Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym sprawić sobie dysk SSD i każdy wychwala samsunga 840 pro , jednak stosunek jego ceny do ilości pamięci troszkę mnie martwi. Poszukał troszkę i znalazłem samsunga 830 SSD który za podobną cenę oferuje prawie 2x tyle pamięci lub  corsair GS w podobnej cenie (chyba 80zł więcej) ale 180 gb. Czy według was 840 pro jest tak dobry że warto kupić właśnie jego , cze może te dyski które wymieniłem nie są o tyle gorsze a mają więcej pamięci. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez donbonzon
Link to post
Share on other sites

Stałem przed takim samym wyborem jak ty i wachałem się  ale stwierdziłem żę 120 gb jest w zupełności wystarczające na system i programy wiec lepiej wziąć PRO lub zrobić tak jak ja i za niecale 300zł wziąć evo który jest minimalnie wolniejszy ;)

Różnica miedzy PRO a w/w jest w gwarancji ( 5 lat ) i szybkości ( pro jest najszybszy ze wszystkich wymienionych )

Edytowane przez bury22
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy myślałeś o

 

A dlaczego miałby myśleć o dysku na SF, który jest droższy od Plextor'a M5S ?

 

 

 

Czy według was 840 pro jest tak dobry że warto kupić właśnie jego

 

Jest. To obecnie najlepszy SSD na rynku :) 

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, do czego wykorzystywany jest komputer. Gwarancja dłuższa o 2 lata to dość duży plus na korzyść Samsung'a, którego ceny ostatnio dość mocno spadły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy według was 840 pro jest tak dobry że warto kupić właśnie jego

 

Absolutnie nie warto. W GPU 20% różnicę zobaczysz już gołym okiem, tutaj nie. Programy odpalają się tak szybko, że jest to niedostrzegalne. To samo z kopiowaniem plików. 5 lat gwarancji też o kant du*y potłuc. Za 5 lat to w cenie tego dysku będą dyski 1 TB a tego wywalisz na śmieci. Osobiście odradzam tylko kupno najtańszych dysków. Evo jak najbardziej (ja w okolicach wakacji atakuje 512).

Link to post
Share on other sites

Mam Evo 250gb, i zadnych problemow. Dysk dziala juz troche, (1474h (ponad 61 dni non stop)) mimo to dalej pokazuje stan 100%, a troche juz na nim bylo instalowane i usuwane :D (reinstalacja BF3 i 4) 

 

Sam sie zastanawialem czy nie brac PRO, ale ta jego cena...

Link to post
Share on other sites

 

 

Co w nim takiego awaryjnego ?

 

Nie tyle awaryjnego, ale EVO zbudowany jest na kościach TLC, których trwałość jest kilkukrotnie mniejsza od standardowych MLC. Samsung to jedyny producent, który masowo stosuje TLC, gdyby faktycznie były one takie cacy to pozostałe firmy poszłyby w ich ślady. 

Link to post
Share on other sites

A czy jest to taki powód do obaw? Bo za cenę 550zł mogę kupić 840 evo + seagate baracuda 1tb lub samego  840pro . Nie ukrywam ,że dużo korzystam z PC ,ale dysk będzie częściej odczytywał pliki niż nagrywał ,gdyż jestem osobą co nie zbyt często robi sobie formata PC. I ile wynosi żywotność takiego dysku ? 

Link to post
Share on other sites

W teorii nie ma się czego obawiać, szczególnie, jeśli na dysku nie planujesz zbyt dużo zapisywać. Osobiście podchodzę jednak do EVO dość sceptycznie - nie są na rynku wystarczająco długo, by można wiarygodnie wypowiedzieć się o ich trwałości. W zbliżonej cenie jest Plextor M5S, który dla mnie byłby lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

520/200 MB/s to bardzo przyzwoite wyniki, zwłaszcza, że osiągniesz je w normalnym użytkowaniu, a nie jedynie na papierze, jak ma to miejsce w przypadku dysków opartych o kontroler SF.


 

 

Zywotnosc masz 1.5mln h

 

To nie jest żywotność, tylko deklarowany czas bezawaryjnej pracy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...