Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Przymierzam się do zakupu aparatu kompaktowego. Co prawda znam podstawy fotografii, lecz nie zdecyduję się na lustrzankę ze względu na zupełny brak czasu na pogłębianie wiedzy z tej dziedziny oraz przeznaczenie poszukiwanego aparatu.

Otóż potrzebuję aparatu na wyjazdy wakacyjne oraz imprezy. Nie chciałbym, aby był to pełny automat. Zależy mi na tym, żeby móc ręcznie ustawiać takie parametry jak chociażby przysłona, czas jej otwarcia czy czułość ISO. Po przejrzeniu kilku testów w Internecie moją uwagę przykuły dwa modele:

Canon G16 oraz G1X Mark II.

Mam zatem do Was prośbę. Czy moglibyście wskazać wyraźne cechy tych dwóch aparatów pozwalające określić przewagę któregoś z nich? Dodam, że dodatki typu Wi-Fi, możliwość kręcenia filmów są poza moim zainteresowaniem. Zależy mi głównie na jakości zdjęć i wygodzie użytkowania (nieprzesadny rozmiar).

 

A może macie lepsze propozycje modeli aparatów?

Cena nie gra większej roli, lecz chciałbym zachować rozsądny stosunek cena / jakość.

Edytowane przez havekaar
Link to post
Share on other sites

G16: 

  • 5x zoom z światłem 1,8-2,8
  • Matryca 1/1.7"
  • wizjer
  • pokrętło koło spustu migawki i przy krzyżaku. 
  • dedykowane pokrętło ekspozycji

G1X Mk II

  • 5x zoom z światłem 2.0-3.9
  • matryca 1,5"(jest ona o ok. 4 cm węższa i 2 cm niższa niż w lustrzance APS-C)
  • odchylany ekran
  • podwójny pierścień kontrolny przy obiektywie (jeden skokowy, drugi płynny) -oba programowalne
  • wbudowany moduł NFC

Cechy wspólne

  • Metalowa obudowa(magnez plus aluminium)
  • Wifi (G16 jedynie do przesyłania danych, G1X mkII przesyłanie danych z aparatu oraz zdalne jego sterowanie)
  • Zdjęcia zapisywane w formacie JPEG i RAW(g16 12bit, g1xmk2 14bit)
  • ISO 12800
  • Gorąca Stopka
  • Wbudowana lampa

Ogólnie jeśli stałbym teraz przed takim wyborem, nie zastanawiał bym się i brał G1X mkII, bo jego poprzedni robił piękne zdjęcia, na poziomie lustra, ale cierpiał z powodu prędkości AF, zdjęć seryjnych, no i obiektywu. 

W tym momencie, jeśli okażę się, że chociażby AF działa szybciej, to będzie to (pozwolę sobie tak powiedzieć) Król kompaktów uniwersalnych. 

Z obiektywem też zabawna historia była, bo gdy Canon złożył wniosek patentowy, to wszyscy stukali się w głowę i mówili, że takie coś się nie uda, że nie da się takiego zrobić. A Canon zrobił i to całkiem nieźle. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...