Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam dzisiaj przyszła do mnie karta xonar dg,ale mam mały kłopot
z ustawieniami.Nie wiem jak ustawić audio channel, mam do wyboru 2,4,6,8 i
nie wiem który wybrać :< Na youtube 8 jest jakby głośniejsze od 2,ale też
mniej szczegółowe bo na testach 3d 2 kanały lepiej się sprawdzają.
W muzyce też ciężko określić,a tym bardziej w grach na których mi najbardziej
zależy.Moje słuchawki to takstar ts 671 na których się trochę zawiodłem 
bo myślałem że będą w czymś lepsze niż tylko bass od hd 201...
 

 

Link to post
Share on other sites

Zdaj się na słuch, nie zawsze to co proponują jest najlepsze. Przy FLAC nieważne który kanał wybierzesz gra tak samo np. Z MP3 jest podobnie ale to zależy od odtwarzacza.

Na youtubie słucham na 8 kanałach dla mnie to lepiej brzmi choć wiem że powinienem ustawić 2 według ich zaleceń.. Wo gole porypane to jest w tym asusie że te kanały trzeba wybierać za każdym razem gdy słuchamy czegoś innego, na innych kartach tak niema.

Edytowane przez 1985r7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Moje słuchawki to takstar ts 671 na których się trochę zawiodłem bo myślałem że będą w czymś lepsze niż tylko bass od hd 201...

jak się podłącza do mocno przeciętnej karty, to czego oczekujesz ? No chyba ,że kolega ma taki słuch, jaki ma.

 

ustawiaj tak jak ci się podoba ,ale do tych słuchawek najlepiej 2 kanały headphone

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym że się zawiodłem chodziło mi o gry, bo w muzyce bardziej mi się podobają.

Ale jakoś tego nie rozumiem że na hd 201 łatwiej mi było słyszeć niż na ts 671.

Pewnie potrzebują się wygrzać,a ja się przyzwyczaić.

Dzięki za poradę :)

Link to post
Share on other sites
Ale jakoś tego nie rozumiem że na hd 201 łatwiej mi było słyszeć niż na ts 671.

łatwiej, czyli co dokładnie , dynamika leży ? Może pobaw się w EQ  pod rasując nieco wysokie tony

Pewnie potrzebują się wygrzać,a ja się przyzwyczaić.

możliwe, że trochę się poprawi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zagrałem teraz rundkę na 2 kanałach i powiem że brakuje mi szczegółowości i dźwięki

trochę się zlewają,ale to chyba normalne.A się zapytam od czego zależy to z jak daleka kogoś

usłyszę ? Od gry czy sprzętu ? Bo czasem usłyszę kogoś z średniego dystansu,a czasem 

w ogóle nie usłyszę z bardzo bliskiego.

Pobawię się jeszcze EQ tak jak mówiłeś.

 

Jeszcze chciałbym się zapytać czy jest możliwość,aby podpiąć 2 pary słuchawek na raz jak nie

mam sterowników do integry ? Bo z tego co widzę to jest tylko jedno wyjście na słuchawki.

 

Edit:Mógłbyś mi trochę wytłumaczyć jak podwyższyć wysokie tony i w sumie poco ?

Edytowane przez Vermi
Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam Asus Xonar DX i słuchawki Takstar Pro80 i lepiej brzmią one na nieoficjalnych sterownikach do karty dźwiękowej, sprawdź Uni Xonar Audio drivers i jeszcze są jakieś inne (nie pamiętam nazwy), ale u mnie te się dobrze sprawują. I oczywiście należy ustawić "wejście systemowe: 2CH", a "wyjście analogowe: Słuchawki", w sterownikach rzecz jasna. :)

Link to post
Share on other sites
Edit:Mógłbyś mi trochę wytłumaczyć jak podwyższyć wysokie tony i w sumie poco

http://blog-imgs-52.fc2.com/k/n/0/kn0121/5.jpg

Wartości 4-16khz  podnieś o około 5-10%, albo według własnego uznania .

Link to post
Share on other sites

Przecież to Ty mu to zasugerowałes.

 

Mówisz, żeby podbił Eq, jakby to cokolwiek dało. To jak z tym poleceniem przez Ciebie SRH440 do elektroniki, zapewne nawet ich nie słuchałeś.

 

Jak to sie mówi - z g***a bata nie ukreczisz, tak tez w tym przypadku najwieksza zmianę wprowadziłoby nowe zródło.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm... czyli jakbym już miał zbierać na nowe źródło to bardziej nowa karta czy nowy dac ?

Bo widzę że z tych "Tańszych" zostaje mi olympus e10 albo xonar dx...

Btw.Wyjaśni mi ktoś co i jak z tymi dac'ami ? To jest jakiś wzmacniacz czy raczej coś zamiast

karty dźwiękowej ?

Link to post
Share on other sites

to zależy ile miałbyś do wydania, FiiO do gier to nic specjalnego,choć nie wiem jak z Takstarem, by się zgrało ,a ile po kupnie Xonara DX  byś zyskał.Możliwe, że czekałby cię większy wydatek

Link to post
Share on other sites

Przerwertuj:

http://forum.mp3store.pl/topic/97079-takstar-ts-671/

 

One potrzebują klasa zródło, a nie byle co. Cena Black Cube Linear zaczyna sie od 300 za używane wzwyż. Fat Cube Linear to inny klon tego samego wzmaka (BCL to rownież klon), a składa go Fatso z forum mp3s. Cena coś koło 500zl bodajże. Prawdziwy lehman black Cube kosztuje dużo więcej.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdaj się na słuch, nie zawsze to co proponują jest najlepsze. Przy FLAC nieważne który kanał wybierzesz gra tak samo np. Z MP3 jest podobnie ale to zależy od odtwarzacza.

Na youtubie słucham na 8 kanałach dla mnie to lepiej brzmi choć wiem że powinienem ustawić 2 według ich zaleceń.. Wo gole porypane to jest w tym asusie że te kanały trzeba wybierać za każdym razem gdy słuchamy czegoś innego, na innych kartach tak niema.

Jednak na 2 kanałach lepiej słychać muze z mp3 i youtuba przy wyłączonych wszystkich opcjach dodatkowych. Ja nie zauważyłem miałem włączone GX i przy tym na 8 kanałach lepiej to brzmi a bez tego na 2 kanałach.

Link to post
Share on other sites
Ja nie zauważyłem miałem włączone GX i przy tym na 8 kanałach lepiej to brzmi a bez tego na 2 kanałach.

Chyba jakieś placebo Ci się trafiło, bo GX działa tylko w specyficznych warunkach i tylko w niektórych grach, w dodatku emuluje efekty EAX 1-2 czyli bardzo stare i bardzo słabe.Jeśli ci się jednak podoba to niech tak zostanie :)

Link to post
Share on other sites

Też tak sadziłem że tylko w grach, dlatego miałem to włączone na stałe i nie zwracałem na to uwagi. Ale jak to wyłączyłem nagle 2 kanały zaczęły inaczej brzmieć, przy odtwarzaniu youtuba i mp3. Nie sądzę by to było placebo, raczej niedopracowane sterowniki. Nie jest to jakaś wielka różnica, nie od razu idzie ją wychwycić. Po za tym GX powinien najlepiej współpracować z 8 kanałami bo sam asus podaje że 8 kanałów ustawia się pod gry. I tak jest ale niestety nie tylko w grach.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Pisałem że to  odczuwam słuchając muzy z youtuba i mp3 a nie w grach. Ta opcja GX mimo że nie powinna to ingeruje w dźwięk podczas słuchania mp3 i youtuba. Więc jak w mp3 ingeruje to i w każdej grze też to bedzie odczuwalne nawet takiej co nie obsługuje GX. A w tej co obsługuje to powinien być jeszcze lepszy efekt. Ja grałem ostatnio w WOT ale ta gra chyba nie obsługuje GX. No i dźwięk w tej grze przy 8 kanałach i włączonym GX sprawuje się doskonale słychać dokładnie z której strony co jedzie lub strzela.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem co Ty. Posiadam Dt 770 i Xonara D2. Wypróbowałem dużo kombinacji i najlepsze wyniki osiągam na:

Audio channel: 2

Próbkowanie: 44Khz

Analog: Headphones

Włączona opcja HIghFidelity. Gx wyłączony.

Nie korzystam z DolbyHeadphone ponieważ zniekształca dzwięki.

Powyższe ustawienia najlepiej działąją ze słuchawkami STEREO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...