Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Ostatnim czasme zastanawiam się nad kupnem laptopa.

 

1. Przekątna 15,6 " (Musi być, tak zwany mobilny, więc 17,1" odpada) ;)

2. Rozdzielczość 1920x1080. Full hd

3. Procesor: Core i7 (Gdyż jak wiemy i5 w laptopach nie wymiatają)

4. Karta grafiki: GTX 765M

5. Pamięć: Min. 8GB

6. Dysk: min. 750 Gb, optymalnie 1000 GB, czyli 1 Tb

7. System: Bez systemu

8. Inne: Miło, gdyby miał podświetlaną klawiaturę

9. Bateria: Min. 5 h na luzie, a w stresie ok. 2 h

10.Wejścia: USB 3.0 obowiązkowo, HDMI, VGA, Audio i micro minijack 3,5 mm

 

Zastanawiałem się pomiędzy MSI GE60 i Lenovo y510p z jedną kartą GT 755M lub dwoma GT 750 SLI. :!:

 

Zalezy mi na tym, że by stosunkowo długo działał na baterii. Lenovo  GT 755 działa do 8h !

Także ważna jest stosunkowo niska temperatura, czyli ok 49 C. :roll:

W MSI ciekawa jest klawiatura oraz grafika, która przoduje nad Lenovo, ale za to działa tylko 2h na baterii na luzie. :(  Za to Lenovo y510 p jest bardzo cichy, czyli 30 db zwykle i 38 db w stresie, natomiast MSI 38 w normalu oraz 48!!! db w stresie co wychodzi na bardzo duży plus Lenovo.

 

Prosiłbym o inne propozycje, które będą spełaniały moje oczekiwania. :D

 

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Nie ma innych propozycji. MAsz d wyboru msi ge60 albo lenovo y510. Nic innego na rynku w 15" praktycznie nie ma jesli chcesz laptopa z gtx7xx do 3800zł

 

Dobrze, że nei napisałeś jakie jest zastosowanie laptopa bo pomagania było by zbyt łątwe :)

Link to post
Share on other sites

Również poszukuje ostatnio laptopa w podobnym przedziale cenowym. Laptop będzie używany głównie do programów CAD oraz od czasu do czasu grania. Nie jestem raczej wielkim wybrendym gamerem i ultra ustawienia nie są aż tak bardzo potrzebne moim oczom. Nie chcę już wychodzić powyżej 3800 pln także półki klasowe itp. mnie nie rajcują bo cenę można podbijać w nieskończoność. W ciągu ostatnich kilku dni byłem niemalże pewien, że lenovo y580 w konfiguracji
FHD, dysk ssd 128GB procek i5-3230m oraz 8gb ramu reszta konfiguracja fabryczna
całkowicie mnie zadowoli ale dziś rozejrzałem się za modelem wcześniejszym konkretnie y510 i znalazłem ciekawą aukcje aczkolwiek boję się o temperatury - aukcja.

Prosiłym o szybką opinię na temat tych dwóch laptopików i przede wszystkim jak wygląda sprawa z temperaturą. Dużo czasu spędzam poza biurem i chciałbym aby laptop przy zwykłym użytkowaniu przeglądaniu internetu dorysowywaniu kilku kresek na projekcie w terenie nie padał po godzinie ale wytrzymał najmniej 4h.

Nie zakładam nowego tematu gdyż ten pokrywa się w dużym stopniu z moim zapytaniem.

Jeszcze raz proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem co z gwarancja na te clevo bo oficjalni dystrybutorzy ich od dawna nie sprzedaja. :)

Po pierwsze w Polsce oficjanych dystrybutorów CLEVO nie ma. To wolni sprzedawcy. Każdy może takim zostać.

Po drugie jeden z największych na świecie dystrybutorów Clevo - Eurocom - cały czas ma ten model w swojej ofercie i nadal cieszy się on ogromną popularnoscią LINK wiec Synergia jestes niedoinformawany delikatnie mówiąć ;) a gwarancja od samego producenta realizowana bezprosrednio w autoryzowanym serwisie CLEVO LINK okres gwarancji wynosi 2 lata plus 2 miesiące pogwarancyjnej ochrony.

 

Więc niech ktoś znajdzie coś lepszego w tej cenie... ;)

Edytowane przez barylaxp
Link to post
Share on other sites

Możesz śmiało odrzucić Lenovo z SLI bo według tego co piszesz zależy Ci na Optimusie (do przeglądania neta Geforce nawet nie zostanie uruchomiony) a tam to nie działa zwyczajnie.

 

10 db w te czy w tamtą aż tak cię nie ruszy, zagłuszysz to szuraniem krzesła szybciej. No chyba że lubisz siedzieć w totalnej ciszy :P

 

Generalnie brałbym MSI z 2 podanych przez ciebie bo klawiatura jest właśnie fajna (pierdoła dla większości osób) i po prostu jedyne Lenovo jakie do mnie przemawiają to Thinkpady czyli seria biznesowa a ta ma nawet inny serwis niż laptopy, jak to mówię, cywilne.

 

tl;dr: GE60 ale to i tak kwestia preferencji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...