Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

Zmierzam do zakupu nowego telefonu i tu właśnie rodzi się dylemat? Który? Co lepsze? Co wydajniejsze?. Przenoszę się z Sony Ericsson Xperia Neo V na coś nowszego oryginalniejszego co przyniesie mi więcej radości niż Neo V. Szukając po internecie znalazłem dwa modele, które mnie w sumie interesują.
1:HTC Windows Phone 8X

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/windowsphone8x/

Dlaczego właśnie telefon z 2012 roku?

-Wygląd

-System Windows, którego nie miałem w innym telefonie

-Parametry

-Aparat

Nie boli mnie to że nie mogę otworzyć obudowy z tyłu czy dać dodatkowe miejsce do zapełnienia w telefonie. Ma 16GB starczy mi za świat :).

2:Sony Xperia T

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiathspa/Sony-Xperia-T-HSPA.html

Powrót do znanego modelu? Troszkę mniej mnie interesuje ale znam ten system i wiem czego mogę się spodziewać

-Parametry

-Android

-Aparat

Potrzebuje pomocy w wybraniu telefonu ponieważ sam nie potrafię zdecydować, który bardziej mi będzie pasować. Chyba że wy macie jakiś fajny smarfon, który możecie polecić? do 1000zł max. Do czego? multimedia itd.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do czego będziesz go używał jeśli z Androidem to lepszym wyborem będzie Nexus 4 ( na allegro nowy już są za 1040zł a używki w dobrym stanie za 800-700zł). Ewentualnie możesz poszukać jeszcze Xperia SP (ma lepsze troche parametry niż T, ale za gorszy aparat) lub Samsung S3 (tylko najlepiej szukać z czystym z Androidem bo samsung nie umie dobrze z optymalizować swoich nakładek). Co do HTC Windows Phone 8X wydaje mi się jednym z rozsądniejszych smartphonów z WP8

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do czego będziesz go używał jeśli z Androidem to lepszym wyborem będzie Nexus 4 ( na allegro nowy już są za 1040zł a używki w dobrym stanie za 800-700zł). Ewentualnie możesz poszukać jeszcze Xperia SP (ma lepsze troche parametry niż T, ale za gorszy aparat) lub Samsung S3 (tylko najlepiej szukać z czystym z Androidem bo samsung nie umie dobrze z optymalizować swoich nakładek). Co do HTC Windows Phone 8X wydaje mi się jednym z rozsądniejszych smartphonów z WP8

Do wszystkiego :D Filmy, Gry, Muzyka, przeglądanie internetu, robienie zdjęć, nagrywanie , gadanie i sms oczywiście. Chce żeby był oryginalny :D A jak sądzisz? Tego HTC X8 warto kupić? xD

Link to post
Share on other sites

Samsung Ativ S - znacznie lepiej sie nada do internetu i garnia niż HTC. Duży ekran przy tych zastosowaniach to zaleta.

Lumia 820 - mniejszy ekran, a równie dobra do grania i internetu, do tego ma bardzo dobry aparat.

 

Wybrał bym z tych dwóch - Lumia 820 jak chcemy mieć mniejszy ekran a Ativ S jak zalezy nam na dużym ekranie.

 

Lumia 920 - polecił bym raczej Lumie 820 - dlaczego? Lumia 920 ma dość slabą baterię, jak zaczniemy grać intensywnie to nam "zjedzie" błyskawiczne - to doskonały telefon, ale bardziej nakierowany na używanie go a nie granie. Idealnie się sprawdza w "klasycznym" używaniu, dzwonienie, nawigacja, zdjęcia, czasem tylko gry i internet.

 

Jak głównie chcemy grać i siedzieć w internenie to Lumia 820 lub Ativ S będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Samsung Ativ S - znacznie lepiej sie nada do internetu i garnia niż HTC. Duży ekran przy tych zastosowaniach to zaleta.

Lumia 820 - mniejszy ekran, a równie dobra do grania i internetu, do tego ma bardzo dobry aparat.

 

Wybrał bym z tych dwóch - Lumia 820 jak chcemy mieć mniejszy ekran a Ativ S jak zalezy nam na dużym ekranie.

 

Lumia 920 - polecił bym raczej Lumie 820 - dlaczego? Lumia 920 ma dość slabą baterię, jak zaczniemy grać intensywnie to nam "zjedzie" błyskawiczne - to doskonały telefon, ale bardziej nakierowany na używanie go a nie granie. Idealnie się sprawdza w "klasycznym" używaniu, dzwonienie, nawigacja, zdjęcia, czasem tylko gry i internet.

 

Jak głównie chcemy grać i siedzieć w internenie to Lumia 820 lub Ativ S będzie lepszym wyborem.

Ativ S całkiem spoko telefon. Ale jednak za duża z niego patelnia. Myślałem o telefonie tak do 4.5" ponieważ mam go zamiar nosić w kieszeni spodni a nie w plecaku  xD. Jeśli chodzi o lumię to też się zastanawiałem nad tym telefonem i dalej się zastanawiam lecz nie wiedzieć czemu odpycha mnie ona ;/. Masz może  jeszcze na oku jakiś telefon?

Link to post
Share on other sites

1000zł... to najgorsza kwota bo albo są słabsze tele (tańsze) albo niedużo Ci brakuje do tych najlepszych (mówię o andkach)

Z tych to chyba będzie dobrym rozwiązaniem Nexus 4 albo Optimus G (LG G) lub S3 LTE.W tej kolejności jak chodzi o płynność/wydajność. Pamiętaj że Nexus ma 16 Gb wbudowanej a LG G 32GB bez możliwości rozszerzenia. Natomiast jak potrzebujesz slot kart pamięci (wbudowanej za mało) to najpierw S3 LTE, LG G oraz na końcu Nexus 4. Co nie wybierzesz będziesz zadowolony.

No chyba że dozbierasz trochę jeszcze to będziesz miał do wyboru dużo lepsze telefony.

Link to post
Share on other sites

1000zł... to najgorsza kwota bo albo są słabsze tele (tańsze) albo niedużo Ci brakuje do tych najlepszych (mówię o andkach)

Z tych to chyba będzie dobrym rozwiązaniem Nexus 4 albo Optimus G (LG G) lub S3 LTE.W tej kolejności jak chodzi o płynność/wydajność. Pamiętaj że Nexus ma 16 Gb wbudowanej a LG G 32GB bez możliwości rozszerzenia. Natomiast jak potrzebujesz slot kart pamięci (wbudowanej za mało) to najpierw S3 LTE, LG G oraz na końcu Nexus 4. Co nie wybierzesz będziesz zadowolony.

No chyba że dozbierasz trochę jeszcze to będziesz miał do wyboru dużo lepsze telefony.

No niestety :D początkowo miałem kupić telefon za 600zł. Potem ojciec dorzucił mi parę stówek i tak za 900zł chciałem kupić + doliczam z 20zł koszty przesyłki i tak 1000zł to jest max na telefon. :D I nie wiedzieć czemu kusi mnie żeby kupić Tego HTC X8. Bo za dużo na telefonie nie gram z 10-15min raz dziennie może. A tak to w sumie nie bawię się nim. A ten HTC nie dość że wygląda świetnie i ma dobry aparata (tylni i przedni) to korci mnie żeby kupić go ze względu na system WP. Ponieważ Androida już miałem i nie ciągnie mnie tak strasznie do niego :). Dlatego korci mnie ten HTC albo jakaś Lumia. Jednak 820 nie za bardzo mnie interesuje to już 920 bardziej. Jednak musiałbym dłużej czekać żeby ten telefon wyhaczyć za jakieś fajne 900zł. Jednak aktualnie jestem bez telefonu a dzisiaj wieczorem chciałbym go zakupić żeby mieć go za parę (2-3) dni.

Link to post
Share on other sites

No tak ale do czego potrzebujesz tela... jeżeli nie grasz, czasem dzwonisz to szkoda kasy tak na prawdę... Jak masz zamiar czasem posłuchać muzyki, czy radia, czasem zagrać w jakąś prostą grę, czy cyknąć fotę to myślę, że wystarczy stary poczciwy Galaxy S2, czy Xperia T albo Moto G ;) Jak chcesz duży ekran do wifi to np. L9 1 gen kosztuje już 500zł...

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie grasz dużo to Lumia 920 będzie dobra - jeden z najlepszych aparatow, szybki, płynny, bardzo dobrze wykanana. Do tego mamy wbudowane Ładowanie Indukcyjne (bezprzewodowe) - calą masę darmowych aplikacji Nokii jak nawigacja.

 

I co ważne - na allegro jest duża ilosć nowych Lumii 920 poniżej 1000 zł - jak poszukasz to na 100% znajdziesz sprzedającaego blisko Ciebie :) i będziesz mógł odebrać telefon osobiście :) oszczędzajaca na przesyłce i przy okazji Zobaczysz go na własne oczy.

 

Sam mam Lumię 920 oraz Lumię 720 i jestem bardzo zadowolony - już niedlugo dostaniemy update do Windows Phone 8.1 :) a w nim praktycznie wszystko czego nie "było" w WP8. Co wazne - Nokia bardzo dba o klientów i daje znacznie więcej niż HTC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...