Skocz do zawartości

Tania Kierownica z pedalami


Recommended Posts

Szukam taniej kierownicy z pedalami na allegro i tak sie zastanawiam czy brać takie do 100-150zł? W co bym grał W Euro Truck Simulator 2 i pewnie coś by sie znalało jeszcze :) np dirt3

 

Taka lista z allegro:

 

GENIUS SPEED WHEEL 3
TRACER Sierra
ESPERANZA EG103
TRACER DRIFTER
TRACER GTR
Tracer Zonda
 
Link to post
Share on other sites

Szukam taniej kierownicy z pedalami na allegro i tak sie zastanawiam czy brać takie do 100-150zł? W co bym grał W Euro Truck Simulator 2 i pewnie coś by sie znalało jeszcze :) np dirt3

 

 

To są zabawki, które nie dają żadnej frajdy z gry, to można kupić ośmiolatkowi na urodziny.

Brak FF, niewielki promień skrętu, kiepskie odwzorowanie ruchów i poczucie realizmu porównywalne z pistoletem na wodę zamiast glocka.

Pomijam fakt, że dobre urządzenia to Trustmaster T500, produkty Fanatec lub w ostateczność G27/G25.

Jeśli Jednak chcesz wydać niewiele to proponuję szukać czegoś w budżecie 300-400 zł, tańsze konstrukcje to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Weź po uwagę, że większość osób traci zapał do takiej zabawy po kilkunastu godzinach gry, wtedy taką kierownice możesz sprzedać z niewielką stratą, a plastikową zabawkę rzucisz w kąt, bo nikt nie che kupować używanych, skoro nowe kosztują 100 zł.

Moje propozycje to

Thrustmaster Ferrari 458 Italia

ThrustmasterFerrari F430

Logitech Driving Force GT

 

ze wskazaniem na

Thrustmaster RGT FFB Clutch

ta ostatnia jest oparta na metalowej osi i kulkowych łożyskach + pełny ForceFeedback oraz sprzęgło, które na pewno przyda się w zabawie w symulator ciężarówki

Edytowane przez Cleaner_1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzisz odkrylem ze to fajny sposob na relaksik a z konsolami tez sa zgodne te lepsiejsze kierownice? No na kierownicy zawsze sie lepiej jezdzi kiedys tam u wujka jezdzilem i bylo fajnie :D nie wiem co on tam mial ale opory na kierownicy byly i mozna bylo krecic. 


A co sadzicie o tej kierownicy? http://www.morele.net/kierownica-speed-link-sl-6697-pc-usb-power-feedback-leather-wheel-109330/ moge ja kupic uzywana

Link to post
Share on other sites

Ta kierownica ma tylko wibracje, które nie oddają efektów prawidłowo, ja Ci jej nie polecę :)

 

tutaj masz jej test

http://www.gram.pl/artykul/2009/01/21/kolko-dla-mas-test-kierownicy-speed-link-sl-6697.shtml

 

a tutaj tej którą Ci polecałem

http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=1

Link to post
Share on other sites

za 459,99 dolarów to sprzedają Thrustmaster Hotas Warthog Joystick

ta kierownica kosztuje w Euro AGD 399 zł, miałem ją i z urządzeń poniżej 400 zł jest godne polecenia, następną kierownicą którą warto kupić jest Logitech GT i Logitech G25/G27

ewentualnie jeśli uważasz, że masz w nosie sprzęgło, możesz poszukać używanego Thrustmastera F430,

np. tutaj http://allegro.pl/thrustmaster-f430-kierownica-pc-ps-3-i4019522040.html

eweuntalnie w Saturnie jest za 299 zł

Link to post
Share on other sites

Pozwolcie, ze sie podepne. Nie ma czegos posredniego miedzy Thrustmasterem za 400 zl i tym za 1500? Zawsze chcialem miec porzadna kierownice, ale jakos ceny ~1000 zl mnie odstraszaly.

Jesli nie ma czegos pomiedzy, to sam chetnie kupie tego RGT FFB Clutch.

Link to post
Share on other sites
Chyba sie skusze na tą Logitech Driving Force GT za 300zl uzywany to dobry wybor?

 

Kierownica działa pod PC i PS3, została zaprojektowana do gry Gran Turismo 5 ( mi.in można zmieniać ustawienia zawieszenia pokrętłem na kierownicy)

Jej główną zaletą jest kąt obrotu 900 stopni co pozwala na dużą precyzję prowadzenia.

Na minus przemawia brak 3 pedałów i brak łopatek (kierownica posiada małe przyciski na tyle obręczy, które pełnią funkcje manetek)

 

Z używanymi kierownicami jest jak z używanym autem, są perełki i zdarzają się totalne ruiny z dużymi luzami na osi i błędami w kalibracji.

Szukaj kierownicy z małym przebiegiem, takiej gdzie zdjęcia wyraźnie wskazują na brak zużycia

 

 

 

Pozwolcie, ze sie podepne. Nie ma czegos posredniego miedzy Thrustmasterem za 400 zl i tym za 1500? Zawsze chcialem miec porzadna kierownice, ale jakos ceny ~1000 zl mnie odstraszaly.

 

Od Thrustmastera nie ma, T500 to bardzo wysoka półka, kierownica przy której G27 wydaje się być zabawką. Siła sprzężenia zwrotnego potrafi wyrwać kierownicę z rąk (z resztą to mocna strona tej marki), a realizm wrażeń stoi na bardzo wysokim poziomie.

 

Jednak jeśli chcesz celować w budżet pomiędzy 400, a 1000 zł zdecydowanie możesz szukać Logitech G25/G27.

To bardzo dobra kierownica wykonana z dobrych materiałów, która posiada manetki, trzy pedały i kąt obrotu 900 stopni oraz dźwignie zmiany biegów, którą można zamontować w dowolnym miejscu ( za taką dźwignie do T500 Thrustmaster każe sobie oddzielnie płacić)

Jest najpopularniejszą kierownicą wśród fanów Simracingu ze względu na stosunek jakości do ceny.

 

Nową G27 można kupić za 1000 zł, używane są w cenie 700-900 zł w zależności od stanu i sprzedającego :)

G25 nie jest już produkowana od kilku lat, ale wciąż można znaleźć w miarę dobry egzemplarz w cenie 500-650 zł (co pokazał szary_turbo)

 

Dwie uwagi ode mnie,

W przeciwieństwie do kierownic za 400 zł, takie kierownice kupują maniacy, dlatego ofertę używanych kierownic można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to wysłużone egzemplarze, po kilku latach codziennego używania, na pozór w atrakcyjnej cenie.

Druga grupa to oferty za 850-900 zł, kierownic które zostały spakowane do pudełka po kilku tygodniach używaniach.

Mają kilkanaście miesięcy gwarancji, brak oznak zużycia, nierzadko folię na niektórych elementach.

Ja szukałbym właśnie takiej, możesz jednak skorzystać z oferty jak od Luksona, czyli kupić starszą, po przeglądzie od zaufanej osoby.

Uwaga druga jest taka, że prawdopodobnie w tym roku premierę będzie miała Logitech G29 (w końcu jak wyszła nowa generacja konsol to trzeba ściągnąć kasę z rynku :D ). Tym samym spadną ceny G25/G27 - musisz się liczyć ze skokową utratą wartości.

Edytowane przez Cleaner_1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zdecydowanie G25, jeśli nie przeraża Cię 600 zł


Jeszcze jedna uwaga, G25 jest dosyć głośną kierownicą, dużo głośniejszą od Thrustmastera i G27 ze względu na rodzaj zastosowanej przekładni (prostą vs ślimakową)

Dla wielu ma to znaczenie, bo grają po nocach w pokojach gdzie śpią domownicy

Poza tym w tej cenie to kierownica bez wad.

tutaj filmik pokazujący pracę tej kierownicy.

Link to post
Share on other sites

O widzę swój filmik :D

Obczajcie drugi, gdzie G25 jest już po remoncie i wyciszaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=52T1WNpLZGc

 

 

Generalnie, jeżeli nie przeraża kogoś mechaniczna praca to G25 jest lepsza. W nowszym modelu strasznie irytujący jest stukot mechanizmu a dokładniej silników. Efekt: jakby ktoś napieprzał cały czas kołatką w drzwi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy ktoś pytał? Coś tam się zawsze znajdzie o ile logiszajs łaskawie przyśle mi zasilacze, które zamówiłem 2 tygodnie temu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...