Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Krótkie pytanie; jaki system (Windows 7, Windows 8.1) wg. Was bardziej opłaca się instalować na zupełnie nowym komputerze, który będzie najczęściej wykorzystywany do różnegotypu gier i oglądania filmów? Wiem, że sporo tutaj zależy od tego czy nowa stylistyka w 8.1 mi siada, ale byłbym wdzięczny za Wasze opinie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli podoba Ci się/nie przeszkadza Ci Modern UI to lepiej będzie zainstalować ósemkę. Będzie bardziej przyszłościowa. 8 jest lepiej zoptymalizowany pod nowszy sprzęt no i szybszy od 7. Chociaż z grami też jeszcze różnie to bywa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mogę Ci tylko przekazać moje odczucia co do tych systemów.Nie jako fachowiec a amator.8,1 pqasuje mi i nie wrócę do siódemki,która też nie była zła.Po uaktualnieniu do 8 a potem 8,1 były momenty zwątpienia a chodziło przede wszystkim o zapoznanie się z nowym systemem.Jedyne co z czasem odrzuciłem to kafelki bo mi zupełnie nie pasują więc działem na normalnym pulpicie.Odczułem natomiast lekkie przyspieszenie.Nie powala na podłogę ale jednak.Udaje mi się do tej pory nie grzebać za bardzo w systemie bo nie ma takiej potrzeby.Ustawiłem aktualizację automatyczną i właściwie w końcu mogę zająć się przyjemnościami korzystania z komputera a nie ciągłymi naprawami systemu itp.Cociażby fakt,że system sam tworzy wirtualny napęd jeśli go potrzebuję i nie muszę wgrywać specjalnego programu itd. itp...A więc kończąc radzę jak minister zdrowia na paczkach papierosów: "wybór należy do ciebie".Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za Windows 8 przemawia większość czynników:

- pełne wsparcie dla nowych funkcji graficznych w tym bibliotek DirectX 11.2 oraz zapowiedzianej już DirectX 12

- kilka nowych/ulepszonych funkcji (jak choćby wreszcie właściwie działający system wyszukiwania)

- szybkość uruchamiania systemu. System uruchamia się zauważalnie szybciej niezależnie od tego czy chodzi o dysk HDD czy SSD. Oczywiście w tym drugim przypadku przyrost szybkości jest jeszcze większy. U mnie na SSD system uruchamia się w 3-5 sekund od momentu zgaśnięcia ekranu POST.

- ogólna szybkość działania, apetyt na zasoby systemowe.

- zaimplementowane, dobrze działające funkcje "sprzątania" dysku SSD

 

Minusy:

- W przypadku 8.1 coraz rzadsze, aczkolwiek zdarzające się problemy ze sterownikami.

- Część starszych urządzeń nie ma już aktualizowanych sterowników pod Windows 8. (pytanie czy masz jakieś wiekowe urządzenia podłączone do komputera)

- Próba wymuszania przez Microsoft korzystania z jego usług w tym Windows Store, SkyDrive i Konta Microsoft.
Podpowiadam, że żeby uniknąć rejestracji poprzez Konto Microsoft trzeba instalować system bez łączności z internetem (chodzi o sam proces rejestracji/personalizacji)

- mało elastyczny system obrazowania dysku, wbudowane narzędzie umożliwia jedynie backup elementów spersonalizowanych w tym dokumentów i części plików. Nie daje jednak możliwości zrobienia pełnego obrazu. Rozwiązanie tego problemu to darmowy program Paragon Backup & Recovery 2014 Free

 

Sama kwestia kafelków, menu Start i przycisku Start jest demonizowana przez osoby, które są zbyt leniwe, żeby poszukać rozwiązania.

Po pierwsze, można się przyzwyczaić, po drugie jeśli nie lubisz zmian i chcesz, mieć w/w rzeczy, wystarczy zainstalować świetnie działający, bezpłatny program Classic Shell
Nie dość, że przywróci Ci te funkcje to da Ci jeszcze mnóstwo opcji personalizacji, np. podmianę ikony przycisku Start na dowolną (mojemu koledze, który jest fanem Newcastle podmieniłem ikonę przycisku Start na logo tej drużyny piłkarskiej)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...