Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

siada mi ostanio myszka i zastanawiam się nad zakupami, a jednocześnie przymierzam się do The Elder Scrolls Online. I mam takie małe pytanie co do ilości przycisków, czy myszka np z 11 przyciskami w zupełności do The Elder Scrolls Online wystarczy, czy tak jak przy np. WoW-ie, SWTOR-cie myszki typu Razer Naga,  Logitech G600 to ilość przycisków to mało ?

 

Z góry dziekuję za sensowne odpowiedzi

Pozdrawiam

Dziemit

Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie wiecej niz 11 przyciskow to przesada, do TES naprwno wystarczą 11 przyciwkow (ja w skirim uzywalem tylko 7 ale nie ukrywam ze wiecej przyciskow jest czasami przydatne). Nalezy pamietac, ze w takich myszkach jak g600 mmo czy naga rzadko ktos uzywa wiecej niz tych 4 dodatkowych przyciskow...Jesli sie zastanawiasz nad kupnem myszki to uzupelnij:

jaką obecnie myszkę używasz:

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):

jaką masz podkladke:

twój budżet:

jaki chwyt stosujesz:

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka):

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:

uwagi (np. co do wyglądu myszki):

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co to tych myszek g600 czy naga, to mój brat nage posiada i przy stworzeniu makr itp jest mu mało, nie licząc całej klawiatury zdefiniowanej :D

myszka to nawet nie wiem co to za model, nie było okazji wymienić, stara 2 przyciskowa, ze scroll-em

do budżetu to jakoś przeboleje, trochę sobie odżałuję, najwyżej będę musiał spać w salonie parę dni jak się dziewczyna dowie :D,

co do podkładki to razer manticor,

palce to raz 1+2+2, jak gram na tej swojej, a jak u brata na myszce Naga, to 1+3+1 i tak jest dla mnie wygodnie i tak, nie robi to różnicy,

jak mówisz że dużo przycisków można skonfigurować i będą ułatwiały grę, to wtedy będę się rozglądał bardziej właśnie za nagą albo g600, bo dodatkowe przyciski są w jednym miejscu (nie porozrzucane po całej myszce) i łatwo można je operować kciukiem, a jak nie to coś z deseń 10-11 przycisków :)

Link to post
Share on other sites

 

 

jak mówisz że dużo przycisków można skonfigurować i będą ułatwiały grę, to wtedy będę się rozglądał bardziej właśnie za nagą albo g600
 

Mogą, ale nie muszą. Jeśli będziesz grał w rpg,mmo etc. to wtedy się przydadzą, jeśli będziesz grał np. w fps, to może Ci to nie raz utrudnić życie... również dobrych myszek z dużą ilością przycisków jest mało :/.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie chyba wymiana na myszkę z "małą" ilością dodatkowych przycisków i również zmiana klawiatury z możliwością tworzenia makr, a w przypadku braku miejsca na klawiaturze jak to czasami bywa w WoW-ie czy SWTOR, dokupienie Keypad-a, bo jak przeglądam niektóre myszki to posiadają one np 2-3 klawisze na kciuk i po prawej stronie również 2-3 klawisze na mały palec, a dla mnie to będzie bardzo niewygodne i zbędne jak np. w Razer Ouroboros czy Taipan, albo Tt Level 10.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...