Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć !  :)

Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość... :P

Chciałbym kupić sobie słuchawki. Bardzo zależy mi na dobrym dźwięku, z mocnym, wyrazistym (ale nie zagłuszającym całej reszty) basem oraz nie zlewającymi się tonami średnimi i wysokimi. Nie ukrywam, że często gram w gry typu fps oraz inne, ale lubię dobrą muzykę, z gitarką  :D. Nie posiadam dużego budżetu (w sumie to nie mam żadnego :P ) ale poszukuję takich w cenie od 0 zł do 250zł max! +/- 50 zł ewentualnie. Oczywiście słuchawki nauszne, wygodne, nie uciskające uszu. Nie ukrywam również, że design nie powinien odstraszać  ;). Często również rozmawiam przez VoIP więc dobry mikrofon też by się przydał.
Moje propozycje: 

Creative Aurvana LIVE! - http://www.head-fi.org/products/creative-aurvana-live-headphones - podobno dobry wybór, ale wydają mi się troszkę małe i nie mają mikrofonu.

 

Razer Electra - http://www.head-fi.org/products/razer-electra-essential-gaming-music-headset-rz04-00700200-r3u1 - Na forach dla "audiofili" czytałem, że "razery, steelseriesy czy inne firmy DLA GRACZY są przereklamowane" co częściowo uważam za prawdę, ale sądzę że te słuchawki im wyszły, do tego są tanie, dużo basów, mają mikrofon i nie ukrywam- podobają mi się najbardziej z tych propozycji i można z nimi wyjść na miasto ! :D Zostały zrobione właśnie dla graczy, często słuchających muzyki. 

 

Superlux HD-681 EVO - http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-681-evo-black-professional-monitor-headphones - Te słuchaweczki też mi się podobają.. Tata posiada superluxy hd 681 (bez EVO :P ) i sądzę że są bardzo dobre do muzyki, wysokie tony czyste, midy przyzwoite, ale niestety jak dla mnie mało basów... I dlatego obawiam się że moja propozycja może nie wypaść zbyt dobrze- nie testowałem - dlatego liczę na waszą pomoc  :)

 

Koss UR40 - http://www.head-fi.org/products/koss-ur40-collapsible-over-ear-headphones - te słuchaweczki podobno mają dobrze spozycjonowany dźwięk, ale nie podoba mi się fakt, że są otwarte. 

 

Jeszcze jedną sprawą jest karta dźwiękowa... :D  Jaką do nich ew. kupić, żeby to ewentualnie jeszcze lepiej grało. W tej chwili posiadam kartę zintegrowaną na płycie- 8 - kanałowego Realtek ALC 892. 

Mogą być różne rodzaje- najbardziej pasowała by mi karta na USB, ale jeżeli karta na PCI albo na PCI-E byłaby dużo lepsza to oczywiście nie ma sprawy  :D . Znowu moim wymogiem jest cena- około 100 zł - 200 zł. Im mniej tym lepiej. Propozycje: 

 

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB - fajny myk z pilotem, jest na USB, używaną znalazłem za 119 zł. Podobno dobra jakość  ;)

 

Asus Xonar DG - minusem może być zasilanie dodatkowe, bo mogę nie wygrzebać molexa z obudowy :P ale karta tania jak barszcz - 99zł nowa.

 

Z góry dziękuję za przeczytanie postu i odpowiedź ^^

Gdybym miał troszkę kasy to mógłbym sobie poszaleć i testować sprzęty na lewo i prawo, ale tak nie jest więc po pomoc zgłaszam się do was benchmarkowicze  :D  DZIĘKI

 

 

Link to post
Share on other sites

Osobiście używam zestawu:
Creative Aurvana LIVE!
+

Asus Xonar DG

Jestem w pełni zadowolony z tego zestawu, a słucham w zasadzie każdego gatunku. Od rocka/popu po trap/house i jeżeli chodzi o bas to naprawdę potrafią pokazać pazur ;) Co do mikrofonu zawsze możesz sobie jakiś najprostszy dokupić ew. pójść "na całość" i dokupić zalmana zm mic1. W grach nie ma problemu z lokalizacją przeciwnika, wszelkie wybuchy, strzały można wręcz poczuć. Dodatkowo karta ma bajer w postaci Dolby Headphone. Dlaczego bajer? Nie sprawdza się dobrze zawsze i wszędzie, ale czasami uzyskamy jakiś ciekawy efekt. Warto zaznaczyć, że ta opcja nie działa dobrze z materiałami stereo. Osobiście polecam i na pewno nie będziesz żałował, a zamkniesz się w kwocie do 300zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak - na razie został na integrze a kupił dobre słuchawki - jak Takstar Pro80. Chyba, że idziemy dużo wyżej to polecam Bayerdynamict DT990Pro. Imo lepiej zrobić tak i z czasem dozbierać do naprawdę dobrej karty a nie kupować takich co Ci realnego przyrostu jakości nie dają. Przykładowo Audiotrak HD2 jest dobrą opcją.

 

Co do proponowanych przez przedpiszcę CAL! - mam te słuchawki. Są dobre dla bassheadów, w nich bas zalewa wszystko od dołu. I nie wierz w to, że zmiana kabla zmieni to diametralnie.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co uważacie o Razerach ? Według wielu (nie, czysto gamingowych i sprzętowych) forów te słuchawki akurat wyszły im bardzo dobrze i nie są to takie stricte gamingowe słuchawki (czytałem również opinie na forach audiofilskich). Lubię bas, ale zależy mi na dobrych high'ach- Więc pytanie czy miał ktokolwiek z nimi styczność- jak one brzmią ? Z góry dzięki  :D

Link to post
Share on other sites

Jak masz wzmacniacz słuchawkowy to się nie zlewa, w CAL! jest dość sporo basu, ale nie jest źle są świetnymi słuchawkami w swojej cenie. Nie porównuj słuchawek za 200zł do słuchawek za 600zł

 

Co do karty po tym jak zobaczyłem to: http://techreport.com/r.x/xonar-dg-xense/rmaa-1644-fr.png

to odradzam, już Audigy SE czyli najtańsza karta Creative gra lepiej.

BTW do Audigy SE są sterowniki pod Win 8.1 czego nie można powiedzieć o bardziej pro kartach od Creative z seri EMU, co za żenada.

 

Polecam dorobienie wzmacniacza słuchawkowego do słuchawek.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

Ja napisze o Koss UR40 które posiadam. 
W cs 1.6 są rewelacyjne (bardzo dobre pozycjonowanie, mało basu i duży komfort). Mój egzemplarz potrzebował 40-70 godzin aby dojść do siebie. Używałem ich tylko na integrach laptopowych. 
Używając wcześniej słuchawek z przedziału cenowego 20-40 zł to przejście dla mnie było bardzo odczuwalne. 
Nie trzeszczą przy max głośności w windows.
Mimo że wyglądają na delikatne to nie są papierowe. Kabel cienki ale jeszcze nie urwałem a kilka razy jack wyskoczył z gniazda jak wstałem od lapka. 
Jeżeli nie lubisz basu to są całkiem dobre do słuchania muzy. 
Oczywiście nie miałem na uszach droższych słuchawek

Edytowane przez m0Del
Link to post
Share on other sites

Jak masz wzmacniacz słuchawkowy to się nie zlewa, w CAL! jest dość sporo basu, ale nie jest źle są świetnymi słuchawkami w swojej cenie. Nie porównuj słuchawek za 200zł do słuchawek za 600zł

 

Mam CAL!-e i miałem okazję ich używać na kilku różnych DAC-ach ze wzmacniaczami. Zmiany są marginalne. W podobnej cenie można kupić lepsze słuchawki, oczywiście z mniejszym basem - Takstar TS-671.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...