Skocz do zawartości

Stacja robocza PS/AI/AE za 2500zł - używany xeon VS nowy i7?


Recommended Posts

Witam,

 

wiem, że nazywanie stacji roboczej za 2500zł to śmiech na sali ale spróbujmy. Zacznijmy od regułki danego tematu:

  • Zastosowanie komputera: Fotografia: LR/PS - Grafika: PS/ID/AI/AE+Trapcode - rzadko C4D (poza tym filmy czy projektowanie www)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500zł (rozbudowa w przyszłości)
  • Których części potrzebujesz?: Stacja robocza
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1200
  • Specjalne wymagania: cicho i stabilnie
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? 1x WD Black 2TB (Backup) + 1x WD Black 2TB (Qnap TS-119PII)

..a teraz do rzeczy. Na tę chwilę mam dwie podobne konstrukcje: Składak FX4800+GTS8800+4GB z porażką bo wtopiłem się w MOBO bez O/C i to jest jeden z powodów dlaczego już nie chcę się w to bawić... kiedyś narobiłem dróżek ołówkiem na płycie przy ramach by móc je w ogóle kręcić.. wiem, że każda lepsza płyta posiada normalne O/C ale ja chyba jednak wolę stabilność z cichym dużym radiatorem... no i lapciak 15 calowy 1920x1200 od Della P8600+4GB+HD4600 ...czasy się zmieniły, wymieniłem monitor na Eizo SX2262 z kalibratorem i1Display Pro, do tego zakupiłem jak w opisie 2 dyski i NAS, nadto wszystko nowa puszka do zdjęć w postaci Nikon D600 z rawami 24 mpx ważącymi po 30MB rozwaliła mój światopogląd totalnie odnośnie NIEpotrzeby wymiany sprzętu 4,5 letniego.

 

Przeczytałem mnóstwo tematu na tym forum jak i innych. Sprawdzałem porównania naprzemian chyba z 20 procesorów. Widziałem bardzo dobre odpowiedzi użytkownika @saddam, który przykuł moją uwagę niemiłosiernie tematem o szybkości różnych procesorów podczas renderingu, a także @stelek, który także jest grafikiem. Poniżej napiszę z czym mam problem a w dalszej części zestawy, które zainteresowały moje oko:

 

 

CPU: Nie mam pojęcia co lepiej, czy brać: 2x X5500 czy X5650 (z opcją zakupu drugiego kiedyś) czy może jednak pchać się w i7/e3

 

GPU: Tutaj może być pies pogrzebany. 3D zajmuje może 1% tylko tego co potrzebuję, czasem tylko gdy w animacji w afterze potrzebuję czegoś to wbijam do C4D. Dlatego czy pchać się w starsze konstrukcje typu Quadro FX1800/3800 czy jednak brać jakiegoś HD7770/GT650 to nie mam pojęcia bo w gry nie grałem od czasów premiery pierwszego Crysisa.

 

DDR3: Minimum 8GB ale wolę mieć zapas i mieć 16GB. Zawsze później można dokupić, bo ten produkt jednak jest najtańszy do rozwoju. Obecnie mam 4GB ramu, fakt ddr2 i praktycznie po 30 minutach w LR/PS nie zostaje już go praktycznie wcale wolnego przez te rawy 24mpx... o afterze nie wspomnę (nie pytajcie jak mi idzie bo nie idzie.. od 1,5 roku go nie uruchomiłem po ostatnich przygodach z partikularami).

 

HDD: Tak naprawdę nie wiem tylko czy zaoszczędzić 300zł czy jednak nie zaoszczędzać bo nie wiem czy aż taką różnicę poczuję przy używaniu SSD jako SWAP ponieważ same 4 rdzenie i tyle ramu sprawi we mnie motylki w brzuchu w porównaniu z tym na czym się do dziś męczę :) Poza tym będę chciał zrobić tam za rok 2 dyski po 500GB (zapewne WD Black) i spiąć w RAID I

 

INNE: Potrzebne "wtyczki" dla mnie to: E-Sata, Display Port lub HDMI, co do usb 3.0 w tej chwili i tak nie mam żadnego urządzenia zgodnego z tym standardem

 

 

A o to konfiguracje, które znalazłem. Każde mają swoje plusy i minusy, problem jedynie taki, która będzie dla mnie najkorzystniejsza. Stara architektura i używana Xeonów jest tania i jedyne co mogę to dokupić ram lub wymienić grafikę. Nowsze już dają większe pole manewrów poprzez zmianę procesora no i gwarancję świeżutką na wszystko... w praktyce jedynie raz musiałem wykonać telefon do serwisu bo trafiłem na trefną sztukę ramu.. więc sama gwarancja jakoś bardzo mnie nie ciśnie by nie kupować używek tym bardziej, że te xeony wątpię by były kręcone przez kogokolwiek.

 

ZESTAW 1 

 

i7-4770 (4x3,4) + 16GB + GT630 + 1TB = 2600zł

 

ZESTAW 2 (50% nowy)

 

i7-2600 (4x3,4) + 16GB + GTX590 = 2350zł

 

 

ZESTAW 3 DELL T3500 (używany)

 

Xeon W3690 (6x3,4) + 24GB + Quadro 600 + 1TB = 2550zł

 

ZESTAW 4 <faworyt> DELL T5500 (używany) - można w przyszłości dokupić drugie CPU

 

Xeon X5650 (6x2,66) + 12GB + Quadro 2000 + 2x500GB = 2200zł

 

ZESTAW 5 (używany) DELL T5500 - można dokupić drugie CPU

 

Xeon W5590 (4x3,33) + 4GB + Quadro FX4800 + 160GB = 3000zł

 

 

ZESTAW 6 FUJITSU R670 (używany) - można dokupić drugie CPU 

 

Xeon X5560 (4x2,8) + 16GB + Quadro FX3800 + 300GB SAS 15K = 2150zł

 

ZESTAW 7 FUJITSU R570 (33% nowy)

 

Xeon 2x X5560 (8x2,8) + 12GB + HD7770 + 1TB = 2600zł

 

 

Dzięki wielkie za wszelkie uwagi. A być może nawet nie będzie trzeba nic składać bo któryś z tych xeonów wystarczy na moje wymagania! W gry praktycznie nie gram (raz do roku na święta), 3D praktycznie nie dotykam poza sporadycznymi przypadkami, ale za to w After Effekcie używam sporo (poza swoim kompem obecnym oczywiście) particulara od Trapcode, jednakże od ponad roku prowadzę swój własny magazyn fotograficzny Vieworld więc tak naprawdę ponad 50% czasu spędzam w Photoshopie, Lightroomie, In Designie a także w Illustratorze. 

 

Jestem otwarty na wszelkie pytania i sugestie, dzięki! 

 

Adrian.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

gotowcom mówimy stanowcze nie !!! http://stopgotowcom.pl/

chłopaki ci na 100% wydajniejszą furke złożą

 

ten pierwszy zestaw to tylko tak do porównania głównie ze względu na procesor ten czy e3.. jak się ma w praktyce to wszystko? Bo starałem się przez tydzień zgłębić wiedzę ostatnich 3 lat i tak trochę nadal nie wiem czy te używane Xeonki są warte uwagi :)

 

 

---------

 

widzę, że nikt nie jest w stanie mi pomóc.. trudno pogadam sam ze sobą :)

 

Jak to grafik przez ostatnie 36h nie spałem tylko tym razem prześledziłem cały internet setki razy sprawdzając przeróżne porównania, tworząc kombinacje itd by stworzyć coś w miarę taniego... i NIE DA SIĘ...

 

o to co złożyłem pierwotnie:

 

ZESTAW 8 - 4100zł

 

ASRock Z87 EXTREME4 - 485,00 < najtańsza pod 1150 jaką znalazłem z E-SATA

Crucial Ballistix Tactical 16GB/1866 CL9 - 521,00 < za 6zł więcej niż 1600

Intel Xeon E3-1230 v3  - 919,00

Be Quiet! Shadow Rock Slim - 166,00 < bo cisza

PNY Quadro K600 - 625,00

Samsung SSD840 EVO 120GB BW - 335,00

Western Digital Black 1TB - 284,00 < mam dwie sztuki 2tb i spisują się świetnie a do tego 5lat gwarancji

Antec True Power Classic GOLD 550W - 339,00 < bo cisza i spokój

Antec P280 Performance One (czarna) - 420,00 < bo cisza i dobra cyrkulacja

 

i wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że cena.. 4100zł nie posiadam. Zrobiłem ten zestaw dla siebie z ciekawości by zobaczyć ile musiałbym wydać by wyszło mniej więcej to co chcę ale bez oszczędzania na czymś lub też bez wybierania kosmicznych podzespołów. Wiele opinii wyczytałem, sporo analiz i testów obejrzałem i samemu też wykonałem porównując setki podzespołów do siebie.. najgorzej z MOBO bo muszę mieć chociaż jeden port e-sata a niestety teraz wszystko robią na usb i tutaj duży problem to stwarza dla mnie.. Asrock praktycznie monopol sobie zrobił na sokecie 1150 i trzeba to jakoś przełknąć.. 

 

Musiałem więc wykonać obcinanie z tego co się da by sprawdzić w jakiej cenie optymalnie mogę się zmieścić i to co z tego wyszło:

 

 

ZESTAW 9 - 3200zł

 

ASRock Z87 EXTREME4 - 485,00 < najtańsza pod 1150 jaką znalazłem z E-SATA

Crucial Ballistix Tactical 16GB/1866 CL9 - 521,00 < za 6zł więcej niż 1600

Intel Xeon E3-1230 v3  - 919,00

Asus Radeon HD7770 1GB - 371,00 < DisplayPort

Western Digital Black 1TB - 284,00 < mam dwie sztuki 2tb i spisują się świetnie a do tego 5lat gwarancji

Antec True Power Classic GOLD 550W - 339,00 < bo cisza i spokój

Corsair Carbide Series 330R (czarna) - 299,00 < bo ciszej niż 300R

 

w tym wypadku cena już dużo bardziej atrakcyjna, fakt P280 bardziej mi się podoba czy chociaż 500R ale na czymś trzeba zejść z ceny, dodatkowo nigdy nie wierzyłem Radeonom, ale nie mam tutaj wyjścia z wyborem kart w takiej cenie zawierających port DP, najgorzej jednak z Asrockiem, to jest mobo z tego co widzę niezłe do O/C którego ja robić nie będę, ale tylko ona ma e-sata z płyt do 500zł.. Na dysku nie chcę zaoszczędzać 80zł dla wersji blue bo blacki mam sprawdzone i chodzą od 3 lat a gwarancja jeszcze do do końca 2015 roku działa.. Zasilacz wybrałem taki z uwagi na stabilność pracy na 12V a także (podobno) na cichą pracę, a skoro dają tutaj aż 5 lat gwawancji to znaczy, że to faktycznie jakiś udany model (?). 

 

Ciężko będzie... 3200zł nie dam rady odłożyć  (mam sporo innych wydatków w 2014 roku) bo kwota maksymalna jaką posiadam na wydanie to 2500-2600zł

 

no dobra.. na upartego mógłbym nie brać dysku i kupić jakikolwiek na kilka miesięcy używany za 100zł (160GB) no to mamy cenę 3000zł... można sobie darować Radeona i zakupić używaną Quadro FX1800 na allegro.. i osiągnąć tym samym cenę 2800zł

 

ale pytanie najważniejsze?

CZY JEST SENS?

 

z tego co ja widzę swoim skromnym okiem to Zestaw 4 przebija o głowę w tej cenie ten Zestaw 9 pomniejszony chociażby kartą graficzną.. może to nie jest wersja K ale jednak mimo wszystko sama karta używana Q2000 jest warta pewnie z 700zł.. do tego już na start 12GB ramu.. czy to ECC czy nie to do moich zastosowań raczeń nie zobaczę żadnej różnicy więc o to się nie martwię.. a do stacji T5500/7500 wątpię żeby Dell wrzucał jakiś szajsik.. no chyba, że ktoś podmienił.. z drugiej strony ten co sprzedaje ten komputer handluje serwerami więc raczej by nie robił takich rzeczy..

 

Chyba się zdecyduję na Zestaw 4+ssd, później zawsze można dokupić kiedyś 3x4GB ramu i mieć dwa zestawy triple + drugi procek 6core.. na tę chwilę procek używany 800zł a ram 3x4GB nowy za 450zł więc za rok-dwa za poniżej 1000zł będzie dobra rozbudowa.. mam nadzieję, że do tego czasu Adobe nie wypuści pakietu CC4 wspierającej jakąś nieokreśloną jeszcze technologią kwantową hehe. Zasilacz ma piekielny zapas bo jeśli to nie jest jakaś udziwniona wersja to jest tam włożone 825W co pozwala na wrzucenie do środka co tylko się chce ale poza pracą graficzną do multimedii i www raczej będę odpalać laptopa by nie płacić kosmicznych rachunków :)

 

..ale jeszcze się muszę zastanowić nad tym 4 zestawem.... niestety @stelek i @saddam milczą więc pozostaje mi tylko internet do szukania informacji.. a ten za granicą jakoś mało o takich stacjach roboczych uzywanych względem składaka na e3... póki co temat pozostawiam otwarty a sam zabieram się za pisanie tutoriala do książki 1x.com bo deadline lada chwila a ja siedzę i nadrabiam 3letnie zaległości hehehe

 

miłego czytania... jeśli komuś się chce,

pozdro!

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

iestety stelek i saddam milczą więc pozostaje mi tylko internet do szukania informacji

Jest coś takiego jak PW. Eksperci mogą po prostu przeoczyć taki temat w gąszczu zestawów pod gry. Wal do nich śmiało na PW ;)

 

 

 

ZESTAW 9

 

 

ale pytanie najważniejsze? CZY JEST SENS?

W tym układzie parę rzeczy do zmiany:

- RAM możesz taniej znaleźć tu: Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix [bLS2CP8G3D1609DS1S00CEU] - 499zł - 1600MHz będzie naprawdę OK

- wybrałeś drogi zasilacz o zbyt dużej mocy ja na ten zestaw - wystarczy np: Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular [RS450-AMAAB1-EU] - 215zł - też 5 lat gwarancji

- płyta musi mieć e-sata? bo ta Extreme4 w takim zestawie mocno podbija cenę i jest nieopłacalna

Link to post
Share on other sites

Jest coś takiego jak PW. Eksperci mogą po prostu przeoczyć taki temat w gąszczu zestawów pod gry. Wal do nich śmiało na PW ;)

 

Dzięki, tak zrobię. Wychowałem się na forum pclabu lecz tutaj zobaczyłem większą ilość ekspertów niz pasjonatów gier stąd postanowiłem załozyc ostatecznie tutaj konto, a przy ilosci 2 postow nie chcialem do nikogo pisac na PW :)

 

 

W tym układzie  parę rzeczy do zmiany:

- RAM możesz taniej znaleźć tu: Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix [bLS2CP8G3D1609DS1S00CEU] - 499zł - 1600MHz będzie naprawdę OK

- wybrałeś drogi zasilacz o zbyt dużej mocy ja na ten zestaw - wystarczy np: Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular [RS450-AMAAB1-EU] - 215zł - też 5 lat gwarancji

- płyta musi mieć e-sata? bo ta Extreme4 w takim zestawie mocno podbija cenę i jest nieopłacalna

 

(ZESTAW 9)

 

RAM: wybrałem drozsza ciutke wersje 1866 bo w morele za 6zł mieć nawet te 3% przyrostu mocu to zawsze cos i ladniejsze (tia... projektowanie sie we mnie odzywa) ale oczywiscie jak 1600 bedzie taniej o 50zł to wezme to co tansze.

 

PSU: tutaj sprawa juz nie jest taka prosta, jak widac to zalezy mi tez na ciszy (najglosniejszy w calym tym zestawieniu to bedzie dysk bo osiaga nawet 45db ale to juz przez moja obudowę ktora tworzy wibracje po kontakcie z biurkiem, w pececie powinno spac do 35db i będzie juz nieslyszalny. Mam w swojej starszej obudowie Chieftec cft-560-a12c i on tak dudni, że glowa mala (tam obudowa akurat CM590 wiec nie tak zle).. i chciałbym coś niesłyszalnego a o BeQueita można byc raczej spokojnym. Wyliczylem sobie zapotrzebowanie energii przez komputer bo malych modyfikacjach przyszlosciowych i nawet gdybym chcial kiedys karte wymienic okazyjnie na Quadro K4000 to pobiera ona tyle samo co HD7770... 

 

Wymagania%20Zasilacza.jpg

 

i biorąc pod uwage fakt, ze potrzebuje cos co da minimum 405W to faktycznie 550 będzie zbyd duza jednostką, jednakże ryzykowac 450W to ja sie chyba jednak boję, niewiele drozej bo za 250zł można znalezc SeaSonic S12II-520 a za 50zł więcej wersję modularną.. z tego co wyczytałem jest bardzo cichy i na świetnych podzespołach zbudowany więc chyba jednak jego bym brał zamiast BQ550 :)

 

MOBO: niestety ale muszę mieć e-sata bo w innym przypadku muszę dołożyć koszt wymiany obudowy zewnętrznej do dysku a także mój QNAP TS-119PII był jeszcze robiony właśnie na e-sata. W specyfikacji Asrocka piszą w sklepach że ma 2x e-sata ale w dokumentacji producenta jest mowa o 1x sztuce a także na zdjęciach widać tylko jeden port.. a już myslałem, że będzie szansa podpiąć i to i to gdybyły kiedyś była taka potrzeba, jednak oczywiście 1 port mi wystarczy.. tylko cena Asrocka.. nic tylko kręcić procka hehe

 

 

...bo odjęciu ramu i zasilacza wychodzi jakieś 3050zł.. nadal to przekracza mój budżet ale nadal się zastanawiam jak to się ma do zestawu nr7 z dokupionym dyskiem SSD 840 EVO 120GB... koszmarni wielki tam jest zasilacz 875W z certyfikatem 80+ Silver i sprawnością 825W na 5 liniach 12V (link) ale co zrobić.. 

Link to post
Share on other sites

Nie ufaj tego typu kalkulatorom. Zestaw z podkręconym i7-2600K i HD7770 zjada...210W w stresie: http://pclab.pl/art48716-13.html ;)

 

coś w tym jest, ale z tego co pamiętam to zasilacze najstabilniej działają przy 50% swojej mocy, olewając temat na tę chwilę zasiłki kłócąc się o 50-80W już nawet mi się śnił ten komputer, że kupiłem zestaw 7 i chciałem wymienić obudowę na coś ładniejszego... nie udało mi się we śnie hehe 

Link to post
Share on other sites

Witam - nie zaglądałem tu, ponieważ jestem robo zawalony (terminy gonią) = brak czasu.

Myślę że jestem wstanie Tobie pomóc ze sprzętem - tak się składa że mam sporo "gratów" na zbyciu, które mogą Ciebie zainteresować  ;) :

GPU Quadro 2000 1GB (DVI, 2xDP) - używana (520zł)

CPU i7 4770K - nówka BOX (850zł)

Dyski HDD używane :

- Seagate 500GB (80zł)

- Seagate 1TB (150zł) - dysk ma około 2 tygodnie

- Samsung F3 1TB (120zł) - 3latek, zero błędów, bad sector'ów

Nagrywarki DVD-RW Samsung SH-224- używane (30zł)

 

Odnośnie zestawu :

CPU - zapominasz zupełnie o mocnym wątku, który jest równie ważny co wielowątkowość. Dodam że nadal większa część obliczeń/procesów  jest jednowątkowa. Generalnie OC procesora jest znacznie więcej warte, niż posiadanie HT - wyżej taktowany rdzeń daje w każdym przypadku wzrost wydajności - niezależnie czy to proces wielowątkowy, czy jednowątkowy, "boost" z tytułu OC zawsze zwiększy wydajność rdzenia/wątka. Z HT jest tak że daje kopa, ale w określonych sytuacjach, gdzie obliczenia są rozproszone po wątkach np.render. W pracy 2D i wszelkich formach modelowania-tworzenia uważam że lepiej mieć lepszą responsywność rdzenia, niż trylion rdzeni z "zamulonym" wątkiem.

Polecam : i5 "K" (OC) -> i7 "K" (OC),a Xeona pominąć. Najlepiej by było zakupić i7"K", podkręcić ją "solidnie" (testy stabilności 24h-72h) i mieć CPU z głowy  ;) Jak fundusze ograniczają to można spróbować wcisnąć i5"K" i oczywiście OC ;)

GPU - Ps/Ai/Lr mają prawie zerowe wymagania odnośnie wydajności układu graficznego. Spośród aplikacji, których używasz największy apetyt na GPGPU ma Ae (ray-traced,"fast draft",  render), oraz Pr (render). Faktycznie to tylko pod te aplikacje warto zaopatrzyć się w mocniejszą kartę. Jeżeli głównie robisz w obróbce foto, 2d itp., czasem Pr/Ae, to polecam gtx660, lub coś o zbliżonej wydajności. Pamiętaj, że możesz także pracować na iGPU, a  z czasem zakupić jakieś GPU.


Ja to widzę tak :

i5 3570K + HR-02 Macho B&W
MSi Z77A G43
16GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix (2x8GB)
GPU : zintegrowane w CPU  (HD4000)
DVD-RW LiteOn iHAS122
zasilacz XFX 450W
Buda Zalman Z3 PLUS
razem 2270zł

 

i7 4770K + HR-02 Macho B&W
AsRock Fatal1ty H87 Performance
16GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix (2x8GB)
GPU : zintegrowane w CPU
DVD-RW LiteOn iHAS1222
Zasilacz XFX 450W
buda Zalman Z3 PLUS
razem 2700zł

 

Odnośnie DisplayPort - nie możesz sobie go darować i wykorzystać DVI, lub HDMI ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamiast na siłę szukać płyty z esata, to może lepiej kup tańszą płytę i to http://www.morele.net/kontroler-4world-pci-e-do-esata-ii-x2-sata-ii-x2-05721-212959/

 

Mistrzostwo świata! Czytając o problemach z wbudowanym portem e-sata w obudowach totalnie zapomniałem o takich rzeczach jak kontrolery PCI... jak wypadnie na składak to wezmę z miejsca :)

 

 

Odnośnie DisplayPort - nie możesz sobie go darować i wykorzystać DVI, lub HDMI ?

 

 

No napisałem przecież na początku, że może być DP lub hdmi :) na SX22 i tak to różnicy nie daje.

 

 

i7 4770K + HR-02 Macho B&W

AsRock Fatal1ty H87 Performance

16GB ddr3 1600MHz CL9

Crucial Ballistix (2x8GB) GPU : zintegrowane w CPU

DVD-RW LiteOn iHAS1222

Zasilacz XFX 450W

buda Zalman Z3 PLUS razem 2700zł

 

Macho wejdzie do tej obudowy? przeciez ona ma tylko 19cm.. z moich wyliczen to w najlepszym wypadku bedzie 2-3mm luzu od szyby :)

 

przy okazji wybrałem cosik za zestaw, fakt, przy nowej maszynie będzie wieksza zabawa w AE ale to i tak będzie w domu o niebo lepiej niż obecnie więc zawsze można jechać na boxowym chłodzeniu i z grafiką w procku a także na taniej obudowie... jak będzie za głośna to się wtedy ją wymieni na coś droższego z matami jak się odłoży kasę.. jednak wolę odrazu wziąć mocniejszy zasilacz i nie ryzykować, że kiedyś okazyjnie kupię Quadro 4000 i będę się martwić o zasilacz.

 

ZESTAW 10:

 

Obudowa: Zalman Z3 PLUS - 159,00

Zasilacz: SeaSonic S12II-520 - 248,00

Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance - 353,00

Procesor: Intel CORE I5-4670K/i7-4770K - 849,00

Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho - Black White - 185,00

Pasta: Zalman ZM-STG1 - 25,00

Pamięć: Crucial Ballistix 16GB/1600 - 515,00

Dysk: Samsung 840 Evo 120GB - 385,00

Kontroler: 4World PCI-E do eSATA II x2 - 53,00

DVD-RW: Lite-On iHAS124-14 - 61,00

 

2833zł + używany dysk do 100zł = 2900zl

 

to dosyć zachęcają cena tym bardziej, że bez chłodzenia i pasty a z jakimś dyskiem wyjdzie 2700zł co jest bardzo bliskie moim założeniom, muszę jeszcze to przemyśleć i pewnie w ciągu tygodnia zamówię sprzęt.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przykładowo ja kupując SP Feta 2 dostałem w zestawie pastę i jest całkiem niezła.

Akurat pasta dokładana do produktów SPC jest co najmniej mierna.

 

 

@Autor, jak już będą dobrane podzespoły wypowiem się na temat zasilacza;) 

Link to post
Share on other sites

@Autor, jak już będą dobrane podzespoły wypowiem się na temat zasilacza;) 

 

ZESTAW 11 - praktycznie wybrany

 

Obudowa: Fractal Design Define R4 Arctic White - Window - 383,00

DVD-RW: Lite-On iHAS124-14 - 61,00

Kontroler: 4World PCI-E do eSATA II x2 - 53,00

Zasilacz: SeaSonic S12II-520 - 276,00

Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance - 353,00

Procesor: i7-4770K - 1229,00

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho - Black White - 185,00

Pasta: Zalman ZM-STG1 - 25,00

Pamięć: Crucial Ballistix 2x8GB/1600 - 515,00

SSD1: Samsung 840 Evo BW 250GB (OEM) - 589,00 (soft)

SSD2: Samsung 840 Evo BW 120GB (OEM) - 329,00 (cache)

HDD: Western Digital Black 1TB - 285.00 (media)

------------------------------------------------------------------------------------

Razem: 4250zł

 

pod koniec roku lub na początku następnego jeszcze dojdzie karta graficzna: GTX 660/760 lub Quadro 2000/K600

 

Skąd taka nagła zmiana decyzji? Jedno zlecenie ze wczoraj zmieniło wszystko a dodatkowo stwierdziłem, że z czegoś zrezygnuję w tym roku i kupię zestaw na kilka lat, tak żeby później nie musieć dokupować nic poza dwiema kostkami ramu, a także nie musieć reinstalować wszystkiego na nowo na większym dysku ssd. To teraz pytanie czy gdybym zdecydował się na GTX to czy ten zasilacz SeaSonic 520 wystarczy? I drugie pytanie z uwagi na brak w przeszłości styczności z SSD - czy wersja OEM dysk dysków spowoduje, że będę musiał dokupić jakieś sanki do obudowy? Czy też ten problem takze mam z głowy i wystarczy wersja OEM (czyli BW)?

 

pozdrawiam,

Adrian.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

W R4 w sankach na dyski możesz zamontować dyski zarówno 3,5 cala jak i 2,5 cala.

 

great! jeden problem z głowy i ponad 100zł w kieszeni na dwóch dyskach.

Jeszcze tylko Mrozinho niech się wypowie na temat zasilacza i można w końcu iść spokojnie spać wcześniej.. ;)

Link to post
Share on other sites

ale jakieś śrubeczki do przykręcenia dysków by się przydały do tego ;)

 

wśród tej paczuszki 50 śrub nie ma nic dla dysku 2,5" ? :P

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to w cenie ~ 260 zł można kupić CM G550M - DC-DC, 80+ Bronze, pół-modularny i cichy. :)

 

 

nie mam zaufania do tej marki niestety.. wolę nawet nie mieć modularnego zasilacza kosztem podobnej ceny.. a cena ~260 nie musi byc, jak cos lepszego bedzie to moze byc 300, jak cos podobnego a tanszego to czemu nei wydac 200 :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...