Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Na forum jestem nowy; komputerami (tym co mają w środku) nigdy się nie interesowałem, ale planuję ulepszyć swój sprzęt. Wiem, że mam słabą kartę graficzną i zasilacz, dlatego też piszę ten temat.

 

Moja karta graficzna to: GeForce GT520

Zasilacz: Tracer 500W, więcej niestety nie wiem (był w obudowie)

Procesor: Intel Core i5 2500K CPU 3.30GHz

Pamięć RAM: 8 GB (nazwa nieznana)

Płyta główna: MSI ms77-88

 

Proszę, aby ktoś kto się na tym zna zaproponował jakąś dobrą kartę graficzną i zasilacz (do gier). Mój budżet to +/- 1500zł. Planuję jeszcze kupić dobrą obudowę, ale na nią wydam maksymalnie 100-150 złotych.

 

Pozdrawiam, Wimix :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, czekam jeszcze na inne propozycje. Obudowa wyglądem jest super, ale czy ma dobry przepływ powietrza? Chciałbym nie inwestować w dodatkowe chłodzenie. 

Link to post
Share on other sites

Wypadało, by w przyszłości kupić płytkę dobrą do oc oraz chłodzenie na cepa i podciągnąć go do 4.2GHz conajmniej, wtedy będzie wyczuwalna różnica w wydajności. Z tego co wyczytałem to twoja płytka to msi h61. W zalmanie z3 przebieg powietrza jest bardzo dobry i nie będziesz musiał dodawać żadnych wentylatorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przed chwilą obejrzałem recenzję tej obudowy i trochę zaskoczyła mnie jej wysokość. W moim biurku jest miejsce na komputer 50cm wysokość, a ta obudowa ma 47cm wysokości. Ma ona też przyciski i wejścia u góry, czyli nie przejdzie. Moglibyście podać jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie ciężko o coś porządnego. Interesują Cie obudowy mATX?

Zobacz:

Z1 USB3.0 black (b/z) 

 

Posiada 2 wentylatory w zestawie i 2xUSB 3.0 na froncie.

Wg internetów, ta obudowa ma 44 cm wysokości.

 

A mógłbyś podać jakąś inną obudowę, niż ta powyżej? Trochę wyglądem mi się nie podoba. Raczej nie szukam obudowy mATX tylko podstawowej ATX, która by się zmieściła w miejscu wys. 50cm szer. 25cm :)

Link to post
Share on other sites

Użytkownik "Tycha" doradził mi w sprawie obudowy. Mam już prawie 100% pewność, że wybiorę Corsair 200R. 


Za odpowiedzi dziękuję, najprawdopodobniej wybiorę:

Zasilacz: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=58641

Kartę graficzną: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=55142 lub http://www.alternate.pl/ASUS/R9280X-DC2-3GD5/html/product/1104143?

 

Co do drugiej karty nie mam pewności, kolega mi ją polecił i nie wiem, czy będzie to dobry wybór. Proszę o pisanie odpowiedzi i ewentualnych innych propozycji :)

Edytowane przez WimixGames
Link to post
Share on other sites

Gdzie Ci wcisnęli taką grafikę (GT520), z takim prockiem dobrym? :P

 

W Zabrzu jest taki sklep "DeniKomp". Ktoś mi polecił ich ofertę ze złożonym komputerem za jakąś tam sumę. Kupiłem to nawet nie wiedząc do końca co jest w środku. Kupiłem "kota w worku" jak to się mówi :) Dlatego teraz chcę zmienić kartę i zasilacz. Mam nadzieję, że to poprawi wydajność mojego komputera i gry typu Battlefield 3 będą chodzić na wysokich/ultra ustawieniach graficznych :)

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem od początku, że to gotowiec po zasilaczu,karcie oraz pamięciach no name, przynajmniej dobry procek :)

Skok wydajności z taką kartą graficzną będzie ogromny, w tamdemie z takim prockiem bedzie cud miód. W grach pokroju bf3 spokojnie będzie 60fpsów na all ultra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 280X na razie jest nieopłacalny. GTX 770 jest kartą wydajniejszą i obecnie tańszą (wszystko przez te kryptowaluty :/). Osobiście kupiłbym w TF od MSI, ponieważ jest sporo cichszy od Zotaca. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Osobiście kupiłbym w TF od MSI, ponieważ jest sporo cichszy od Zotaca. 

 

Chodzi Ci o tą http://www.ceneo.pl/24282947 ? Jest trochę droższa od ZOTAC'a, a nie chcę kupować z nieznanych źródeł. 

 

A teraz jeszcze jedno pytanko. Chciałbym wymienić też pastę termoprzewodzącą na procesorze. Czy ta jest dobra Zalman zM-STG1 czy jest jakaś inna, lepsza?

Link to post
Share on other sites

Jest OK, ale zobacz także świetną MX-2. 

 

Czyli MX-2 jest lepsza od tego Zalmana?

 

 

Zwróćcie uwagę że ostatnio dla kart Zotac jest 5 lat gwarancji (2+3 po rejestracji na stronie producenta). Chociażby dla tego bym wziął tę kartę bo może zaowocować przy długim użytkowaniu lub ewentualnej sprzedaży.

Jest jeszcze wersja AMP tej karty z fabrycznie podkręconymi zegarami.

 

Dobre spostrzeżenie. Myślę, że jednak kupię tego ZOTAC'a.

Link to post
Share on other sites

Która z tych kart jest tą, którą podał w drugim poście szembor5? Planuję podliczyć sobie wszystko co kupuję, ale nie wiem którą wybrać (jest kilka rodzai co zobaczyłem po cenach).

 

http://www.agito.pl/S/klawiatury.65/ZOTAC%20GeForce%20GTX%20770%202GB%20DDR5%20256bit

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...