Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio założyłem temat na temat karty graficznej do mojego aktualnego komputera. Już po kilku dniach udało mi się zdobyć MSI R7770 nówkę, za grosze. Do czasu tego zakupu chciałem dokupić sobie dodatkowe 2 gb ram'u(łącznie by było 4) i wszystko będzie hulało. Po włączeniu CS:GO, malutkie zdziwienie, bo FPS prawie wcale nie podrosły. Postanawiam więc, że jest to pora na małą wymianę sprzętu. Mój budżet jest dosyć ograniczony, lecz aktualnie, z tego co się zorientowałem, dość tanio można rwać używki. Do szczęścia mi potrzeba płyty głównej + zapewne jakieś i3 lub budżetowe i5. AKTUALNIE, posiadam pod przyszły sprzęt wymienionego wyżej Radeona oraz zasilacz Antec 500w. Wymagania - głównie CS:GO - gra, która wymaga lepszego procesora. Na chwilę obecną mój sprzęt się przedstawia następująco:

Antec 500w

c2d e6400

msi r7770

2gb ram'u

asus k5kpl-am

Marzy mi się, by płyta miała możliwość zmiany napięcia procesora(by łatwo żyłować), a procek, tak jak mi doradzicie.

Budżet: ok. 350 zł max. Jest to wyzwanie, lecz czynnie będę odpowiadał, czy znajdę dane podzespoły w niskich cenach. Bardzo proszę o pomoc, chciałbym jak najszybciej zakupić sprzęt.

Link to post
Share on other sites

liczyłem, że mój aktualny sprzęt(płyta, procek 2,7ghz i ram) sprzedam za 150zł. Więc wychodzi mi 450zł. do 80zł wyrwę używkę 4gb ram 1600mhz, więc jakby nie licząc lekko ponad 350 mi zostaje


ps zły link Łukasz_966


Czy może jednak w takiej sytuacji zostać przy sockecie 775 ? Mam na oku Asusa p5q + w przyszyłości c2q? No niestety Panowie. Taki mam budżet - może i śmieszny, ale jeszcze za młody jestem by zarabiać.

Edytowane przez Debson
Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=54970

albo licytuj:  http://allegro.pl/intel-core-i3-2100-z-nowym-chlodzeniem-aukcja-bcm-i4014156302.html

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=41318

 

Później możesz sobie wrzucić tu i5

Inwestowanie w quady sobie odpuść, bo nowe 2 rdzeniowe pentiumy są od nich bardziej opłacalne.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

spoko, ale pomyśl jeszcze nad tym :

http://allegro.pl/core-i5-750-4x2-66-ghz-8mb-cache-lga1156-gw-firma-i4021785866.html + płyta p55 = ok. 450 zł i od razu masz mocny sprzęt, jest to "martwa podstawka" ale nadal dobra i możesz wykręcić  procesor do 4Ghz, a wtedy wydajność jest w okolicach i5 sandy, niepodkręcanego.

Jeśli jednak chcesz nówki to bierz to co podałem wyżej.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Nie no, wiadomo, biorę to co lepsze. Ciężko będzie mi dostać p55 w cenie 200zł. Wszystko ok. 230-250zł, ale postaram się dozbierać jeśli naprawdę wyjdzie mi to na dobre. Wydajność na poziomie 2500k byłaby naprawdę tym czego szukam  - a nawet w zapasie. Czy wydajność i3-2100, podkręconego(dokładnie nie wiem jaka wartość by była odpowiednia) jest o wiele niższa niż takowej i5? Co do "martwej podstawki" to gdybym wyrwał taki komplecik to na pewno by mi starczył do następnej wymiany, gdzie już postaram się o konkretniejszy sprzęt. Dzięki !

Link to post
Share on other sites

i3 2100 nie nadaje się do podkręcania, bo ma zablokowany mnożnik, ale zawsze trochę się da.

Po przejściu z c2d na i5 750  będzie duży skok wydajności. Napewno bardziej się opłaca pakować w i5 750 niż w tego pentiuma... Tu masz testy: http://pclab.pl/art50000.html

Niech inni się jeszcze wypowiedzą.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Skoro i3 2100 nie nada się do oc, to z niego zrezygnuje. Czy znajdę płytę pod socket 1156, która nada się do OC za nieco niższe kwoty? Czy naprawdę tę płytę, która podałeś najlepiej wybrać? Chodz mi o płyty z innym chipsetem - może są tańsze.

Edytowane przez Debson
Link to post
Share on other sites

Najlepiej brać P55 jeśli ma być dobre oc, za 200 zł wyrwiesz już dobrą płytę tylko szukaj okazji... Albo licytować z allegro zestaw procesor + płyta. Możesz też brać i7 920, bo chodzą po śmiesznych cenach, taniej od i5 750, tylko robi się problem jeśli chcesz znaleźć płytę główną do 200 zł, ale można trafić. Przeglądaj  codziennie aukcje a natrafisz na coś ciekawego.. albo napisz na benchmarku że chcesz kupić, może ktoś chce akurat sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie znajdę tanio i5 750 to zdecydowanie wezmę i3 + nówkę płytę, którą wysyłałeś. Komputer ma mi starczać do internetu i CS:GO. Przehulałem cały internet i ludzie na takiej karcie graficznej + i3 osiągają blisko stałe 200fps, lub nawet ponad. Definitywnie taka opcja mi się bardziej podoba + mam gwarancje na płytę 3 lata, do tego nówka. Nic tylko dozbierać jeszcze "kilka złotych" i brać się za kupno ! Dzięki jeszcze raz za Twoje odpowiedzi Łukasz, bo naprawdę mi pomogłeś.


Zakupiłem Asusa P7P55D oraz i5-750. Całość mnie wyniosła 360 zł bez przesyłek, więc dość dobry zakup. Został mi jeszcze ram oraz zapewne chłodzenie, bo wątpię, że któreś jakie mam na lga775 będzie pasować na 1156. Może coś mi polecicie? Chciałbym, żeby nie było drogie, lecz lepsze od boxowego. Ile maksymalnie bym wykręcił przy OC na boxowym chłodzeniu?


Jeszcze dodam, że dzisiaj do mojej listy zakupów doszedł ram A-Data XPG GAMING w 2 kościach po 2 GB 1600Mhz. Udało mi się je kupić za 80zł. Czyli "nowy" sprzęt wyniósł mnie 440 zł nie wliczając przesyłek. Teraz tylko czekać na dostawę i testować.

 
Link to post
Share on other sites

Witaj,

na maksymalnym chłodzeniu nie radzę kręcić, bo te procki są za gorące. Mój Ś.P. Core i3 550 i bez podnoszenia napięcia (ale latał dzielnie na 3.7GHz) miał w stresie temperatury rzędu 80^C. Za 95zł bodajże na morele.net była Fera 2, która powinna spełnić Twoje wymagania. Tylko nie wiem, czy Ci się zmieści do obudowy :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...