Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
zastanawiam się nad zmianą telefonu, do tej pory miałem htc desire z, z którego byłem bardzo zadowolony, jednak jakiegoś szczególnego przywiązania do androida nie mam... 
Na allegro po własnym lekkim researchu zainteresowałem się właśnie tymi dwoma modelami: Lumia 520 oraz Huawei Y300 Ascend , można je dostać w podobnym przedziale cenowym.

Potrzebuje telefonu głównie do studiów (robienia zdjęć notatek/projektów, przeglądanie dokumentów w pdf doc (im większy ekran-lepszy), internetu, itp) , czasem słuchania muzyki, oraz oczywiście głównie do rozmów/smsów ;)

Wiem że polecacie mocno na forum w innych tematach lumię, nie znam sie na tyle na telefonach żeby samodzielnie zdecydować, w dodatku nie ma ona flesza, bez którego mój htc często robił nie do końca czytelne zdjęcia konspektów, co mnie skłania bardziej do y300.

tak więc bardzo proszę o radę.


Czy lepiej jakaś używkę, typu S2 czy coś?

Link to post
Share on other sites

Z tanich smartfonów Lumia 520 jest najlepsza - prrzynajmniej jeśli chodzi o szybkość, płynność, serwis, dostępność części.

 

PDF'y - spokojnie na L520, masz też OneNote :) do notatek, Zdjęcia - jak mamy dobre światlo to Lumia spokojnie sobie poradzi. A na jakość w przypadku cięzkich warunków bym nie liczył - Y300 będzie robił równie kiepskie zdjęcia i dioda mu wiele nie pomoże :) nawet znacznie lepsze sprzęty mają problemy w trudnych warunkach. Jednynie L1020 z kenonową lampą daje radę. Ogólnie w słabych waruknach to i profesjonalne lustrzanki z dobrymi zewnętrznymi lampami mają kłopoty a co dopiero telefony. :)

 

Napisz moze jaki Masz budżet, ile chcesz wydać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydać oczywiście chcę jak najmniej ;) Te dwa które podałem na allegro da się dostać za 400zł, studencki budżet napięty, nie chce pracowac za długo na zabawkę ktorej funkcji nie będę wykorzystywał, nie grywam w gry na telefonie, htc robił mi za mini laptop, małe biuro i chciałbym żeby jego zamiennik spełniał też tę funkcję, zdjęcia mimo że model jest już dosć stary robi całkiem czytelne, z błyskiem  jednak wyglądają 10x lepiej, dlatego mnie to tak męczy, bo dopiero 2 dzien semestru, a ja juz mam z 50 zdjęć dokumentów na karcie.

Link to post
Share on other sites

Do zdjęć lumia jest słabym wyborem. Jaki nie grasz w gry to s2 będzie świetny do twoich wymagań. Ma b.dobry aparat, spory wyświetlacz super amoled i dobry dźwięk. Wygląda ładnie i można go dostać za małe pieniądze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...