Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem monitor BenQ XL2411T. Mimo, iż 120Hz to coś wspaniałego to go oddałem bo nie dałem rady wytrzymać nawet przy jasności 0, która wynosiła 160 cd/m2. Po prostu wieczorem wypalało mi oczy ;).

Zacząłem szukać dalej wśród 24 cali... Asus VG248QE 144Hz.... jednakże tutaj z kolorami podobno jest jeszcze gorzej niż w BenQ co nie do końca mnie zadowala. Szukałem długo alternatywy nawet w postaci 60Hz.... która byłaby lepsza....

Wyszło mi, że Dell U2414H oraz Dell P2414H powinny nadawać się idealnie do gier.... gier typu Battlefield 4, Call of Duty itd. .

 

Jak uważacie czy zakup Della to dobre rozwiązanie do gier... a może lepiej wybrać jeszcze coś lepszego ??

Link to post
Share on other sites

delle też są raczej jasne, natomiast jeżeli siedzisz po ciemku to spodziewaj się, że każdy monitor wypali ci oczy, nie ma cudów

natomiast nisko z jasnością przy zachowaniu parametrów obrazu schodzi FS2333

No może nie każdy wypali oczy np: EIZO EV2436W jest wyposażony w podświetlenie LED, które pozwala na dostosowanie jasności do zaledwie 0,2% (około 0.6 cd/m2) maksymalnej wartości. Niestety nie jest projektowany specjalnie pod gry.

Link to post
Share on other sites

W zeszłym tygodniu kupiłem Dell P2414H i muszę przyznać, że takiego wrażenia już dawno żaden monitor na mnie nie zrobił. Obraz jest bardzo wyraźny (koniecznie należy użyć cyfrowego złącza), równo podświetlony i ogólnie bardzo przyjemny. Dzieci grają na nim w WoT'a i nie było widać, aby występowały jakieś smużenia, lub innego rodzaju defektu obrazu. Z czystym sumieniem mogę go polecić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A co ogólnie myślicie o pomyśle aby kupić, któregoś z tych delli do gier?

 

tak ogólnie to jak najbardziej się nadają

 

 

 

Poza tym lepsze kolory bo to IPS.

 

zapraszam

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno pytanie.... w sumie trzy:

 

1. To jest monitor 23,8 a nie 24 cale... czy będzie jakiś problem z wyglądem rozdzielczości 1920x1080 na takim ekranie? Pytam pod kątem nie Windowsa... ale PlayStation 4, które będe tez na nim używał :) Czyli co będzie się działo na PS4 przy 1920x1080 i 23,8 ??

 

2. Czy wersja bez DVI złącza cyfrowego.... czyli Dell U2414H z samym HDMI... może być w jakimkolwiek stopniu gorsza?

 

3. Wiem, że jest FAQ ale prosiłbym, aby ktoś mi prosto odpowiedział... czy DisplayPort będzie lepszy od DVI? albo HDMI? i czy warto przez niego puszczac obraz jeżeli jest takie wejscie... czy olać go ??

Link to post
Share on other sites

 

 

1. To jest monitor 23,8 a nie 24 cale... czy będzie jakiś problem z wyglądem rozdzielczości 1920x1080 na takim ekranie? Pytam pod kątem nie Windowsa... ale PlayStation 4, które będe tez na nim używał Czyli co będzie się działo na PS4 przy 1920x1080 i 23,8 ??

 

nic nadzwyczajnego

 

 

 

2. Czy wersja bez DVI złącza cyfrowego.... czyli Dell U2414H z samym HDMI... może być w jakimkolwiek stopniu gorsza?

 

dvi i hdmi mają identyczny sygnał wideo

 

 

 

3. Wiem, że jest FAQ ale prosiłbym, aby ktoś mi prosto odpowiedział... czy DisplayPort będzie lepszy od DVI? albo HDMI? i czy warto przez niego puszczac obraz jeżeli jest takie wejscie... czy olać go ??

 

DP to złącze lepsze od dvi/hdmi z wielu powodów, ale w przypadku domowego wyświetlacza jak te delle cechy te nie będą miały żadnego wpływu na obraz

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez "nic nadzwyczajnego" ?? Będzie trochę rozciągnięty obraz albo jakoś zmieniony w porównaniu do 24 cali na tych 23,8 prz 1920x1080 ?

 

 

Jeżeli tak zawsze mogę kupić nie U tylko P2414H... jest tam displayport ale nie ma hdmi. Są kbale displayport-hdmi... pzrez który moglbym podłaczyc ps4 wtedy chyba tez.... tylko czy takie przejściówki będą powodowac jakieś problemy, pogorszenia obrazu ?

Przykładowa przejściówka

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego obraz miałby być zmieniony w jakikolwiek sposób... poza oczywistą zmianą wielkości. Będzie po prostu trochę mniejszy. Nie będzie żadnych zniekształceń.

 

Kabel HDMI-DP jak najbardziej powinien prawidłowo wywiązywać się z przesyłania sygnału 1080p(60Hz) z dźwiękiem.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zatem nie patrząc na różnice w cenie... który monitor będzie po prostu lepszy? pełne 24 cale P2414H z DVI + Displayport (możliwa przejściówka z z HDMI )... czy nowszy  23,8 cala U2414H z hdmi tylko ?

Monitor będzie używany do gier na PC oraz PS4.

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Zasadniczo to w kontekście gier nie ma różnicy który monitor wybierzesz. Zauważ, że U2414H ma cieńsze ramki, dzięki czemu prezentuje się IMO wizualnie lepiej, przy ewentualnym łączeniu monitorów wąska ramka też jest "cenna".

 

Jeśli nie zależy Ci aż tak na wąskich ramkach to P2414H będzie zdecydowanie lepszą opcją bo jest po prostu sporo tańszy, a poza ramkami niczym nie ustępuje.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, na które potrzebuje szybko odpowiedź bo dopiero dzisiaj chcę zamówić DELL U2414H.

 

Obecnie posiadam LG Flatron 2252TQ na matrycy TN z super małym czasem reakcji, input lagiem... ogólnie do dzisiaj jest to świetny monitor do gier wg wielu recenzji.

 

Jak dużo stracę, o ile będzie gorszy DO GRANIA ten dell u2414h w stosunku do mojego obecnego monitora?

 

Link to post
Share on other sites

Za bardzo recenzji w necie nie ma tego LG. 

 

 

IMO nie stracisz za wiele, czasy reakcji być może trochę gorsze będą w Dellu(chociaż niekoniecznie - nie wiadomo jak stoi z tym ten LG), ale input lag Dell ma na pewno niższy.(w testach wypada ok. 4ms co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem)

Link to post
Share on other sites

Wiesz co mnie dziwi... że np. w tym moim starym LG miałem lepsze kolory i ustawienia niż w BenQ Xl2411T czy Asus VG248QE. W monitorze, który ma z 10 lat.

 

Wziąłbym któryś z powyższych monitorów, gdyby nie gorszy obraz... a miałem każdy z nich obok swojego.

Dlatego chcę Dell u2414H... tylko nie wiem czy się nie zirytuje w porównaniu do mojego LG jak go kupię, bo stwierdzę że Dell jest gorszy :/ Niby w tym moim LG jest realnie 2ms... a nie tylko wg producenta... a w dellu 8ms (realnie ok 4)

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz, że w tym Twoim LG czas reakcji G2G wynosi 2ms? Podeślij jakiś test.

 

 

2ms LG podaje jako najniższy zmierzony czas przejścia. Dell podaje uśredniony. Wygląda to tak: jest 20 pomiarów i w nim 2ms, 5ms, 10ms, 7ms, 3ms, itd. LG podaje z tego 2ms i udaje że jest pięknie i fajnie.(napisano "czas reakcji 2ms", nie dopisano najniższy czy coś w ten deseń.) Dell podaje średni czas reakcji, czyli sumuje wszystko i uśrednia.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie mogę teraz znaleźć nigdzie jakiejś sensownej recenzji... ale jestem pewien, że gdzieś czytałem kiedyś że realnie ma 2ms ten monitor. Mam jeszcze kilka godzin do końca niedzieli, aby zamówić tego della albo coś innego  ;)

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Realnie na 99% ten monitor nie ma czasu reakcji 2ms - nawet najniższego. Obecne monitory TN, przeznaczone specjalnie dla graczy ledwo zbliżają się do tego typu rezultatów.

 

BenQ XL270Z - matryca TN, 144 Hz, deklarowany czas reakcji 1ms - jeden z "najszybszych" monitorów na rynku:

http://i59.tinypic.com/116kysi.jpg

http://i62.tinypic.com/220rbo.jpg

Jak widać średni czas przejścia G2G wynosi 3,8ms, a najniższy 1,4ms(deklarowane 1ms). 

(źródło tftcentral)

 

Dell U2414H - matryca AH-IPS, 60 Hz, deklarowany czas reakcji 8ms 

http://i62.tinypic.com/20pwsaq.jpg

http://i59.tinypic.com/16jfuyc.jpg

Jak widać średni czas przejścia G2G wynosi 8,9ms(deklarowane 8ms), a najniższy 6,9ms.

(źródło tftcentral)

 

 

Nie dość, że deklarowane czasy nie są podawane w sposób jednoznaczny(pomijana jest kwestia czy jest to czas uśredniony czy najkrótszy) ale nawet gdy dojdziemy o jaki czas chodzi producentowi, to jest on w rzeczywistości zawsze wyższy.

 

 

Zapewne stracisz na czasach reakcji przesiadając się ze starego monitora na jakikolwiek monitor na matrycy IPS. Nie będzie to jednak spora różnica i zalety AH-IPS zdecydowanie są warte takiej wymiany.(+ oczywiście flicker free)

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, że odpisujesz i pomagasz. Szkoda, że nie mogę odszukać żadnego review z input lagiem dla mojego starego monitora co pewnie uspokoiłoby mnie trochę psychicznie ;)

A czy oprócz benq xl2411T 144hz i asusa vge24qe 144hz... jest jeszcze jakiś monitor 24" 120-144hz z flicker free?

 

Ponadto to.... istnieje lepszy IPS do gier od tego obecnie ?

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...