Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Razer Chimaera, czy warto

razer chimaera 5.1 stereo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nieogarniamzycia

Nieogarniamzycia
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 20:46

Witajcie rodacy!

otóż ostatnio odłożyłem troche grosza i będe kupował nowego laptopa, więc stwierdziłem, że przyda mi sie takze do niego jakieś urządzenie do słuchania oczywiście godne jak sam laptop. Chodzi mi o słuchawki, przeglądałem dużo i w końcu doszedłem do wniosku, że chce ładne, stylowe, bezprzewodowe słuchawki i wybór padł na RAZER CHIMAERA - no i tutaj stanąłem, są dwie wersje

Stereo 2.1, których koszt to ~100 pounds,

5.1, których koszt to ~160 pounds.

No i pytanie do Was, specjalistów, czy warto dołożyć i wziąć te droższe, czy różnica nie będzie zbyt wielka, dodam, że będą one służyły przedewszystkim do filmów, oraz gier (przedewszystkim gier), oraz będą podłączone do laptopa, którego zamierzam kupić (MSI GS70 Stealth)

Pozdrawiam.

• 0

#2 Lukson

Lukson
  • Naprawiacz sprzętu Logitech.

• 3713 postów
  • GG:8559772
  • Miejscowość:Cała Polska
  • 3DMark 06:16105 / 29922

Napisano 03 marzec 2014 - 21:07

Nie warto ani tych ani tamtych.
Przereklamowany i przewartościowany chłam. Jak większość sprzętu od sRajzera.
  • 1

#3 Nieogarniamzycia

Nieogarniamzycia
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 21:21

możesz coś więcej powiedzieć, gdyż oglądałem recenzje i chwalą sobie ten sprzęt i jakość dzwięku, wręcz mówią, że w ogóle nie szumią i są bezgłośne w spoczynku, a podczas grania jest się w stanie usłyszeć na prawde dużo. Nie mam ochoty wysłuchiwać ludzi, którzy lubią Apple, razera, microsoft, czy też nie, chce subiektywnej opinii o słuchawkach, jakbybyły bezfirmowe. Pozdrawiam

• 0

#4 NewSky

NewSky
  • Purple'n'Gold

• 1407 postów
  • Miejscowość:LBN

Napisano 03 marzec 2014 - 21:26

Jak to powiedział ktoś już na tym forum - tego typu słuchawki polecają ludzie którzy z innymi nie mieli do czynienia.

To nie jest kwestia fanbojstwa, to fakt. Słuchawki kupuje się z nastawieniem na dźwięk, więc u producentów takiego sprzętu bym ich szukał. Plastikowe zabawki zostaw tym co chcą mieć dopisek "gaming".

• 0

#5 Nieogarniamzycia

Nieogarniamzycia
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 21:29

Nie kwestionuje waszych wypowiedzi, tylko skoro twierdzicie, że są złe, to w takim razie jakie powinienem wybrać, oraz gdybym jeszcze dodatkowo mógł otrzymać odpowiedz na pytanie czy różnica jest odczuwalna pomiędzy 5.1, a 2.1 bo słuchawki to jednak słuchawki, pytanie brzmi czy warto dopłacać do 5.1?

• 0

#6 sting3572

sting3572
  • Gaduła

• 443 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 21:45

5.1-7.1?może jeszcze 20.1 w słuchawkach!,pytasz czy warto?,NIE!,miałem kilka wynalazków for gamer min.Tritton ax pro 5.1,Astro A40,sprawdż sobie ceny i opinie,gwarantuje Ci że 90% użytkowników tych słuchawek będzie piała z zachwytu,a Samsony SR850 za 40f rozjechały je jak walec,czytając temat dochodzę do wniosku że i tak kupisz te słuchawki,chcesz tylko potwierdzenia że nie wywalisz 160f w błoto,niestety tak nie będzie,jak to mówią do pewnych smaków trzeba dorosnąć ;)

• 2

i5 6600k 3.5GHz-Phanteks PH-TC14PE_BK-Asus Z170 PRO GAMING-G.Skill Ripjaws 4 DDR4 2x4 GB-GTX 970 Gigabyte G1- Plextor M5 Pro 120GB-WD Blue 1TB-Super Flower Ledex Platinium 550w-Fractal Design Define R5.

#7 Matizekt

Matizekt
  • Dyskutant

• 215 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 03 marzec 2014 - 22:19

Poza tym nawet jak bardzo chcesz mieć 5.1/7.1 na słuchawkach to nie ma sensu dokładać bo razer wydal aplikację, która dodaje dźwięk przestrzenny we wszystkich słuchawkach. Oczywiście nie muszę mówić, ze jakość dźwięku przestrzennego na słuchawkach nie powala
  • 0

CPU: Intel i9 9900k + be quiet! Dark Rock 3 MOBO: MSI MEG Z390 ACE GPU: AORUS RTX 2080 XTREME RAM: HyperX Predator 2x8GB 3200Mhz PSU: Corsair RM 750x SSD: Corsair MP510 480GB Samsung 850 EVO 120 GB, Samsung 860 EVO 500GB CASE: CM Storm Enforcer

#8 Nieogarniamzycia

Nieogarniamzycia
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 22:19

Mam mieszane uczuca teraz do tego forum, wszedłem z konkretnym pytaniem, gdyż szukałem po recenzjach słuchawek czy to na yt, czy gdzie indziej, całkiem dobre opinie zebrały właśnie te, więc stwierdziłem, że sprawdze je lepiej, poczytałem, posłuchałem i w końcu trafiłem na amazona, a że akurat jestem troche przy groszu, to stwierdziłem, że kupie sobie z wyższej półki jakieś porządne.

Pomyślałem, że upewnie się jeszcze tutaj na forum, to zamiast tego otrzymałem odpowiedzi, jakbym był jakimś fanboyem Razer'a, stwierdzasz, że i tak je kupie chociaż sprecyzowałem pytanie "to w takim razie jakie powinienem wybrać", a na dodatek na koniec dostałem szybki pocisk, że do pewnych smaków trzeba dorosnąć, nie rozumiem tego, słuchawki zebrały dobre recenzje, są ładne, a ja chciałem się dowiedzeć czy warto, gdyż w tym temacie nie jestem zbyt dobrze poinformowany, zamiast tego dostałem całkiem dziwne odpowiedzi.

Szkoda, że nie dostałem żadnej sensownej propozycji tylko pisanie jakie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, pomagać panowie nie potraficie, pozdrawiam.

• 3

#9 NewSky

NewSky
  • Purple'n'Gold

• 1407 postów
  • Miejscowość:LBN

Napisano 03 marzec 2014 - 22:32

Zadałeś pytanie i otrzymujesz odpowiedzi. Chyba lepiej wypowiedzieć się częściowo, ale przynajmniej w tym zakresie którego się jest pewnym.

Druga sprawa - nie rozumiem Twojego rozgoryczenia. Czego się spodziewałeś? Że wszyscy użytkownicy rzucą się z propozycjami? Trochę pokory, tym bardziej że jesteś nowym użytkownikiem. Dodatkowo w regulaminie pisania nowych postów jest informacja na temat konieczności przeczytania podobnych wątków, jak i prośba o zastosowanie się do: http://forum.benchma...adawać-pytania/

• 0

#10 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7620 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 03 marzec 2014 - 22:37

Nie kwestionuje waszych wypowiedzi, tylko skoro twierdzicie, że są złe, to w takim razie jakie powinienem wybrać

zwykłe słuchawki typowo muzyczne.....

oraz gdybym jeszcze dodatkowo mógł otrzymać odpowiedz na pytanie czy różnica jest odczuwalna pomiędzy 5.1, a 2.1

słuchawki 2.1, a co to takiego ? Natomiast 5.1 to tylko marketingowy chwyt,lepszą przestrzenność/scenę tworzą zwykłe słuchawki.

Szkoda, że nie dostałem żadnej sensownej propozycji tylko pisanie jakie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, pomagać panowie nie potraficie, pozdrawiam.

takich tematów mamy w tygodniu czasami kilkanaście, więc zrozum, bo ileż można tłumaczyć cały czas ludziom, że nie warto

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#11 Madzina

Madzina
  • Pasjonat

• 807 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 22:45

przeczytaj sobie ten temat i wybierz te które pasują do twojego przedziału cenowego i dobrze się prezentują wg Ciebie oczywiście :)

http://forum.benchma...chawki-nauszne/

Dużą rolę odgrywa to jaki ty osobiście lubisz dźwięk i co lubisz słyszeć wyraźniej, a czego nie :)

Druga sprawa jest taka że większość ludzi i tak ma gumowe ucho i różnicy między droższym sprzętem nie dostrzeże 

Użytkownik Madzina edytował ten post 03 marzec 2014 - 22:46

• 1
Jakiegoś kompa mam...

#12 Nieogarniamzycia

Nieogarniamzycia
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 22:47

Nie spodziewałem się, że każdy rzuci mi się na pomoc, ale skoro już ktoś udziela się, to myślałem, że będzie to sensownie i na temat. Do tamtego tematu mój ma się nijak, gdyż podaje konkretny model, a nie szukam jakiś słuchawek do, a podając konkretny model konkretyzuje zakres jaki mnie interesuje, czyż nie?

#up2

Rozumiem, że macie takich tematów od groma, ale widzsz sam, co strona to opinia, na yt sobie chwalą i mówią, że warto inwestować w takie sprzęty, natomiast tutaj, każdy twierdzi, że to strata pieniędzy, ja chce być pewnym, bo jestem pośrodku tego, czyli jestem zainteresowany ale się nie znam, temat założyłem, gdyż słuchając recenzji nikt nie odpowie bezpośrednio do mnie na moje pytanie, a tutaj tak, na to liczyłem.

#up,

dzięki, już sprawdzam

• 1

#13 Madzina

Madzina
  • Pasjonat

• 807 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 22:54

na przyszłość przywyknij do takich standardów - lepiej nie wdawać się w dyskusje :) 

• 0
Jakiegoś kompa mam...

#14 pawel222251

pawel222251
  • Bywalec

• 77 postów
  • Miejscowość:Krosno

Napisano 04 marzec 2014 - 09:10

W moim przekonaniu, jeśli masz  swoim mieście sklep Mp3store(lub podobny), wybierz się tam i sam przesłuchaj modele z twojej półki cenowej. Z tego co widzę za pieniądze, które posiadasz, możesz kupić Pioneer SE-A1000, włącznie ze wzmacniaczem. Taki zestawik powinien zdeklasować te Razer'y. Wybór jest w Twoich rękach.

• 0

#15 Grzechuboss

Grzechuboss
  • Entuzjasta

• 725 postów
  • Miejscowość:Świnoujście

Napisano 04 marzec 2014 - 13:32

Na tym forum raczej nikt nie słuchał żadnej z podanych przez Ciebie wersji Razer Chimaera. Dlatego nie dostaniesz tutaj konkretnej odpowiedzi na ich temat. Skąd ktoś ma wiedzieć jak to gra i czy warto to kupić jak sam ich nie słyszał?

• 0

#16 Beatrix Kiddo

Beatrix Kiddo
  • mała wesz

• 1650 postów
  • 3DMark 06:9600

Napisano 04 marzec 2014 - 13:47

Najlepsze jest to , że twój nick pasuje do twojego zachowania. Jesteś jak Werter, nikt cię nie rozumie , a wszyscy mają zrozumieć ciebie.  :D

I jak byś spojrzał na podklejone tematy to byś zobaczył co polecają tu ludzie, tak jest taki temat:

http://forum.benchma...chawki-nauszne/

Ktoś nawet podpowiedział jak stworzyć nowy temat:

http://forum.benchma...adawać-pytania/

Wystarczyło zapytać czy ktoś miał lub przesłuchiwał ich.  Wystarczyło trochę poczytać. Ale po co... :cry:

Paweł polecił pioneer sa-1000. I te słuchawki nadal polecę, świetne do filmów i z mikrofonem dadzą radę w grach.

Co do przetworników bądź co bądź jest to jakaś ocena:

http://www.gram.pl/a...hawkowego.shtml

+ jedna opinia mało wiarygodna:

http://www.head-fi.o.../razer-chimaera

Jak dla mnie szkoda kasy.

Użytkownik Beatrix Kiddo edytował ten post 04 marzec 2014 - 14:34

• 1

Tutaj jest miejsce na chwalenie się sprzętem jaki posiadam...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: razer, chimaera, 5.1, stereo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych