Skocz do zawartości

GTX770 czy R9 290, priorytet - cisza


Recommended Posts

Czesc wszystkim, aktualnie mam zainstalowana kartę GTX770 4GB (posiadam 2 monitory), zastanawiam się czy warto wymienić ją na Radeona R9 290, ponieważ koszt jest podobny lub minimalnie wyższy (mam jeszcze 8 dni na zwrot GTXa do sklepu) lecz słyszałem, że ten Radeon się bardzo grzeje i jest głośny, doradźcie mi proszę czy warto dokonać wymiany, jeżeli tak to dlaczego i ew. na który model?

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: karta jaką aktualnie mam to GTX770 Gigabyte z chłodzeniem Windforce

-Zastosowanie: komputer uniwersalny

-Model i moc zasilacza: Corsair RM750W

-Reszta specyfikacji komputera: 

Procesor: Intel 4770k,

RAM: 16GB,

Dysk: 256 SSD, 3TB HDD
Płyta Główna: Asrock Extreme4

Chłodzenie: Noctua NH-D14

Obudowa: Gladius M40

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920×1080 - 2 monitory 27"

-Dodatkowe wymogi: zależy mi przede wszystkim na ciszy i kulturze pracy (chłodzenie wodne odpada)

Edytowane przez Max3r
Link to post
Share on other sites

Do takiego zestawu minimum GTX 780. Ewentualnie R9 290x który jest troche droższy, ale wydajność w BF4 jest znacznie odczuwalna. 

 

Ale jeżeli portfel nie pozwala to r9 290. GTX 770 jest tani, już za 1000zł można dobrą używkę kupić z długą gwarancją, lecz przy takich podzespołach zwyczajnie do pełnej opcji wszystko na FULL nie starczy gtx 770.

 

Osobiście celował bym z kartą GIGABYTE GTX 780 GHZ. cena jakieś 1900. Wydajność niewiele słabsza od 780Ti która jest 600zł droższa. 

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na chłodzeniach Palita ale jeśli drzemie to samo żelastwo co w zwykłym Jetstreamie to będzie ciszej i chłodniej względem wersji SUPER. Poszperaj po google może znajdziesz zdjęte chłodzenia i wychwycisz różnice :) Jak masz okazje to kupuj tą 780-kę bo za 300zł więcej niż gtx 770 warto kupić z gwarancją prosto ze sklepu, według mnie oczywiście. Co do R9 290 ciężej będzie ją znaleźć w tej cenie. Poza tym są cieplejsze i pobierają więcej prądu.

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...