Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 770 - dwie wersje niereferencyjne


Recommended Posts

Witam,

 

Dostępne są dwie wersje niereferencyjne karty Gigabyte GTX 770.

 

1. GV-N770WF3-2GD - 1178 zł

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx770-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,44166.html

 

2. GV-N770OC-2GD - 1209 zł (podniesione zegary)

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx770-oc-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,38748.html

 

 

Obie karty różnią się ceną i taktowaniami.

Czy warto dopłacać do nieco droższej wersji? Teoretycznie podkręcić mogę ją sobie sam.

Może wersja OC ma lepszą sekcję zasilania, odblokowane napięcie, lepszy bios - cokolwiek?

Link to post
Share on other sites

Za 30 zł to nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupuj wersję OC.

 

Jak trafisz na słaby egzemplarz 770-tki bez OC to jest szansa, że jej nie podkręcisz w ogóle lub tyle, że nic to nie da. 

 

Przy wersji OC na dzień dobry masz już podkręconą kartę, gdzie możesz sam ja kręcić dalej same plusy, a 30 zł to NIC ;).

Link to post
Share on other sites

Nie.

 

Fabryczne OC na poziomie 100 MHz nie jest niczym imponującym i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, że jakaś karta nie osiągnęłaby taktów, jakie ma wersja fabrycznie podkręcona od Gigabyte'a.

 

30zł to niewielka różnica, ale poza zegarami te karty to jedno i to samo, a suwak można przesunąć samemu. Za darmo. 

 

Osobiście wolałbym pójść za te 3 dychy to kina.

 

BTW nie zakładaj co 5 minut kolejnych tematów - jeśli masz temat w dziale zestawy, to o GPU możesz równie dobrze zapytać tam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tuż przed zakupem wersja bez OC znacząco podrożała, więc zdecydowałem się na tańszą wersję z fabrycznym overclockingiem.

Wygląd cacy, żadnych 'piszczących cewek' nie zaobserwowałem (nie słyszałem).

 

Kręci się do 1250 boost / 7450. Zmiany napięcia niewiele dają, chłodzenie jest bardzo wydajne.

Przy 35-40% fan, po OC, po długim 100% obciążeniem temp max to ok 65 C (dobrze wentylowana obudowa).

 

Niemniej jednak żałuję, że nie wybrałem MSI TwinFrozr w niemalże tej samej cenie.

Nieco gorzej chłodzi i jest brzydsza, ale za to ciszej pracuje i ma kontroler napięcia, w którym można odblokować vcore do 1.300V ! Z przeglądu for wnioskuję, że na standardowych napięciach lepiej się kręci (średnia).

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...