Skocz do zawartości

Gdzie znajdę bios i stery do FUJUTSU SIEMENS?


Recommended Posts

WItam

 

 

Mam lapka FS amilo Pro v2055 - postanowiłem mu wrzucić core duo (podobno obsługuje t2xxx na fsb 533). Za 10 czy 20 zł mogę zaryzykować :P

Tylko potrzebuję nowszego biosa zapewne do obsługi takowych procków

 

Niestety nie ma już Fujitsu Siemens i na stronie Fujitsu nie ma żadnego wsparcia dla FS grrr :P

No i raz nie mam listy obsługiwanych procków no i biosa.

 

Jakby ktoś miał jakieś dane na w/w tematy to pls dajcie znać Bo na tym celku co teraz ma to bateria słabo trzyma a w lato grzeje się jak diabli

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie - po nr seryjnym poszło ładnie :P

 

A i jeszcze pytanie czy socket 479 mPGA ( brane z cpu-z) jest zgodny z 478 mPGA??

 

Na cpu world znalazłem że socket 479 jest mBGA:

 

The Celeron M processors were manufactured in 479-ball micro FC-BGA package and 478-pin micro FC-PGA, and could work in the same motherboards as Pentium M processors.

Link to post
Share on other sites

Czyli 479 to socket M a 478 to socket P? dobrze rozumiem?

 

Może z trochę innej strony - co będzie kompatybilne i mocniejsze od Celerona M 420 (rdzeń jonasz "yonah", 65nm 533fsb) bo już się gubię....

 

 

Edit:

 

OK cpu-z nie rozróżnia wersji ball i pin - czyli najlepiej zajrzeć i sprawdzić, choć rozumiem że wersja pinowa jest popularniejsza i fizycznie mniejsza?

 

Edit #2:

 

No to sprawdziłem - procek z pinami - brak mu 2 pinów na rogu więc wychodzi że 478, teraz miejmy nadzieje że chipset i bios obsłuży t2050

Link to post
Share on other sites

Coby nie edytować po 10 razy :P

 

Poszperałem godzinkę i na oku mam takie proce na zmianę z Celka M 1,6 fsb 533 TDP 27:

 

Wszystkie maja speedstepa którego Celek nie ma i 2mb L2 zamiast 1mb

 

[*]COre Duo 1,6 65nm Fsb533 TDP 31

[*]Core duo 1,73 65nm Fsb533 TDP 31

[*]Pentium M 1,6 90nm Fsb400 (rozumiem że na fsb533 poleci szybciej? a nie opóźni szynę?) Low Voltage TDP 10

[*]Pentium M 1,5 90nm Fsb533 Low voltage TDP 10

[*]Pentium M 2,0 90nm Fsb533 TDP 27

 

No ew jakiś mocniejszy Pentium M lub PDC ale nie wiem jak z poborem mocy w stosunku do tego celka...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Widzisz, na edycję jest 6h i w tym czasie trzeba edytować posty.

 

Teraz napisz mi jaki dokładnie masz socket w swojej wersji. Podeślij scr z CPU-Z

 

Z tego co się doszukałem ostatnia wersja bios może obsłużyć Core 2 Duo T5200, ale jeśli masz s479 mPGA. Inaczej szkoda nerwów i pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Bios już zaktualizowany do 1.0F

 

oto screen z CPU-Z:

 

http://i46.tinypic.com/34zluvt.jpg

 

Wychodzi że socket taki jak mówisz czyli można się pobawić

 

Pozostaje jeszcze kwestia chipu Via vn800, ale myśle że powinno pójść skoro core duo chodzi - byle fsb 533

 

O core 2 duo to czytałem że z 10% wydajniejsze od core duo ale też zjadają min 10% wiecej prądu... a zależy mi na wydajności ale także na tym by było oszczędnie.

 

W cenie CD t2250 jest C2D T5200 - który bardziej opłacalny?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wylicytowałem CD t2250 za ok 25 z przesyłką, myślę że się opłacało :P

 

Teraz myślę jeszcze czy nie szukać okazyjnie ramu - na razie 2x512, myślę o zamianie na 2x1gb ew 1x2gb, tylko wyczytałem o problemie tym lapkiem z ilością ramu powyżej 1GB... chyba zakupię 1gb i dołożę do 512mb, bo to ponoć najlepsze wyjście jeśli tylko wykryje te 1Gb jako 1Gb :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Z procesorem trochę źle zrobiłeś, ale jak Ci nie przypadnie do gustu, to c2d czeka na aukcjach za kilkadziesiąt złotówek. Jednak w porównaniu z tym co masz teraz różnica będzie kolosalna :P

Śmiało możesz obsadzić 2x1GB. Bez problemu Ci zaadresuje.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tym procem to różnicy większej nie znalazłem, może poza nowszym rdzeniem i wydajnością ok 5% większą. Bo systemów 64bit raczej nie będę na tym lapku odpalał.

 

Co do ramu to chyba wezmę kości Hynixa - orginalne też są z Hynixa, tylko pytanie czy 667 mogę bez problemu wrzucić? Bo się naczytałem o tych niekompatybilnościach w lapkach... choć o stacjonarnych kościach również a jak na razie nigdy nie miałem problemu :P

 

 

 

 

I jeszcze jedno pytanko do specjalisty ;)

Na co można wymienić procka PDC T2310 [na socket P i szyna 533]

Odczyt z CPU - Z dopiero jutro lub później (laptop dziewczyny i tak dobrze że nazwę procka mam;) ) Czy C2D będzie dużym skokiem w porównaniu z PDC??

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i nic z tego - coś nie chce mi 2 corowych procków obsłużyć ten FS... nowy xpek nowe stery do chipsetu (nie dedykowane ale z VIA) i nadal wiesza a taktowanie na 50% i jakby pod obciążeniem załączając 2 rdzeń się wiesza... może wina proca? Przez msconfig próbowałem wymusić widocznośc 2 rdzeni ale w post mi wykrywa 1 proc (rozumiem że rdzeń)

 

Teraz pytanko - co lepsze Pentium M czy core solo? Pewnie łatwiej dostać pentium M...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...