Skocz do zawartości

Czy do gier typu "Fifa 14" taki komputer wystarczy?


Recommended Posts

Witam chciałbym zapytać czy na takim sprzęcie, który posiądam w chwili obecnej dam rade grać w fife 14 na wyoskich przez internet z ludźmi ale chodzi mi tu o płynną grę. A więc grać chciałbym w rodzielczości 1280x1080 bodajrze w takiej będę grał a moje podzespoły to:

Karta graficzna - Nvidia GeForce 8600 GT

Procesor - AMD Phenom II x4 945

Ram - 4GB DDR2 taktowania 800 Mhz

A więc jest szansa;)?

Edytowane przez Mossir
Link to post
Share on other sites

Aż się prosi o wymianę grafiki, procesor przy obecnej kompletnie się nudzi.

Napisz jaki masz zasilacz, jeśli będzie wystarczająco dobry można pokusić się o jej wymian karty za kwotę 100-150zł. Dostaniesz dużego kopa jeśli chodzi o wydajność.

Link to post
Share on other sites

Niestety wymiana byłaby konieczna (w zasadzie prędzej czy później będziesz musiał go wymienić).

Po wymianie na mocniejszą grafikę, która będzie pobierała więcej prądu bardzo prawdopodobne, że zakończy swój żywot pociągając za sobą resztę komputera.

Nie chodzi wcale o moc tylko o markę zasilacza, procomp jest na czarnej liście producentów, oznacza to, że wsadzają tam najgorszą elektronikę jaką tylko mogą.

 

Osobiście nie gram w fifę, ale znając wydajność 8600GT wątpię abyś mógł komfortowo pograć.

Link to post
Share on other sites

Witam chciałbym zapytać czy na takim sprzęcie, który posiądam w chwili obecnej dam rade grać w fife 14 na wyoskich przez internet z ludźmi ale chodzi mi tu o płynną grę. A więc grać chciałbym w rodzielczości 1280x1080 bodajrze w takiej będę grał a moje podzespoły to:

Karta graficzna - Nvidia GeForce 8600 GT

Procesor - AMD Phenom II x4 945

Ram - 4GB DDR2 taktowania 800 Mhz

A więc jest szansa;)?

 

Na wysokich w rodzielczości 1280x1080 nie da sobie ta karta rady. Potrzebna mocniejsza karta graficzna.

 

A jakiś tani zasilacz jaki mam wybrać??

 

A jaki budżet ?

Link to post
Share on other sites

Tutaj nie chodzi tyle o pobór prądu, tylko o to że ten wybór jest tragicznej jakości. Mimo że "działa" to w każdej chwili, bez żadnego powodu może spalić sam siebie i resztę kompa przy okazji.

 

Co do samej gry to nawet jeśli nie demo, to ja bym pirata ściągnął. Oczywiście dla sprawdzenia :)

 

Najtańszy zasilacz który można używać bez większych obaw to: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-fsp350-60ghn-85-fw-gwr36-i4043625276.html

 

To czy jednak da sobie radę z komponentami to już inna kwestia w przypadku której się nie wypowiem :)

edit: wg kalkulatora enermaxa powyższy zasilacz może być za bardzo na styk

Edytowane przez w.nwk
Link to post
Share on other sites

Akurat ten enermaxowy może d*py nie urywa, ale ogólny pogląd można uzyskać i na pewno ma większe przełożenie na rzeczywistość niż zalecana moc dla karty graficznej.

Poza przy już kilku moich sprawdzeniach pokrywały się zaleceniami co bardziej doświadczonych użytkowników forum.

Link to post
Share on other sites

@szembor5 - a jeszcze lepsze jest mierzenie samemu multimetrem :) Chodzi mi o to że jest to przyzwoite narzędzie poglądowe, w dodatku szybkie w użyciu :)

 

@Mossir - w sensie pokazanie jak odłączyć/podłączyć zasilacz w zestawie komputerowym?

Link to post
Share on other sites

 

 

A mógłby jeszcze ktoś z was dać na yt jakiś dobry poradnik jakiś link do wymiany zasilacza??

Odpinasz wszystkie kable idące z zasilacza do podzespołów, odkręcasz zasilacz, wyjmujesz go, wkładasz nowy, podpinasz wszystko co potrzebne i gotowe. Ewentualnie możesz jeszcze poukładać kable dla porządku w obudowie. 


 

 

a jeszcze lepsze jest mierzenie samemu multimetrem

Najpierw trzeba by było mieć te podzespoły :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...