Skocz do zawartości

Pkt za mini-recki w stosunku do newsów


Recommended Posts

Jest już podobny temat, jednak w tym chciałbym się skupić na stosunku pkt za mini-recki i newsy. Średnio newsa pisze się 20 minut, dostajemy za niego 3-4 pkt. Przyjmijmy że średnio 3 pkt. Tymczasem za mini-recenzję miesiąca dostajemy max. 50 pkt. Średnio taką recenzję robi się min. 8h, często powyżej 10h. Przyjmijmy że robimy recenzję 10h i dostajemy 50 pkt. W stosunku do newsów jest to o wiele za mało - 10h/(1/3h-20 min) = ok. 30

30 * 3 pkt = 90 pkt, czyli za 10 godzin pisania newsów jest jakieś 90 pkt, a za 10 godzin pisania recenzji 50 pkt, lub nawet mniej - czy to jet sprawiedliwe. Sądzę, że nie - proszę o wasze opinie.

 

Uważam że liczba pkt za recki powinna być dawana nie według sztywnych podpunktów lecz według starań i nakładu pracy - redaktor powinien ocenić czy dać x czy y pkt :P

 

Co wy o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że od dawna punkty z MR powinny zostać podwojone, czyli za MR miesiąca 100 punktów, za wyróżnione recki, 30,40, 60, 80 punktów. Recki bez wyróżnienia 1-10 punktów.

 

Została nam stara punktacja za recki, a wtedy MR były tylko trochę dłuższymi opiniami, teraz to są często rozbudowane testy. To powinno się zmienić.

Link to post
Share on other sites

Jak namówicie kogos z redakcji, zeby sie wypowiedzial to bedize sukces, jak namowicie redakcje do zmian to pogratuluje. Niestety, ale kazdy widzi jak jest z tymi wszystkimi problemami.

 

IMO powinno sie to zmienic, w koncu na m-rki trzeba duzo wiecej czasu i pracy niz na newsy.

Link to post
Share on other sites

Te największe mogłyby wchodzić jako główne teksty wtedy mogliby zapłacić recenzentowi

Musiałbyś mieć identyczny edytor jak redakcja ;) tam masz chociażby podział na strony, a w mr nie masz - wg mnie Twój pomysł jest ciekawy, ale nierealny

Zwiększenie liczby punktów za pracę userów z tego co wiem zależy tutaj bardziej od sponsora niż od dobrej woli redakcji. Nie ma co się tak bardzo przejmować, bo niedawno widziałem newsa, w którym redakcja informowała, że ludzie piszący dobre mini-recki mogą dostać się do redakcji (jak np _nick_).

Link to post
Share on other sites

Nie ma co się tak bardzo przejmować, bo niedawno widziałem newsa, w którym redakcja informowała, że ludzie piszący dobre mini-recki mogą dostać się do redakcji (jak np _nick_).

W takim razie muszę się zakręcić wokół stanowiska testera SSD ;);)
Link to post
Share on other sites

A ja tak pooglądałem i tego benchmarka i powiem że zwiększeni pkt. było kiedyś.

Wcześniej dawali znacznie mniej punktów (np.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pod ... 17427.html)

 

Wydawało mi się że pisało coś niedawno w regulaminie jeszcze, ale chyba został zaktualizowany.

Link to post
Share on other sites

40 punktów zależało od recek, nie zawsze były - to zależy od ilości/jakości recek w miesiącu. Skala jest ta sama 5-50 punktów. Może być nawet kiedyś taki miesiąc że będą tylko 15,20 i 50 punktów, bo nie będzie recek, które zasługują na 30 i 40 punktów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...