Skocz do zawartości

Recommended Posts

p2rek

 

no naprawde to trzeba ogromengo wysilku by zamowic bude jak w orginale - to niesamowicie trudne no przeciez w budzie o wymiarach 30x50x40 jest tyle roznych elementow ooo niebywale ile tam komor :) - jedna ogolna a moze sa wykonane z drewna jakiegos szczegolego niczym skrzypce (ta napewno) zwylka plyta hdf - straszne wykonac bude - wymiary sa nie do zdobycia - przegrody mozna zamontowac jesli chcesz w dowolnym podziale wewnetrznym - no naprawde strasznie skomplikowane :) dumam kto wmawia wszystkim jakie to niebywale trudne czy ci co je buduja by miec klientow czy sprzedawcy i przedstawicieke firm by miec kupujacego

 

parametry glosnikow podac i zamowic zeby wyliczyli w firmie hehehe :P

nawet producenci podają na stronie pojemnosci i jaki typ polecany pod jakie glosniki wystarczy zobaczyc do jakich bud sa montowane, wielce wyliczenia ktos robi - odjechales do hi end przedzialu dla hobbystow marzycieli teoretykow od czytania i wmawiasz wszystkim ze to mus - bzdury

 

konkluzja dla kogos kto nie chce eksperymentowac - wzor budy jest nie do zdobycia przeciez wszyscy mieszkamy w glebokim chinskim lesie - trzeba spotkac wedrownego medrca by nam powiedzial bo z nikad indziej nie dostaniemy tej wiesci :D

Link to post
Share on other sites

http://www.ht-audio.com/

 

Od wielu lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z audio. W szczególności w przedziale Hi-End kolumn głośnikowych. Raczej nie doradzam bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia zabierać się za konstruowanie kolumn, dobieranie głośników, zwrotnic, przeliczenia rezonansów itp, itpd...

Jednymi z najlepszych w niskim przedziale cenowym są konstrukcje firmy "Jamo". Proponuję rozejrzeć się za ich propozycjami kina domowego, niż narażać się na wielką niewiadomą: "Co z tego wyniknie?"

W 99,99% będzie to porażka. Zawsze wiedza i doświadczenie zburzą mit o "szczęściu".

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

no naprawde to trzeba ogromengo wysilku by zamowic bude jak w orginale - to niesamowicie trudne no przeciez w budzie o wymiarach 30x50x40 jest tyle roznych elementow ooo niebywale ile tam komor :D

miłej twórczości :) ważne abyś był sam zadowolony, a jak kasę zaoszczędzisz to już rewelacja. Jeżeli nie słyszysz różnicy między głośnikiem postawionym na "stole" a w obudowie to tym bardziej baw się w konstruowanie. :)

 

A jak kiedyś zechcesz poprawić i zrobić coś co przypomina dźwiękiem kolumnę to wejdź na przykład na stronę:

http://www.diyaudio.pl/

 

i zobaczysz ile jest wysiłku by skonstruować dobrze grającą kolumnę...

 

Powodzenia :P

Link to post
Share on other sites

ale w przedziale 1000-1500 zl nie ma zadnych rewelacji konstrukcyjnych - za duzo czytasz a za malo ogladasz budy za 1000 tam poprostu nic nia ma a tylko czytajacym teoretykom sie wydaje ze to wielce skomplikowane pudla bo naczytali sie o konstrukcjakch za 3000-5000 i sa przekonani ze wszystkie budy to szczyt mysli tyle ze to sie nie tyczy kolumn za "drobne"

 

nie wciskaj tu teorii ktore sie wykorzystuje do budowy hi-end , to nie ten przedzial cenowy .

jest oczywiste (dla mnie rowniez) ze zawsze mozna lepiej - ale jeszcze raz powtarzam nie w tym przedziale

 

co chcecie mi przetlumaczyc ze nie zloze budy Hi no oczywiscie ze nie tyle ze odpowiedzcie mi do jakiego przedzialu nalezy zestaw za tysiaka

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nawet nie chciało Ci się zaglądać do strony którą Ci przesłałem. Wiedziałbyś że nie rozmawiamy o Hi-End bo faktycznie nie ta półka, ale z tego co mówisz nawet Hi-Fi nie osiągniesz. Uwierz za 1500zł kupisz kilka modeli kolumn (para stereo) których nie osiągniesz konstruując je sam mając nawet dwukrotnie większy budżet (chyba, że kupisz jakieś na części i sam poskręcasz dokładnie na oryginalnych częściach - a i tak można sporo namieszać). Ale widzę, że z Tobą Lopez2 rozmawiać o Hi-Fi to jak ze ślepym o telewizorze...

Link to post
Share on other sites

Tyle, że ja o JBL nie wspomniałem :) aczkolwiek w tanich produkcjach też warto zwrócić uwagę na nie. Ale jest dużo innych dobrych firm mających tanie i w miarę fajnie grające głośniki jak Tannoy, Dali, Wharfedale, B&W... i dużo innych.

Tak czy tak żaden z nas nie jest akustykiem czy inżynierem audio lub jeszcze kimś z tego typu więc faktycznie nie ma co się sprzeczać. Grunt to być zadowolonym z kolumn które się ma. Czy zrobione czy kupione nie ważne. Pozdrowienia i dzięki za dyskusje :)

Link to post
Share on other sites

No i co, nie mówiłem :)

 

Sam się kiedyś bawiłem w takie twory, na prawdę wiem, że żeby to miało ręce i nogi trzeba mieć nie małe doświadczenie, spore zaplecze (także w ludziach) i jeszcze szczęście. Każdy by sobie zrobił kolumny, gdyby to było takie proste, a nie płacił "złym korporacją" po kilka tysięcy złotych.

Link to post
Share on other sites

trzeba chciec i to wystarczy

wzor idealu (ktory przebije niski pulap) jest do zdobycia praktycznie "od reki" - nie pierd..l o dziadku i ludziach :) - to nie chinski las :)

 

sa warsztaty stolarskie jest internet sa wzory jest wszystko , nie ma checi to nie ma niczego dwie rozne sprawy

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie, za jakies poltora tygodnia przyjdzie czas zakupu :wariat:

Decyzja: AVR 260 + Jamo S606 HCS3

I teraz pytanie, jaka jest roznica miedzy glosnikami S606 a S608 i czy warto doplacic?

Link to post
Share on other sites

608 są większe, mają większy woofer (250 do 200mm), a także więcej głośników średnio-tonowych. W sumie aż trzy, niestety nie wiem czy każdy gra inne pasmo (oddzielne wyjście na zwrotnicy), czy wszystkie trukają to samo.

Link to post
Share on other sites

Warto dopłacić do 608. Niższe rejestry będą czystsze co z kolei odciąży średnicę.

Pozdrawiam.

moglbys jakos uzasadnic? moze ich sluchales, ja niestety nie. pytam z ciekawosci, bo z doswiadczenia wiem, ze dokladanie srednicy w glosnikach i dodatkowych sredniotonowych moze nie przyniesc zadnych korzysci. ba, jesli niskotonowy jest gorszej jakosci efekt moze byc odwrotny. poza tym wiecej glosnikow i wieksza srednica to podnoszenie poprzeczki amplitunerowi, ktory orlem w wydajnosci pradowej nie jest (jak kazdy).

imo jesli nie 606 to zbierajmy na 605, ktore sa juz zestawem ze sredniej polki. zestaw 5.0 za ~2k to kiepski zestaw imo (i to jeszcze z 10 glosnikami we frontach), a Greqone zabiera sie od du*y strony. proporcje cenowe, aby to zagralo, powinny byc conajmniej odwrotne. poza tym kolumny moga mu zostac na dlugie lata, ampli niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

a Greqone zabiera sie od du*y strony

może lubi :(

 

Ja bym został przy 606, bo właśnie taki zestaw słyszałem osobiście (no AVR 255 konkretnie) i mi się podobało. Inna sprawa, że JBL podobał mi się jeszcze bardziej, a niestety wciąż nie słyszałem ani Wharfdale, ani innej konkurencji. Z drugiej strony tego idealnego dźwięku można szukać w nieskończoność :D Jak chcesz się wylansować 3 ślicznymi średniotonówkami i duuuużym wooferem to weź te 608, a jak nie koniecznie to 606 też Cię zadowolą. Bierz tylko pod uwagę, że ani 606 ani 608 nie możesz postawić bezpośrednio pod ścianą bo mają bass-reflex z tyłu (w moim przypadku to je dyskwalifikuje).

Link to post
Share on other sites

Michael_17. Stawianie pod ścianą było możliwe tylko i wyłącznie w przypadku kolumn typu "compact". A i to z pewną dozą ostrożności.

Prawa fizyki nie podlegają naszemu chciejstwu. Powierzchnia tłoka ma swoje prawa.

BR działa neutralnie (obojętnie czy front, czy rufa) od 70 cm wzwyż od ściany tylnej i. I powyżej 130 cm od ścian bocznych, licząc skrajnie obudowy. Nie środek przedniej ścianki linii głośników.

Dobrze zaprojektowane, wykonane kolumny, nie wymagają silnego wzmacniacza, lecz czystego niezabarwionego fantazją "DJ-a" sygnału.

1-nym Wat-em: słownie: Jednym watem... Można by przewrócić... Pałac Kultu...

Zapewniam. Takie głośniki istnieją. Wzmacniacze sygnału również. :)

Istnieją także słuchawki, które należałoby raczej uznać nausznymi głośnikami, których z kolei nie zamienilibyście na żadne wielodrożne i wielogłośnikowe kolumny z przedziału <100.000 $.

To nie jest fantazja ni dygresja.

Może zdobędę się na napisanie artykułu na temat "PC-SOUND". Jest ważniejszy, niż na incydentalnych koncertach. Tego nie słucha się na codzień. Przed kompami natomiast zaczynamy spędzać sporą część życia. :P

Link to post
Share on other sites

Michael_17. Nie czytuję "Elektrody". Rynek HiFi i HiEnd znam od 30 lat. Nie z literatury. Proponuję wybrać się kiedyś na Sound Parade. Możesz być zaskoczony. Co roku bywają niespodzianki. :)

Near Field Monitor nie wymaga aż takiej przestrzeni, jednakże należy się liczyć z zupełnie innymi wrażeniami dźwiękowymi, niż utarło się mniemać. Polecam monitory aktywne Yamaha. Wzór w studiach i na estradach świata.

GreQonE.

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=3070673

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2663230

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1708241

Jeśli Harman... Tylko z JBL lub Infinity. Charakter dźwięku "amerykański". Średnica nieco wycofana i matowa, bas często uciekający spod kontroli.

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem, że Ty czytujesz elektrodę, tylko iż ja to robię. A rzeczy które napisałeś (1W itd) tam zna każdy - o to mi chodziło. Yamaha Yamahą, tymczasem i tak pewnie wezmę zestaw "amerykański".

 

GreQone AVR jest porządny, ale są lepsze. tylko żartowałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...