Skocz do zawartości

Jakie GPU do pracy w After Effects, Adobe Premiere?


Recommended Posts

Do następującej konfiguracji szukam karty graficznej:

- i7 4770k

- Asrock Z87 extreme 4

- 16 GB ramu

- 2 x 120 SDD + 2T HDD

- Be Quiet Dark power 530W

- Gigabyte HD 5770 SOC (została mi ze starego komputera)

- monitory: dell (2560x1440 - DisplayPort) + 2 x 1920x1080 (dvi)

 

Komputer służy mi tylko do pracy (zero gier, programowanie + after effects, premiere, photoshop, blender). O ile znajdę taką kartę to chętnie bym zamienił te 2 monitory 1080p na kolejnego dell'a (czyli fajnie jak karta będzie miała 2 x dp).

 

Szukam raczej czegoś od NV bo Adobe wpiera ich technologie CUDA (nie miałem okazji testować, więc jeżeli ktoś z tego korzysta to proszę o swoje uwagi czy warto brać to pod uwagę).

 

Budżetu nie określam bo sytuacja może być dynamiczna w zależności od mocy obliczeniowej jaką może dodać do obecnej konfiguracji nowe GPU.

Link to post
Share on other sites

Musisz najpierw sprawdzić, czy akceleracja CUDA obejmuje efekty, z których korzystasz. Szczerze mówiąc jest ich tylko kilka na krzyż w AE i PS. Z PR już of wieków nie korzystałem więc nie mam pojęcia jak sprawa wygląda z tym nowym silnikiem renderującym.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

PR i CUDA - z punktu widzenia grafika najważniejszy jest "Mercury playback engine" - najwięcej czasu schodzi na export,a ten puszczony przez GPU jest znacznie szybszy np.

4930K@4,6GHz - 20minut

gtx780 - 2,5minuty 

Podobnie jest w Ae, z tym że tu dochodzi jeszcze wsparcie "preview" na GPU (tryb fast draft), gdzie efekty i wszelkie zmiany są nakładane w czasie rzeczywistym. Oczywiście wszystko zależne jest od mocy GPU - dopiero na układach typu 2x gtx780 i wyżej, można mówić o pracy w trybie rzeczywistym, poniżej tego trzeba chwilę odczekać aż karta wygeneruje podgląd, z tym że cały czas jest to kilkakrotnie szybciej obliczane, niż za pomocą samego CPU. Do tego należy dodać obsługę wielu filtrów i nie jest to 10% biblioteki, tylko około 50%.

Oczywiście jest potrzebny mały "hack" żeby karta była widziana jako ta właściwa (certyfikowana). Otwórz notatnik jako admin > znajdź i otwórz plik "raytracer_supported_cards.txt" > zmień jedne z modeli z listy na kartę jaką posiadasz > zapisz i odpal Ae, ustaw "Fast draft", Mercury playback engine na GPU i "włala"  ;)

Co do PR - wsio to samo, tylko plik się zwie "cuda_supported_cards.txt"


Co do GPU to polecam minimum gtx650 na DDR5 - przepust pamięci jest ważnym elementem układanki, podobnie jak ilość rdzeni CUDA. Poniżej gtx650 wszystkie karty są na powolnych DDR3. Złoty środek to gtx760 i w sumie tą kartę bym polecał, ale jak stać Ciebie na szybszy układ to nic nie stoi na przeszkodzie abyś wybrał gtx780 / gtx780Ti. Titana odradzam, a w jego miejsce lepiej wsadzić 2x gtx780, z tym że multi GPU prawidłowo działa na wersji CC (v12.0 i w górę). Więcej info na ten temat znajdziesz w google pod hasłem "After effects CUDA" itp.


Nahhh - właśnie spojrzałem na datę ...  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...