Skocz do zawartości

Zestaw Intel do £4 000 - £4 500 (~22 500 PLN)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry; Photoshop

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 20 000 zł

Których części potrzebujesz?: Cały zestaw z monitorem oraz peryferiami.

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking): Pozostaje przy standardzie, wiec nic.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Posiadam w tym momencie laptopa.

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.) Bez różnicy, brak.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Edytowane przez tangon
Link to post
Share on other sites
  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Wypełnij ten wzór, wtedy będziemy mogli zacząć rozmowę.

Link to post
Share on other sites

Kupowanie wypasionego komputera na dłuższy czas mija się z celem. Mając kwotę 20 tyś składałbym kazdego roku , przez 4 lata kompa za 5 tys. W czwartym lub nawet trzecim roku nadal miałbym nowoczesny sprzet a nie drogiego trupa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak poglądowo: http://i.imgur.com/l9IBSUG.png 

Wystarczy dać kilka monitorów dobrej klasy, SLI, drogie akcesoria (klawiatura, mysz, wentylatory, kontroler obrotów) i cena rośnie baardzo szybko.

 

ps. autorze - nie sugeruj się tym co złożyłem, ale sam ciekaw jestem czy taka opcja którą podałem byłaby godna zainteresowania.

 

edit: niepotrzebnie dałem 2 zasilacze, już jest ok.

Edytowane przez w.nwk
Link to post
Share on other sites

@2x UP Taki budzet a nie dasz monitorow z opcja 3D?! Druga sprawa, w jaki niby sposob MOZESZ doradzic autorowi tematu myszke, skoro nie znasz jego chwytu?! Trzecia sprawa, w tym budzecie spokojnie mozna dac procesor pod lga 2011. Czwarta sprawa po JAKIEGO diabla dwa zasilacze?! Po piate. Za moment cos zloze.

 

Edit. Zestawy:

 

1 - Opłacalny:

 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE czarne

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01

Karta graficzna Asus Radeon R9 290OC 4GB DDR5 (512bit) 2DVI/HDMI/DP BOX (R9290-DC2OC-4GD5)

Zasilacz Cooler Master G550M ATX G550M 550W (RS550-AMAAB1-EU)

Obudowa Fractal Design Define R4 Arctic White - Window FD-CA-DEF-R4-WH-W

 

Całość - 4761, 49zł

 

2 - Mniej Opłacalny:

 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4)

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE czarne

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Dysk SSD Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT240M500SSD1

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 780 SC ACX 3GB GDDR5 384bit 2DVI+HDMI+DP PCIe3.0 03G-P4-2784-KR x2

Zasilacz Corsair AX860 80PLUS Platinum 860W, fully modular, 120mm wentylator (CP-9020044-EU)

Obudowa Fractal Design ARC XL - OKNO - USB3.0 (FD-CA-ARC-XL-BL-W)

 

Całość - 8233, 62zł

 

3 -  Prawie zero opłacalności:

 

Płyta główna MSI X79A-GD45 PLUS, X79, QuadDDR3-1600, RAID, SATA3, USB 3.0, ATX (X79A-GD45 PLUS)

Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE czarne

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001) x2

Dysk SSD Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT240M500SSD1

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 780 SC ACX 3GB GDDR5 384bit 2DVI+HDMI+DP PCIe3.0 03G-P4-2784-KR x2

Zasilacz Corsair AX860 80PLUS Platinum 860W, fully modular, 120mm wentylator (CP-9020044-EU)

Obudowa Fractal Design ARC XL - OKNO - USB3.0 (FD-CA-ARC-XL-BL-W)

 

Całość - 9446, 27zł

 

4 - Brak rozumu:

 

Płyta główna Asus RAMPAGE IV Black Edition (X79/DDR3-1866/SATA3/USB 3.0/ATX)

Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE czarne

Pamięć GeIL GEL316GB1600C9DC x2

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001) x4

Dysk SSD Samsung 512GB SSD840 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write, 540/520MB/s) 7mm PRO (MZ-7PD512BW)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 780 Ti GHz Edition - Windforce 3X GV-N78TGHZ-3GD x2

Zasilacz SeaSonic Modularny Seasonic Platinium 1000 1000W 80 Plus Platinium retail (SS-1000XP)

Obudowa PHANTEKS Enthoo Primo Ultimate PH-ES813P_BL

 

Całość - 16598, 05zł

 

+ Monitor

Monitor LED BenQ ProGaming XL2720T 9H.LA4LB.QBE

 

Różnice między zestawami:

 

 Od razu mówię, że na każdym z tych zestawów uruchomisz KAŻDĄ GRĘ na maksymalnych detalach graficznych.

   Pierwszy zestaw jest jak najbardziej opłacalny, posiada procesor, który oferuje bardzo wysoką wydajność (dodatkowo po zrobieniu OC starczy na długi okres czasu), porządną kartę graficzna, która jest odpowiednikiem GTX 780. 8 GB Pamięci ram wystarczy praktycznie do każdej czynności. Dysk SSD jest na kontrolerze marvell oraz posiada w miarę dużo miejsca, żeby pomieścić system czy parę gier.

Dodatkowo w tym zestawie znajduje się porządny markowy zasilacz posiadający mocną linie +12V, jakże i odpowiednią kulturę pracy, a to wszystko zamknięte  w solidnej wykonanej obudowie od firmy FRACTAL.

  Drugi zestaw oferuje "troszkę" więcej niż pierwszy. Inaczej mówiąc procesor i7 z rodziny haswell, który jest na "równy" procesorowi i5, ale różnica między nimi wychodzi w ilości wykonywanych wątków jednocześnie (i5 =4, i7=8), ale i tak jest mało gier, które byłyby w stanie wykorzystać to, ale jeszcze, że będziesz używał komputera do PS, to będzie świetna propozycja. Drugą rzeczą są karty graficzne, a dokładniej dwie GTX 780 od firmy EVGA (po rejestracji produktu na stronie producenta = 10 lat gwarancji), które zaoferują bardzo dużą wydajność w grach komputerowych przez długi okres czasu. Jedną z ostatnich różnic jest dysk SSD o większej pojemności jak i dwa dyski HDD, które będą służyły jako "wielki magazyn". Ostatnią różnicą jest zasilacz o certyfikacie platinum, który oferuje bardzo wysoką sprawność (mocna linia +12V, cichy zasilacz).

  Trzeci i czwarty zestaw jest kompletną stratą pieniędzy, ale z drugiej strony, jeżeli zarabiasz pieniądze przez komputer, to jest świetna propozycja, gdyż posiada jeden z najmocniejszych procesorów dostępnych na rynku konsumenckim (sześć rdzeni i dwanaście wątków), cztery dyski HDD, jeden z najlepszych dysków SSD o dużej pojemności, jakże i Jeden z najlepszych zasilaczy dostępnych na rynku (mocna linia +12V, modularny, cichy[..]) -> Sam posiadam ten zasilacz i polecam go z całego serca. Do reszty nie będę się rozpisywał, ponieważ to nie jest już na tyle ważne.

Edytowane przez LeRoiDuCiel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - zestaw który podałem jest tylko przykładem na to że wcale nie tak ciężko złożyć kompa za 20k zł i w żadnym stopniu autor nie powinien się nim sugerować. O 3D nawet nie pomyślałem, a co do dwóch zasilaczy to moja wina, jakoś mi się kliknęło.

Link to post
Share on other sites
Trzecia sprawa, w tym budzecie spokojnie mozna dac procesor pod lga 2011.

Pytanie tylko czy wykorzysta się moc takiego procesora - bo zapewne piszesz o 6-rdzeniowcach. Taki duży budżet ma tą pułapkę, że często przy składaniu wybiera się drogie podzespoły na zasadzie "duży budżet więc co mi szkodzi", a potem się okazuje, że i tak jest to przepłacone.

 

Nie bronię nikomu posiadania np 6 rdzeni dla ozdoby, ale po to jesteśmy na forum, żeby jak najbardziej optymalnie wykorzystać czyjeś pieniądze i nawet w pewnych wypadkach powiedzieć, że wrzucanie w zestaw więcej kasy to marnotrawstwo.

 

Dlaczego o tym piszę? To, że autor napisał "Photoshop" może również oznaczać domową obróbkę zdjęć z wakacji i na co komu wtedy dużo RAM lub LGA2011? Dlatego w takim dużym budżecie trzeba wiedzieć czym konkretnie się autor zajmuje, jakie ma oczekiwania itd.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
@2x UP Taki budzet a nie dasz monitorow z opcja 3D?!

 

A skąd wiesz żę Autor tematu dostrzega efekt 3D na ekranie ? 10% ludzkości nie widzi tego efektu, w tym ja. Uwierz mi że wyjście do kina na film 3D jest udręką.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja

 

Procesor:
Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
1249 zł

 

Chłodzenie:
Raijintek EreBoss
135 zł

 

Płyta główna:
MSI Z87-GD65 Gaming /intel Z87, LGA 1150/
639 zł

 

Pamięć RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Beast
599 zł

 

 

Dysk twardy:
Samsung SSD840 EVO 1TB (540MB/520MB/s)
1899 zł

 


 

 

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 780 Ti DCII OC 3GB DDR5 384bit (1020/7000)
2599 zł

 


--

 

Obudowa:
Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl
390 zł

 

Zasilacz:
Corsair AX Professional Series 860W Platinium 80+
690 zł

 

Monitor:
Eizo Foris FG2421-PL + Battlefield 4
2099 zł
I potem zmienił karte na taką z DX12 czy tam Mantle i za 5lat całą platforme.
Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz żę Autor tematu dostrzega efekt 3D na ekranie ? 10% ludzkości nie widzi tego efektu, w tym ja. Uwierz mi że wyjście do kina na film 3D jest udręką.

Tego to ja nie wiem ani Ty nie wiesz. Ja przykładowo dostrzegam efekt 3D na ekranie, telewizorze.

Jeżeli chodzi o kino, to jeśli idziesz sam do kina na film (nawet nie 3D) to jest udręka, ale z drugą połówką to już satysfakcja ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Tego to ja nie wiem ani Ty nie wiesz.

Więc może lepiej poczekać na wypowiedź autora tematu zamiast zwracać komuś na siłe uwagę, że nie dał monitora 3D (chyba nieprzypadkowo użyłeś "?!"). Nie sądzisz?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Moja propozycja   Procesor: Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ 1249 zł  

Typowa propozycja z cyklu "budżet wysoki więc wszystko może być przepłacone". 

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

A to prawda. Ten cały "gejming" jest bezsensownym pomysłem. To tak jakby do Maybacha kupić spoiler jak pół skrzydła awionetki i obniżyć zawieszenie. Niby można, ale po co skoro Maybach nie ma jechać szybko, tylko ma być luksusowy i ma wyglądać :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy takim budżecie propozycji może być ogromna ilość, dopóki autor się bardziej nie sprecyzuje to właściwie nie można określić jaki będzie najlepszy. 

 

@Tangon - napisz co myślisz o rozwiązaniu z trzema monitorami, bo to jest bardzo ważna kwestia.

 

Moim zdaniem 2 karty to świetne wyjście, nie ma sensu przepłacać kupując najdroższą karte na rynku, bo co z tego, że może i będzie bardzo szybka, jak jest o wiele za droga względem wydajności, tylko dlatego, że jest nowością na rynku, dlatego SLI to moim zdaniem oczywistość.

 

w.nwk złożył naprawdę fajny zestaw, ale tak jak napisałem, autor musi się bardziej sprecyzować, bo wygląda troche jakby nie bardzo wiedział czego chce. Lepiej zostawić w zanadrzu trochę kasy i wymienić coś za rok czy dwa, niż wydawać teraz 20 000 na sprzęt, który za rok czy dwa będzie wart 15 000, a ten zestaw, który złożył w.nwk ma w sobie sprzęt, który jest świetny i nie jest nie wiadomo jaką nowością, przez co nie przepłacisz. 

Link to post
Share on other sites

Nie miałem na myśli dodatków typu podkładka, skupiłem się bardziej na podzespołach. Do pracowania w PS Najlepsze są tablety graficzne, a to już osobna sprawa. Granie i pracowanie w PS jeśli chodzi o myszkę to dość rozbieżne sprawy. Jeśli jednak chce korzystać z myszy w PS dość często, to oczywiście wymieniłbym mysz. Tak jak napisałem, ile ludzi tyle oczekiwań, mi by takie podzespoły odpowiadały, ewentualnie w tym budżecie złożyłbym coś na LGA2011, 3 monitory i te SLI to też dobry pomysł, no i WD Black można by wymienić... ten zestaw złożony przez niego jest bardzo poglądowy i sporo rzeczy jest do zmiany, ale najpierw trzeba poczekać aż autor napisze bardziej szczegółowo co do monitorów, jak duży dysk SSD by chciał, bo umieszczenie go w zestawie to oczywistość, ale nie wiadomo jak to z pojemnością jeśli chodzi o jego oczekiwania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, rilax :) Myszka, klawa, podkładka i ten kontroler obrotów wrzucone bez większych przemyśleń.

Jaki cel miał ten zestaw już pisałem dwukrotnie. Sam przy takim budżecie bym takowego nie kupił. Na razie robi się "gównoburza" a autor nic nie odpowiedział. Może to być równie dobrze kiepski trolling z jego strony.

 

Niemniej DaarQ - dzięki za dobre słowo :)

 

edit: trochę doprecyzowując RAT ma to do siebie że można do kochać i nienawidzić, a czy do grafiki się nadaje to nie wiem - takowym nie jestem. WD Black - uznałem że ma być bezkompromisowo - RAID 0 z tych dysków mógłby być alternatywą dla dużego SSD.

Edytowane przez w.nwk
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...