, że nie będę żałować!!! ;)

 

(chciałby ktoś jeszcze coś dodać do tematu to śmiało!)

Link to post
Share on other sites

Tu nie ma co dodawać... za przeproszeniem byłbyś idiotą jakbyś wybrał S4.

Nawet jak przyszło Ci na myśl porównanie tego "czegoś" z najnowszym iPhone.

Osobiście jestem posiadaczem androida, ale przyznaję, że mnie nie stać na jabłuszko ;)

Ale nie zmienia faktu że iOS to najlepszy system na rynku, tylko Polska to biedny kraj i ludzie chcą kupić właśnie dajmy tego I5s z systemem iOS ale za cenę Samsunga a nawet niższą.

Tutaj masz 2 alternatywy i tylko 1 rzecz może Cię odrzucić od I5s.

Jeżeli chciałbyś bardzo androida z dużym ekranem to wtedy jedynie można polecić Note 3, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że chcesz duży ekran.

Jeżeli nie wymagasz telefonu z dużym ekranem i zaspokoi Cię 4 calowiec to innego wyboru nie ma jak iPhone.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Tu nie ma co dodawać... za przeproszeniem byłbyś idiotą jakbyś wybrał S4.

Nawet jak przyszło Ci na myśl porównanie tego "czegoś" z najnowszym iPhone.

Osobiście jestem posiadaczem androida, ale przyznaję, że mnie nie stać na jabłuszko.

Jeżeli chciałbyś bardzo androida z dużym ekranem to wtedy jedynie można polecić Note 3, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że chcesz duży ekran.

Jeżeli nie wymagasz telefonu z dużym ekranem i zaspokoi Cię 4 calowiec to innego wyboru nie ma jak iPhone.

Pozdrawiam

Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem. :P Pełnej kwoty nie zaplacilbym za iPhone tylko dlatego ze nie mam możliwości zapłacić taka kwotę, ale mam możliwość wziąć telefon na abonament. 4 calowy ekran w zupełności by wystarczył, nawet teraz z ekranem HTC 7 Mozart nie narzekam. Owszem podobają mi sir duże ekrany, lecz chciałbym aby mi się mieściły w kieszeni. :P

Również chce iPhone bo iOS mi się bardziej podoba niż Android.

Juz podjąłem decyzje i chyba nie muszę mówić jaki telefon wybrałem. :D

 

Lecz jeśli chce ktoś chce coś dodać, to zapraszam do dyskusji!

Link to post
Share on other sites

Co do tematu to s4 nie jest konkurentem dla 5s, konkurentem dla 5s będzie s5, jak dla mnie najlepszym wyborem byłby nexus 5 ponieważ nie ma żadnej nakładki producenta jest bardzo szybki, ma dużo lepszy ekran niż 5s i s4, będzie przez długi czas wspierany aktualizacjami

Link to post
Share on other sites

Jaki konkurent dla i5s ? Chyba zwariowałeś albo jesteś po porządnej imprezie i nie wytrzeźwiałeś...

Za urażenie Samsungowców serdecznie przepraszam ! Wyrażam moją opinie: Samsung galaxy S5 to kolejne gó**o polityki tej marki. Gównem było S4 a S5 gó**o wnosi.

Jeden użytkownik uświadomił mnie (tutaj na forum) że nexus 5 ma więcej wad niż się spodziewałem. Od problemów z wyświetlaczem do kiepskiej jakości modułu WIFI. W tym momencie z polecanych "tanich" a wydajnych androidów jest G2. Najwydajniejszy i niestety lepszy (nie jestem fanem Samsunga) jest Note 3. Płynny szybki wydajny mocne bebechy wiele bajerów rysik itp. Ale ten telefon może być lepszym wyborem tylko pod warunkiem że autor chce dużego ekranu. Ale jak powiedział wystarcza mu 4 calowiec to Apple ma to "coś". Tam nie uświadomisz ścięcia, przycięcia. Tam nie znajdziesz źle spasowanego elementu. Tam masz wszystko idealnie dopracowane. Wszystko współpracuje z iOS, wszystkie gry płynnie chodzą...

Jest też ciemna strona... za jakość się płaci ale bez przesady... 2500 za telefon ? można mieć już za tą kasę wydajny komputer... laptop...Dla mnie wysoka bardzo cena, ale jak autor będzie brał na abonament i go stać to niech bierze śmiało. Na pewno się nie zawiedzie, a jak bd chciał większy ekran to sprzeda i spokojnie kupi telefon na androidzie jaki tylko chce i kasy mu sporo zostanie.

Konkurencja dla I5s tylko Note 3 lub LG G Pro 2 w niedalekiej przyszłości G3 lub Nexus 6 ale musimy doczekać do oficjalnej premiery.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do tematu to s4 nie jest konkurentem dla 5s, konkurentem dla 5s będzie s5, jak dla mnie najlepszym wyborem byłby nexus 5 ponieważ nie ma żadnej nakładki producenta jest bardzo szybki, ma dużo lepszy ekran niż 5s i s4, będzie przez długi czas wspierany aktualizacjami

Ależ absolutnie! Nexus 5 mi się nie podoba, nie chcę takiego androida! :) Jak już pisałem, wybieram pomiędzy SGS4 oraz iP5S!

 

Jest też ciemna strona... za jakość się płaci ale bez przesady... 2500 za telefon ? można mieć już za tą kasę wydajny komputer... laptop...Dla mnie wysoka bardzo cena, ale jak autor będzie brał na abonament i go stać to niech bierze śmiało. Na pewno się nie zawiedzie, a jak bd chciał większy ekran to sprzeda i spokojnie kupi telefon na androidzie jaki tylko chce i kasy mu sporo zostanie.

Konkurencja dla I5s tylko Note 3 lub LG G Pro 2 w niedalekiej przyszłości G3 lub Nexus 6 ale musimy doczekać do oficjalnej premiery.

Dla mnie cena nie gra roli. Tutaj chodzi o funkcjonalność, szybkość, niezawodność.
Nie chce mi się bawić w zmiany softów itp. dlatego chyba zdecyduje się na iPhone 5S... przesiadka z WP będzie dobrym wyborem, tym bardziej że mi to obojętne jaki mam system, byle nie Windows Phone... :)
 
I tutaj masz również rację, jak mi się znudzi sprzedam i kupię nowy, ten niby lepszy... :)
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość wykonania to masz rację iPhone to iPhone ale ma za mały ekran mam aktualnie iPhone 5s i muszę ci powiedzieć że jest za mały jeśli ktoś używał większego telefonu tak jak ja używam na codzień innego telefonu, 2 rzecz to system w którym nic nie można zmienić i to po jakimś czasie się nudzi ale jwśli to autorowi to nie przeszkadza to niech bierze iPhone

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Identyczna sytuacja jest niestety w Windows Phone, bo co ja w nim mogę zmienić? Ani widgetów, ani nic, a z iOS wiem że będę zadowolony, bo miałem przyjemność bawić się starszymi wersjami iPhone!

Jak tu niektórzy napisali "nie bierz ishita bo nie ma bluetootha..." no to co, telefon jest do niczego nie można wysłać plików między telefonami? W aktualnym telefonie również nie mam możliwości wysłania plików, tak więc dla mnie to większej różnicy nie robi... ;)

Link to post
Share on other sites

Porównywanie iphona 5s i galaxy s4/5 moim zdaniem nie ma sensu,sprzęt o zupełnie innej filozofii,gabarytach,czy systemie.

Złotym środkiem jest Xperia Z1 Compact,którą również warto przemyśleć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...