Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów!

standardowo u mnie - ni z tego ni z owego naszła mnie myśl na mały upgrade komputera. Komputer do gier i internetu, czasem filmy. Nie grałem ostatnio w nowsze pozycje ale chętnie bym coś nowego odpalił.

 

Poniżej to co chciałbym mieć oraz to co mam: 

 

  • Zastosowanie komputera : gry, internet, filmy
  • Maksymalna kwota :1200zł (wolałbym mniej)
  • Których części potrzebuję: płyta, procesor, zasilacz, ram, klawiatura (niski skok klawiszy jak w laptopach), mysz 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900
  • Specjalne wymagania : chciałbym płytę, na której zainstaluję w przeciągu roku Haswell Refresh oraz mocniejszy zasilacz na zmianę procka i grafiki w przyszłości.
  • Części z poprzedniego komputera : grafika HD5770, HD: SAMSUNG SP2004C (na nim jest system), drugi Seagate ST3200820AS, obudowa Aerocool PGS
  • Własna propozycja zestawu : Pentium G3420 (warto dopłacać do G3430?) Mobo: nie mam pojęcia..., RAM Crucial 2x4GB, Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W
  • Inne :reszta sprzętu w sygnaturce, na klawiaturę i mysz chcę przeznaczyć max 100zł (muszę jeszcze zakupić dwa wentyle Silentium Zephyr)

 

Na wszystkie części (razem z wentylatorami i peryferiami) chcę przeznaczyć max 1200 zł. Mam pytanie, czy do takiej rozdzielczości warto coś ulepszać? Drugie pytanie: czy moje dyski są w miarę ogarnięte, czy szukać kasy i na twardziela?

 

Z góry dzięki za pomoc. Jak na razie wszystkie moje zakupy komputerowe konsultowałem na benchmarku i ani razu się nie zawiodłem :) 

 

Jeszcze jedno pytanie: czy mój Radeon da się coś podkręcić? 

Pozdrawiam.


Hmm, nikt nie podpowie? Nie wiem czy nie za mocny zasilacz wybrałem, może Corsair VS450 wystarczy? No i nie wiem jakie mobo... Asrock Fatal1ty? Chyba za dobra do tego proca....

Edytowane przez fabiancol
Link to post
Share on other sites

vs 450 starczy o ile nie chcesz grafiki typu 7990, dołożyłbym do i3/i5 i po jakimś czasie grafikę dokupił.

jak na moje:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/  ~660zł
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-hds-h81-ddr3-sata3-usb3-s-1150-matx-h81m-hds-603800/  ~180zł

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-blu-khx1600c9d3b1-4g-406259/ ~150zł
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/ ~150zł
Łącznie około 1140zł.


Co do myszek i klawiatur mogę zbyt dobrze nie polecać, ale ta mysz powinna być w miarę użyteczna: http://www.morele.net/mysz-i-box-imosu980-506849/ i jeszcze jakaś klawiaturka.


Ewentualnie można pokusić się o lepszą płytę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Simon, tylko dodając do tego klawiaturę i wentyle (czyli razem koło 100) wykraczam poza budżet, a te 1200 to na prawdę max - w sumie to powinno być mniej nawet (chciałem też zakupić nagrywarkę, bo moja mi ostatnio szwankuje i nie pasuje do obudowy :D ). Wydaje mi się, że kupił bym trochę lepszą płytę, a słabszy proc, grafika nie jest najwyższych lotów, także nie potrzebuje nie wiadomo jakiego procesora. 

Dzięki za zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze zestaw na i5 3350p składać. Troszkę taniej wyjdzie, ale będzie na ivy, a nie haswellu. Nie lepiej zrezygnować z wentyli i zainwestować w procesor?

Jeśli wolisz mniejszą wydajność, a lepszą płytę to bierz g3420. W przyszłości sobie zmienisz wraz z grafiką. Jeśli zmiana będzie za krótką chwile to rozważ jeszcze g1820, o 70zł tańszy. Test http://www.purepc.pl/procesory/test_intel_celeron_g1820_haswell_najtanszy_procesor_lga_1150?page=0,18

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie skłaniam się ku słabszej wydajności ale lepszej płycie. Tylko nie wiem jaką płytę wziąć do ok. 250 zł. 

Jeszcze pytanie o zasilacz: ten Corsair będzie ok, czy lepiej zainwestować w Thermaltake Smart SE 530W?

 

Części pewnie zamówię na esc.pl

Edytowane przez fabiancol
Link to post
Share on other sites

Do 250 zł - Gigabyte B85M-D3H. Polecam, bardzo fajna płytka, sam składałem coś na podobnym budżecie - Pentium G3420, Corsair Vengeance 4GB, XFX Core 450W. ;)

 

Nagrywarka to może być nawet Samsung SH224DB, rownież posiadam i bardzo przyjemna :) głośna, ale w sumie jak większość. ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kurcze patrzyłem opis i nie znalazłem, ok w takim razie podsumowanie moich zakupów:

 

Pentium G3420

Gigabyte B85M-D3H

Crucial Ballistix 1600 MHz 2x 4GB

Zasilacz Corsair VS 450 lub Thermaltake Smart SE

Mysz: chyba wezmę tę, którą podał simon,

Klawiatura:.... jeżeli macie typy na niedrogą klawiaturę to dajcie znać :)

Nagrywarka jakakolwiek z czarnym frontem :D

 

Albo na początku albo na końcu tygodnia zamawiam :)

 

Jest jakiś kod na darmową wysyłkę z esc.pl?? Albo z morele.net?

Edytowane przez fabiancol
Link to post
Share on other sites

Co do zasilaczy, to już zależy co tam chcesz mieć w przyszłości. Z jedną kartą graficzną wystarczy ten corsair. Jak wpakujesz tam i5 i gtx770 to z gniazdka będzie ciągnął z 350wat, ale jak możesz dorzucić do Smart SE 530 to czemu nie?
: ) 

Edytowane przez simon96
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żeby Ci utrudnić wybór - pomyśl o XFX Core 450W. U mnie wygrał z Corsair VS 450W :)

Ogólnie przy całym zestawie (i tysiącu innych pytań) pomógł mi @szembor5, za jego poleceniem mam cały zestaw, jedynie zasilacz wybralem inny :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XFX będzie cichszy od Corsaira i na Twoim miejscu jeżeli budżet pozwala to wybierałbym między XFX a Thermaltake ze wskazaniem na tego drugiego ze względu na modularność i ilość okablowania, ciszę i moc. Corsair jest dobrym, mocnym zasilaczem, ale trochę słyszalnym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też słyszałem, że Corsairy są głośne, ale na razie nie mam problemu: trafił mi się niespodziewany wydatek i będę musiał przesunąc modernizację o jakiś miesiąc, może dodatkowo uda się dozbierać do lepszego zasilacza :) Niemniej dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam po raz kolejny. Ponieważ trafił mi się kolejny niespodziewany wydatek, z którym wiąże się zmiana rozdzielczości mojego monitora na full HD :D chyba nie będę czekał i wezmę części na raty (w morele), zwiększyłem też budżet do 1500 zł i wyszło mi coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/ny4CA1/

co sądzicie o tym zestawie? Części będą zamawiane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

 

Pytanie z innej beczki: czy ktoś już kupował na raty w morele? Jeżeli podpiszę umowę u nich w netpunkcie to chyba będzie szybciej niż jak miała by przyjechać kurierem?

Link to post
Share on other sites

Chciałem wrzucić właśnie Team Group ale w opisie te Kingstony mają 1,5V, sam już nie wiem o co chodzi... No ale to mały problem, można zmienić. 

 

Płyta jest ok, ale już wykraczamy poza budżet. Zostanę chyba przy Gigabyte.

Edytowane przez fabiancol
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, wszystko jasne dzięki za odpowiedź.

 

Jeszcze małe pytanie: na tej płycie to coś podkręcę proca? (jak bym w przyszłości zmienił na K)?


OK, zestaw zamówiony, raty raczej też dostanę. Zmieniłem RAM na Team Vulcan i mobo na AsRock'a od Szembora.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam


Odebrałem części, jutro instalacja :D
mam w związku z tym pytanie: odinstalowuje sterowniki ze starego mobaska (LAN, audio, chipset, procesor) a resztę (grafa) mogę zostawić?

Dobrze, że udało mi się zamówić zasilacz zanim poszedł w górę o 3 dychy....


I jeszcze jedno pytanie: zasilacz ma wtyczkę do grafiki 8 pin, a mój Radek ma 6 pin - potrzebna przejściówka, czy wystarczy, że podepnę wtyczkę 8 pin (2 wolne)?


Okej,

 

wszytko zamontowane i uruchomione, jednak mam pewien problem, komputer po dłuższej bezczynności hibernuje się (chyba - nieaktywny monitor) i nie mogę go wybudzić w żaden sposób - diody na obudowie się świecą, a ekran jest wygaszony. Poruszenie myszą lub wciśnięcie jakiegokolwiek klawisza nic nie daje, a po wciśnięciu przycisku power system się zamyka... Jakieś pomysły?? 

Edytowane przez fabiancol
Link to post
Share on other sites

Ah, nie wiedziałem jaki masz zasilacz.. Teoretycznie G550 jest kompatybilny, ale nie zaszkodzi spróbować. Wejdź w menadżer urządzeń, kliknij prawym na kartę graficzną, właściwości. Potem zakładka zarządzanie energią i odznaczyć wszystko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...