Skocz do zawartości

[4500zł] Gry (Battlefield 3/4) + Photoshop


Recommended Posts

Witam,

Zakładam nowy temat z propozycją zestawu z nieco innej beczki.

 

Przeznaczenie:

- Gry (głównie Battlefield 3 i 4)

- Grafika 2D (photoshop, ilustrator)

- Multimedia

 

Praca w 1920x1080p

 

Budżet to ok. 4500 zł

 

Sprzęt najprawdopodobniej składany będzie w Techplanet.

 

- Raczej nie ma sensu dopłacać do i7 4770K, racja?

- 16GB DDR3 powinno mi wystarczyć. Jakieś ewentualne alternatywy dla Ballistix? Warto brać szybsze taktowania (2000Mhz) ?

- GTX 770 od Gainward, gdyż jest 90-100 zł tańszy od najtańszych niereferentów jak gigabyte.

Karta będzie za rok zmieniana na lepszą. Kieruję się tutaj stosunkiem cena/jakość

- Zastanawiam się na sensem kupna dysku twardego. Są bardzo tanie, ale taka kilkakrotnie przekracza moje wymagania.

- Alternatywa dla zasilacza to CM G550M - 250 zł

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/coolermaster-g550m-550w,45531.html

 

 

http://oi60.tinypic.com/2i05jdg.jpg

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

  1. Do grafiki 2D nie ma sensu brać i7 - dodatkowe wątki i tak się nie przydadzą.

RAM bierz 1600MHz - i tak procek więcej nie obsłuży.

Po co chcesz już za rok zmieniać grafikę?? Przecież ta konfiguracja Ci 2 lata na porządnych detalach będzie latać...

Jeśli wystarczy Ci SSD to nie kupuj HDD. Jak Ci zabraknie miejsca to zawsze możesz dokupić - montaż dysku jest prościutki przecież.

Zasilacz jest ok

Edytowane przez Pitirus
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że kolega wyżej posiada szklaną kulę (punkt 3)? Co do zestawu - jeśli nie będzie SLI/CF, to lepiej wziąć znacznie tańszego AsRocka H87 Fatal1ty.

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zakładam po prostu, że rynek będzie się rozwijał w podobnym tempie co przez ostanie powiedzmy 10lat czyli sprzęt z wyższej półki(taki jak ten autora tematu) starcza na te 2 lata bez problemu. Bo nawet jeśli pojawiły by się procesory kwantowe( tanie i dostępne dla zwykłego użytkownika :wariat:)  to na odpowiedź rynku gier i tak będzie trzeba jakiś czas poczekać...

 

EDIT: Dla przykładu obecnie (prawie)2 letnią konfiguracją jest i5-3570k + GTX 670 - podasz mi przykład gry, która nie pójdzie tu na max detalach przy 1080p i powiedzmy 30-40fps??

Edytowane przez Pitirus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
powiedzmy 30-40fps??

 

 

30-40 fps to jest absolutne minimum.

Przy komfortowej rozgrywce fps nie powinien spadać poniżej 50.

 

 

 

Po co chcesz już za rok zmieniać grafikę?? Przecież ta konfiguracja Ci 2 lata na porządnych detalach będzie latać..

 

 

Mój obecny HD7950 po mocnym OC nie wystarcza mi w pełni. GTX 770 daję rok i po tym okresie wymienię go na nowy odpowiednik z tej samej półki cenowej. Chętnie kupiłbym GTX780 Ghz ale najrozsądniejszym wyjściem wydaje się być systematyczna wymiana karty graficznej. 

 

Cała reszta komponentów ma mi wystarczyć na 2,5-3 lata.

 

 

 

Jeśli wystarczy Ci SSD to nie kupuj HDD.

 

 

Tu mam dylemat. Z pewnością wystarczyłoby mi 240GB SSD + 256GB magazynu.

Zakup używanego HDD nie bardzo ma sens, gdyż cena netto 1TB nowego dysku to 170 zł (WD Blue).

 

 

Zastanawiam się nad ewentualną dopłatą do Gigabyte GTX 770 (różnica między gainwardem wynosi 57-88 zł w zależności od wersji)

W moim 7950 faktycznie głośność staje się męcząca przy obrotach powyżej 60%, ale to bardzo wydajny układ chłodzący, poza tym tani i najbardziej estetyczny.

 

W Techplanet dostepne są dwie wersje tej karty i nie wiem którą ewentualnie wybrać.

W tym celu założyłem osobny wątek: http://forum.benchmark.pl/topic/121963-gigabyte-gtx-770-dwie-wersje-niereferencyjne/

Chciałem wziąć kartę Gainward (1120 zł za GTX 770, chłodzenie nie wygląda najgorzej) ale za 57 zł więcej jest wersja bez OC od Gigabyte, która bardzo mi się podoba, najprawdopodobniej jest chłodniejsza i przede wszystkim ma dłuższą gwarancję - gdy będę kartę sprzedawać za rok, będzie zdecydowanie więcej warta niż gainward (będzie miała wtedy 2x dłuższy okres gwarancyjny).

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx770-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,44166.html

 

Dysk chyba jednak wezmę na wszelki wypadek - w końcu ma być to sprzęt na kilka lat. Najwyżej dokupię kiedyś więcej ramu do photoshopa.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

 

 

Do grafiki 2D nie ma sensu brać i7 - dodatkowe wątki i tak się nie przydadzą.
What ??

 

Jeśli wystarczy Ci SSD to nie kupuj HDD. Jak Ci zabraknie miejsca to zawsze możesz dokupić - montaż dysku jest prościutki przecież.
I pracować na jednym dysku, który ma obsłużyć OSa, jądro aplikacji, scratch disk, odczyt medii, oraz zapis exporta  ??

 

 

Po co chcesz już za rok zmieniać grafikę?? Przecież ta konfiguracja Ci 2 lata na porządnych detalach będzie latać...
gtx770 na obecną chwilę jest na styk dosłownie, a i nie każdy tytuł hula na max detalach z zadowalającą ilością FPS.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

SSD nie nadaje się na scratch disk przez to, że stworzony jest raczej do odczytywania danych, niż zapisywania, zgadza się?

 

Mam nadzieję, że 16GB mi wystarczy - ostatnio głównie retuszuję zdjęcia.

 

 

 

gtx770 na obecną chwilę jest na styk dosłownie, a i nie każdy tytuł hula na max detalach z zadowalającą ilością FPS.

 

Święte słowa. Masa osób kupuje GTX 780 lub nawet Ti pod 1920x1080 i 60hz monitory. 

 

GTX 770 to po prostu najbardziej opłacalna opcja z segmentu satysfakcjonującej wydajności.


Ostatecznie zakupiłem taki zestaw:

 

i5 4670K - 850 zł

Thermalright Macho 02 - 187 zł

ASRock Extreme4 - 480 zł

Crucial M500 240GB - 440 zł

Crucial Ballistix 2x8GB 1600MHz - 480 zł

WD Blue 1TB - 215 zł

Gigabyte GTX770 OC - 1220 zł

Corsair CS550M - 310 zł

Fractal Design ARC 2 MIDI - 330 zł

 

+ 2x Thermalright TY-147 (jak te w macho 02 black n' white) + pasta Geild Extreme

 

Ceny z techplanet - świetny kontakt, sklep mogę spokojnie polecić.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...