Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie rodacy!

 

otóż ostatnio odłożyłem troche grosza i będe kupował nowego laptopa, więc stwierdziłem, że przyda mi sie takze do niego jakieś urządzenie do słuchania oczywiście godne jak sam laptop. Chodzi mi o słuchawki, przeglądałem dużo i w końcu doszedłem do wniosku, że chce ładne, stylowe, bezprzewodowe słuchawki i wybór padł na RAZER CHIMAERA - no i tutaj stanąłem, są dwie wersje

 

Stereo 2.1, których koszt to ~100 pounds,

5.1, których koszt to ~160 pounds.

 

No i pytanie do Was, specjalistów, czy warto dołożyć i wziąć te droższe, czy różnica nie będzie zbyt wielka, dodam, że będą one służyły przedewszystkim do filmów, oraz gier (przedewszystkim gier), oraz będą podłączone do laptopa, którego zamierzam kupić (MSI GS70 Stealth)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

możesz coś więcej powiedzieć, gdyż oglądałem recenzje i chwalą sobie ten sprzęt i jakość dzwięku, wręcz mówią, że w ogóle nie szumią i są bezgłośne w spoczynku, a podczas grania jest się w stanie usłyszeć na prawde dużo. Nie mam ochoty wysłuchiwać ludzi, którzy lubią Apple, razera, microsoft, czy też nie, chce subiektywnej opinii o słuchawkach, jakbybyły bezfirmowe. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak to powiedział ktoś już na tym forum - tego typu słuchawki polecają ludzie którzy z innymi nie mieli do czynienia.

To nie jest kwestia fanbojstwa, to fakt. Słuchawki kupuje się z nastawieniem na dźwięk, więc u producentów takiego sprzętu bym ich szukał. Plastikowe zabawki zostaw tym co chcą mieć dopisek "gaming".

Link to post
Share on other sites

Nie kwestionuje waszych wypowiedzi, tylko skoro twierdzicie, że są złe, to w takim razie jakie powinienem wybrać, oraz gdybym jeszcze dodatkowo mógł otrzymać odpowiedz na pytanie czy różnica jest odczuwalna pomiędzy 5.1, a 2.1 bo słuchawki to jednak słuchawki, pytanie brzmi czy warto dopłacać do 5.1?

Link to post
Share on other sites

5.1-7.1?może jeszcze 20.1 w słuchawkach!,pytasz czy warto?,NIE!,miałem kilka wynalazków for gamer min.Tritton ax pro 5.1,Astro A40,sprawdż sobie ceny i opinie,gwarantuje Ci że 90% użytkowników tych słuchawek będzie piała z zachwytu,a Samsony SR850 za 40f rozjechały je jak walec,czytając temat dochodzę do wniosku że i tak kupisz te słuchawki,chcesz tylko potwierdzenia że nie wywalisz 160f w błoto,niestety tak nie będzie,jak to mówią do pewnych smaków trzeba dorosnąć ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Poza tym nawet jak bardzo chcesz mieć 5.1/7.1 na słuchawkach to nie ma sensu dokładać bo razer wydal aplikację, która dodaje dźwięk przestrzenny we wszystkich słuchawkach. Oczywiście nie muszę mówić, ze jakość dźwięku przestrzennego na słuchawkach nie powala

Link to post
Share on other sites

Mam mieszane uczuca teraz do tego forum, wszedłem z konkretnym pytaniem, gdyż szukałem po recenzjach słuchawek czy to na yt, czy gdzie indziej, całkiem dobre opinie zebrały właśnie te, więc stwierdziłem, że sprawdze je lepiej, poczytałem, posłuchałem i w końcu trafiłem na amazona, a że akurat jestem troche przy groszu, to stwierdziłem, że kupie sobie z wyższej półki jakieś porządne.

Pomyślałem, że upewnie się jeszcze tutaj na forum, to zamiast tego otrzymałem odpowiedzi, jakbym był jakimś fanboyem Razer'a, stwierdzasz, że i tak je kupie chociaż sprecyzowałem pytanie "to w takim razie jakie powinienem wybrać", a na dodatek na koniec dostałem szybki pocisk, że do pewnych smaków trzeba dorosnąć, nie rozumiem tego, słuchawki zebrały dobre recenzje, są ładne, a ja chciałem się dowiedzeć czy warto, gdyż w tym temacie nie jestem zbyt dobrze poinformowany, zamiast tego dostałem całkiem dziwne odpowiedzi.

Szkoda, że nie dostałem żadnej sensownej propozycji tylko pisanie jakie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, pomagać panowie nie potraficie, pozdrawiam.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zadałeś pytanie i otrzymujesz odpowiedzi. Chyba lepiej wypowiedzieć się częściowo, ale przynajmniej w tym zakresie którego się jest pewnym.

Druga sprawa - nie rozumiem Twojego rozgoryczenia. Czego się spodziewałeś? Że wszyscy użytkownicy rzucą się z propozycjami? Trochę pokory, tym bardziej że jesteś nowym użytkownikiem. Dodatkowo w regulaminie pisania nowych postów jest informacja na temat konieczności przeczytania podobnych wątków, jak i prośba o zastosowanie się do: http://forum.benchmark.pl/topic/104558-jak-poprawnie-zadawa%C4%87-pytania/

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie kwestionuje waszych wypowiedzi, tylko skoro twierdzicie, że są złe, to w takim razie jakie powinienem wybrać

zwykłe słuchawki typowo muzyczne.....

 

 

oraz gdybym jeszcze dodatkowo mógł otrzymać odpowiedz na pytanie czy różnica jest odczuwalna pomiędzy 5.1, a 2.1

słuchawki 2.1, a co to takiego ? Natomiast 5.1 to tylko marketingowy chwyt,lepszą przestrzenność/scenę tworzą zwykłe słuchawki.

 

 

Szkoda, że nie dostałem żadnej sensownej propozycji tylko pisanie jakie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, pomagać panowie nie potraficie, pozdrawiam.

takich tematów mamy w tygodniu czasami kilkanaście, więc zrozum, bo ileż można tłumaczyć cały czas ludziom, że nie warto

Link to post
Share on other sites

przeczytaj sobie ten temat i wybierz te które pasują do twojego przedziału cenowego i dobrze się prezentują wg Ciebie oczywiście :)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/

 

Dużą rolę odgrywa to jaki ty osobiście lubisz dźwięk i co lubisz słyszeć wyraźniej, a czego nie :)

 

Druga sprawa jest taka że większość ludzi i tak ma gumowe ucho i różnicy między droższym sprzętem nie dostrzeże 

Edytowane przez Madzina
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałem się, że każdy rzuci mi się na pomoc, ale skoro już ktoś udziela się, to myślałem, że będzie to sensownie i na temat. Do tamtego tematu mój ma się nijak, gdyż podaje konkretny model, a nie szukam jakiś słuchawek do, a podając konkretny model konkretyzuje zakres jaki mnie interesuje, czyż nie?

 

#up2

Rozumiem, że macie takich tematów od groma, ale widzsz sam, co strona to opinia, na yt sobie chwalą i mówią, że warto inwestować w takie sprzęty, natomiast tutaj, każdy twierdzi, że to strata pieniędzy, ja chce być pewnym, bo jestem pośrodku tego, czyli jestem zainteresowany ale się nie znam, temat założyłem, gdyż słuchając recenzji nikt nie odpowie bezpośrednio do mnie na moje pytanie, a tutaj tak, na to liczyłem.

 

#up,

dzięki, już sprawdzam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W moim przekonaniu, jeśli masz  swoim mieście sklep Mp3store(lub podobny), wybierz się tam i sam przesłuchaj modele z twojej półki cenowej. Z tego co widzę za pieniądze, które posiadasz, możesz kupić Pioneer SE-A1000, włącznie ze wzmacniaczem. Taki zestawik powinien zdeklasować te Razer'y. Wybór jest w Twoich rękach.

Link to post
Share on other sites

Na tym forum raczej nikt nie słuchał żadnej z podanych przez Ciebie wersji Razer Chimaera. Dlatego nie dostaniesz tutaj konkretnej odpowiedzi na ich temat. Skąd ktoś ma wiedzieć jak to gra i czy warto to kupić jak sam ich nie słyszał?

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to , że twój nick pasuje do twojego zachowania. Jesteś jak Werter, nikt cię nie rozumie , a wszyscy mają zrozumieć ciebie.  :D

I jak byś spojrzał na podklejone tematy to byś zobaczył co polecają tu ludzie, tak jest taki temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/

 

Ktoś nawet podpowiedział jak stworzyć nowy temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/104558-jak-poprawnie-zadawa%C4%87-pytania/

 

Wystarczyło zapytać czy ktoś miał lub przesłuchiwał ich.  Wystarczyło trochę poczytać. Ale po co... :cry:

 

Paweł polecił pioneer sa-1000. I te słuchawki nadal polecę, świetne do filmów i z mikrofonem dadzą radę w grach.

Co do przetworników bądź co bądź jest to jakaś ocena:

http://www.gram.pl/artykul/2011/05/29/razer-chimaera-test-zestawu-sluchawkowego.shtml

+ jedna opinia mało wiarygodna:

http://www.head-fi.org/products/razer-chimaera

 

Jak dla mnie szkoda kasy.

Edytowane przez Beatrix Kiddo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...