Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam taka sprawa kumple z roboty konwerteruje filmy z płyt dvd na xvid używał do tego programu ultra video converter ma jakiegoś dual core u niego to trwało ponad 2 godziny chciałem srpawdzić ile to będzie trwało na moim phenomie 4 rdzeniowym i spoko wszystko trwało godzine tylko że jak zauważyłem ten program nie wykorzystuje wszystkich rdzeni bo np przy 2 rozkładało się obciążenie po połowie lub np 80% do 20% czyli ogólnie rdzenie leniuchują;) przy 4 to samo 20-30-5-45 w sumie 100% szukałem programu który obsłuży 4 rdzenie 100% (zcytaj będzie szybko konwerterował) iznalazłem media coder ale jest on bardzo trudny do skumania (nawet podobno wykorzystuje cuda do konwersji:) ale teraz do rzeczy ktoś ma może jakąś instrukcję do tego programu lub zna jakiś inny łatwy program co szybko i sprawnie zrobi taką konwersję?

Link to post
Share on other sites

media coder - tylko najpierw czyms innym musisz zrobic zrzutke do jakiegos nisko kompresowanego formatu - MCoder nie obsluguje bezposrednio DVD

 

jest bardzo prostym wybierasz plik do obrobki - stawiasz na kodek h264 i jedzie samo:)

ustawienia podstawowe H.

preset - slow - najoptymalniejsze jesli nie chcesz godzinami slecvzec i porownywac plikow wynikowych

inne niz auto na slow - jak najwyzsze ale bez zbytniego zwalniania

motion range- 45/50

predictor - 9

bframes- 5/7

sub pi - 7/8

 

do rozdzielczosci okolo 600x380 bitrate -450/550

720x560 -650/750

i probowac co wyjdzie - masz podglad na zywo wiec nawet widzisz czy to co ustawiles Cie zadowala

 

co do cudow to sa doslownie cuda tyle ze na kiju jak zwyle - wybor cudow z codeka daje szybkosc porownywalna z v fast h264 robiona przez proca i tak samo fatalną jakosc jak tryb Vfast i w niczym nie mozna podniesc jakosci roboty odwalanej przez "cuda"

Link to post
Share on other sites

h264 to obecnie chyba najwydajniejszy kodek - daje mozliwie najleopsza jakosc przy mozliwie najwiekszej kompresji (jak najmniejszy rozmiar pliku)- "cuda" same z siebie operuja na h264

 

format wynikowy zalezy io uzytego kontenera ja uzywam matroski ale to zalezy co masz w systemie zainstalowane - w kazdym razie kompresja nastepuje zgodnie z algorytmem dla h264 a rozszerzenie avi(czy co tam ma wyswietlic jako format pliku) wybierasz z kontenera

nie kazdy kontener pasuje do kazdego algorytmu kompresujacego

 

to tak jak z directxem

- kontener mowi komputerowi jaki program ma zajac sie dekompresja - w tym przypadku przy dekompresji czyli odtwarzaniu matroska zajmuje sie podawaniem procesorowi co ma robic by zdekodowac kodek H264

 

h264 to odmiana algorytmow xvida i podobnych do mp4 ale nie sa tym samym h. mocniej kompresuje dajac przy tym porownywalną jakosc a przy takim samej wielkosci pliku mozemy uzyskac lepsza jakosc niz na xvidzie

 

dokladniej nie wyjasnie bo az tak w to nie wnikam - jak dla mnie ma robic swoje i robi to dobrze a co z czym to jest rzeczywiscie zdeko pogibane i mocno zalezne od kodekow w systemie

moze ktos wie wiecej i bardziej w tym siedzi wiec moglby jasniej wyjasnic;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...