Skocz do zawartości

Recommended Posts

a JBL ES 90/100 z Twoich juz moje faforyty - choc absolutnie nie warte ceny :P

tu juz mozna szukac idealu moze Monitor Audio Silver RS 6 -3700

http://sklep-albatros.pl/index.php?prod ... rod_id=112

doskonale w swojej cenie rowniez wg.magazynu audio-video

 

 

wiec juz kazden ma swojego poza autorem

chyba ze jego jest lektor ale jak widze (lecz nie slysze) to w muzyce slabiusienko wypadlo to dziwadlo jednak jest to doslownie lektor - Lektor wypada z gry

Dali ikon 6 wchodzi do akcji - nie dosc ze nieznacznie zaledwie drozsze od lektora to podwojna gora ze wstegowym wysokim i swietne notowania

 

rozwiazaniem koszmarnej ceny moze byc Ikon2 mk2 za 2000 rowniez rozmiarowo - wydaje sie idealem co do glebokosci i jakosci w dobrej cenie

oczywiscie kupuje sie je na sztuke wiec zadnego problemu cos kiedys dokupic

smialo mozna dac je na przod a kiedys kupic albo mocniejsze 6 albo nawet takie same na tyl i central

- jakosc wykonania i elementy naprawde powalają za tysiaka nic lepszego nie ma nawet monitory yamahy bym osral :P

Link to post
Share on other sites

jeszcze taki ukald

 

stereo - icon2 2x1100zl

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/ ... 202&ref=14

 

central - lektor 950zl

http://www.audiozakupy.pl/produkt_a-1773.html

 

tyl - concept1 2x370

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/ ... 201&ref=16

 

czy tylko ja mam wrazenie ze lektor ma grzbka na srodku ? cos jak niegdys bylo w glosnikach telewizyjnych -czy to tylko gra swiatel ?

http://www.thehomecinemacentre.co.uk/Sp ... or-LCR.jpg

 

ps

255 we wszystkich opisach co widze ma wyszegolniony porcesor faroudja

gdzie sugeruja ze nie ma?

 

o tu jest cos ciekawego

http://www.av.com.pl/

pobierz rankig sprzetu

Link to post
Share on other sites

fakt es90/es100 to 2400-3000zł, ale i tak zostaje przy zdaniu, że to za dużo do 10 metrów :P No chyba że do disco i electro... do tego może się okazać, że to nawet za mało :P .

 

Jeśli chodzi o zestaw to moim zdaniem 2x es80, 2x es20 i es25c - za 3400 masz fajny zestaw - ale zależy co kto lubi. Jeśli o mnie chodzi to jakbyś zamiast tych es80 dał na przód es30 (cena zestawu 2300 :P ) było by wystarczająco - 10 metrów kwadratowych to nie jest salon, a kubatura pomieszczenia jest mała.

Link to post
Share on other sites

ale Michael tez przemysl daliego dla siebie w cenie jblek masz naprawde super glosniki z wersji - icon - chyba nic nie zagra lepiej (w tej cenie a nawet i wyzszej sporo) od polaczenia wstegi z kopulka i 6 calowym srodkiem. Za cene 1000 to polaczenie jest wrecz boskie - tm bardziej ze mocy to nie zabraklnie - harman i tak nie wyrobi nawet do takich "slabych" glosnikow

Link to post
Share on other sites

para dwojek to "jedyne" 2200 ;) (zalozmy ze olewamy wersje mk2)

 

a i tak mamy tylko "slabiutki" wzmacniacz nic nie da ze beda dwa glosniki zamiast jednego - zmarnuje sie drugi i tyle , zeby chociaz byl o innej srednicy i do innego pasma a tak to jest nic nie wartym powieleniem pierwszego (bez mocy na wzmacniaczu)

 

- idealną kolumna bylaby ikonka2 plus wyraznie niskotonowa 18stka jako czwarty glosnik - powielanie tych samych glosnikow niczego nie daje poza mocą ktorej tu nie potrzeba i nie ma jej zreszta wzmacniacz ktory rozwazamy

 

mamy 70 W na kanal z harmana i 80/130W do wykorzystania przez ikonki2 - no poprostu piekna sprawa (rozmarzylem sie;)

 

ale es-ka tez ciekawa zastanawia jak rozpracowano te dwie kopulki - ale nie wydaje sie by pracowaly lepiej niz wstega plus kopulka - w cenie 900 zl napewno jest wartym posluchania tylko zaluje troche srodka mogli dac cos lepszego niz 10cm , dwie 14 na srodek a bas pojedynczy

 

praktycznie mamy te same glosniki (900/1100zl) o tej samej mocy dla ktorych przypuszczalnie

w esach bedzie lepsze nieco pasmo dolne (es80 w es90 moze byc juz powaznie lepsze)

a w ikonach znacznie lepsze pasmo na gorze

dla kazdego co kto woli - pytanie o jakosc ogolną - stawiam jednak na Dali i ich drewniane membrany- chyba musze sie wybrac gdzies tego ustrojswa posluchac:)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą. Ale powiedz mi czy dalej został byś przy 2-kach gdybyś miał 120W z harmana ;)? I wielkość to nie wszystko - to że średnica ma 100mm to nie znaczy że jest słaba.

 

Co do ciekawostek za 1350zł jest akurat do wzięcia do wzięcia para e90-tek z 2007 roku. Nowe es90 kosztują też tyle, ale za sztukę. Reasumując warto lubić się z allegro.

 

GreQone tak wszystkie Amplitunery harmana A/V mają to ustrojstwo o które pytałeś - znalazłem w opisie.

Link to post
Share on other sites

oczywiscie - bo jak sam mowiles mowimy o minaturowym pokoju

 

zreszta 100W na kolumne to i tak dzwiek mocny jak cholera - do duzego salonu zaczalbym sie "obawiac" o 100W na czas organizowania imprezki ;)

 

a tak w tym pokoiku 2x100 W przy skutecznosci 90 rozwali sciany - trzeba bedzie i tak uzywac co najwyzej 3/4 mocy

 

z jakiej mocy korzystasz w swoim tramwaju? ;)

2x70 Cie zabija doslownie a dali ma ponad 100 do podania

a trybie plII music gdzie zostana wykorzystane wszystkie kolumny poprostu urwie glowe nawet w duzym pokoju i to nie krecac na maxa

Link to post
Share on other sites

O elektronikę pytasz? 2x40W mocy skutecznej. Na tym chodzą dwie samoróbki na Tonsilach (165mmx2 plus kopułki ALtronixa - ale to już nie długo ;)) i dwa Thomsony od wieży. Szczerze to już mam tego badziewia dość, zwłaszcza od kiedy słyszałem es80 z hk3490, ale póki co jestem na to skazany. Może po wakacjach będzie zmiana. I właśnie myślałem o hk3490, jak będzie słabiej z kasą to 3480 no a co do tego to ciągle sam nie wiem. Oczy by chciały e90, ale spotkałem się z opinią że es30 by wystarczyły. I tak co kto inny to inne rady :P Pewnie trochę poeksperymentuję. Kupię coś używanego, jak będzie dobrze to zostawię, jak nie to sprzedam i poszukam czegoś innego ;)

 

A już w ogóle to marze o Jamo S608... toć to jest dzieło sztuki jeśli chodzi o wygląd. A i wyp*** musi mieć konkretny bo słyszałem 606 w 5,0 i grało to konkretnie.

Link to post
Share on other sites

kup tonsile ;) po co sie sr*c jakosc i tak jest bajeczna a budy zamow u stolarza i sam polakieruj

 

co Ci powiem to Ci powiem ale po wielu eksperymentach wywalilem wszystkie zwrotnice i ciagne szeregowo przez glosniki - tylko pasma glosnikow rozgraniczaja podawany dzwiek i po wielu probach ze zwrotnicami doszedlem do wniosku ze tak graja poprostu lepiej

na krotko podane do suba od gory na krotko do gwizdka i pociagniete oba do srodka wszyscy sie smieja jak im mowie ale kiedy slysza to juz mniej sie smieja ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

co Ci powiem to Ci powiem ale po wielu eksperymentach wywalilem wszystkie zwrotnice i ciagne szeregowo przez glosniki - tylko pasma glosnikow rozgraniczaja podawany dzwiek i po wielu probach ze zwrotnicami doszedlem do wniosku ze tak graja poprostu lepiej

na krotko podane do suba od gory na krotko do gwizdka i pociagniete oba do srodka wszyscy sie smieja jak im mowie ale kiedy slysza to juz mniej sie smieja :roll:

beda sie smiali glosniej jak ci sie wysokotonowy zjara, lub sam wzmacniacz. poza tym slon Ci musial na ucho nadepnac, gra lepiej bo sie przy niskich mocach nakladaja pasma glosnikow i srodek gra za glosno. generalnie git, jesli Tobie to odpowiada, bo tez cale audio polega na tym zeby sobie dopasowac sprzet i nie ulegac marketingowemu belkotowi, ale polecanie takich rozwiazan bliznim jest be.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

sluszna uwaga - to tylko tak bylo wspomniane , zapomnialem dopisac tego cos ujal i dzieki bo niedaj Bog ktos sie zasugeruje, zrobi tak bez odpowiedniego doboru glosnikow i rzeczywiscie jest wielce prawdopodobnym ze sprzet mu siadzie calkiem szybko

 

dziekuje za sprostowanie - proponowanie czegos takiego bez komentarza to rzeczywiscie moja glupota

 

co do slonia na ucho to juz mniej sie zgodze ale skoro tak uwazasz - Twoja wola

Link to post
Share on other sites

Ja się w budowanie kolumn bawić nie będę. Już ma sobą takie projekty jak skrzynia o wymiarach 1800x350x450 i cztery głośniki 300mm z allegro ;p Ja dziękuję - chcę dźwięku a nie buczenia. te JBLe mi się podobają i pewnie je wybiorę, bo 700zł za używaną parę e60 to dużo nie jest, a na pewno grają lepiej niż samoróbki.

Link to post
Share on other sites

glosnik gra tak jak gra dany glosnik a nie lepiej bo ma napis jbl

kiedy masz glosnik za 300 zl sztuka to masz myle wrazenie ze komplet takich glosnikow gra gorzej od zestawu jbl w ktorym wszystkie glosniki razem sa warte "marne" 500zl z ktorych 2na 3 to w dodatku te same powielone

 

za cene 1500zlotowego zestawu jbl - mozna kupic tak wyrabiste glosniki ze w pale sie nie miesci i na 10000% beda graly lepiej mocniej czysciej glebiej i w pelniejszym pasmie niz "biedne" kompletne kolumny za 1500

 

za tanio- to przy zestawie jbl za 2500 mozna kupic jeszcze bardziej wyrabiste same glosniki za 2500 i znowu zagraja lepiej niz gotowy zestaw - oczywiscie na kij to komu? ale mozna zawsze w cenie zestawu zlozyc lepsza "samorobke"

 

w glosnikach nie istnieje za drogo - za kazda cene kompletu jbl mozna kupic lepsze glosniki i zawsze bedzie lepiej

 

realna wartosciowosc kolumn to przede wszystkim wartosciowosc glosnikow a reszta to drobne za ktore liczą sobie duza kase - prawdziwa samoroobka byla by gdyby ktos do wlasnych bud sam zbudowal glosniki :roll:

Link to post
Share on other sites

co do slonia na ucho to juz mniej sie zgodze ale skoro tak uwazasz - Twoja wola

az taki ciety nie jestem, myslalem ze nie musze :roll: dodawac, ale faktycznie post bez niego jak opieprz wyglada :[

co do meritum- imo bez zwrotnicy kazdy glosnik grajacy poza swoim dedykowanym zakresem smieci bo znieksztalcenia tam ma najwieksze. masz po prostu "sprzetowego loudness'a" w zakresie srednich tonow i nic wiecej, inaczej tego nazwac nie potrafie. wysokotonowy kariere bedzie mial niezbyt dluga, to tez jest fakt. on sie po prostu przegrzeje, bo z takim pradem ciepla nie da rady odprowadzac efektywnie. no i wzmacniacz... impedancje w takiej kolumnie masz zaj...iscie niska, chyba ze wsadzales dwa 16 omowe glosniki. ja po prostu nie widze zalet takiego rozwiazania, a wad troche.

 

odnosnie tematu: niech kolega sie zdecyduje, czy kino, czy stereo. na stereo ogladnie sie film i na kinie muzyki sie poslucha... ale to 2 rozne bajki sa. jesli stereo to dobre kolumny (do 11m monitory) i dobry wzmacniacz na elektrolitach bez elektroniki lub lampa, jesli do kina to ampli z jak najdluzszym marketingowym belkotem i zestaw 5.1, do 11m 4 monitory i centralny + sub. nie mozna byc troche w ciazy, czyli albo rybka albo pipka.

 

Pozdrawiam

 

edit: lopez- odnosnie diy to pelna zgoda w kwestii glosnikow, ale bude tez trzeba umiec zrobic. w tym przypadku albo trzeba miec z netu wzor markowej, topowej, kolumny i zrobic kopie (tak robi wiekszosc) lub po prostu kupic stare uzywki i w razie czego zmieniac glosniki na lepsze. pomijam juz fakt, ze np 20 letnia kolumna na scanspeakach w dobrym stanie zagra lepiej niz kazdy obecny zestaw 2.0 w cenie nizszej niz ~3000. a kolumny takie mozna wyrwac w okolicach 1k zl w stanie sklepowym przy odrobinie szczescia.

Link to post
Share on other sites

No ja się domyślam, że same głośniki w tej samej cenie co zestaw są lepsze - tak samo jest w komputerach, rowerach, nawet samochodach - wiem o tym. Ale weź Panie zrób tak kolumnę, żeby pasowała do tych głośników. :) No i dolicz zwrotnice, bo ja jednak "sprzętowego loudnessa" w średnim paśmie bym nie chciał, a te trzeba albo zrobić samemu (co trzeba umieć łącznie z nawijaniem cewek z tego co czytałem), albo za nie zapłacić.

 

Dziękuję, dobranoc :)

Link to post
Share on other sites

nawijac cewki samemu? nie badzmy purystami :)

"groszowe" sprawy na peczki jak rzodkiewki kupujesz , worek gotowych zwrotnic czy cewek i rezystorow mozesz sobie kupic i sie bawic

nawet jakbys wybral gotowe wypasionej jakosci to i tak nadal "drobne" przy lacznej cenie

 

nawet najbardziej wypasionymi zwrotnicami i najlepsza mozliwą budą nie poprawisz glosnikow

a koszt budy + zwrotnic to wciaz drobne i rownie drobno wplywajace na jakosc koncową

 

przykladowo w sklepie dostajesz glosniki warte 400 + buda (85%) i zwriotnice(15%) wycenione 600

podczas gdy sobie zrobisz w kolejnosci odwrotnej - nalezytej - czyli budy i zwrotnice warte 400 a glosniki warte 600

 

to co najwazniejsze jest najwazniejsze - czyli glosniki a reszta to... moze byc

kiedy ktos sie nieliczy z kasa to sytuacja staje sie bez znaczenia bo wowczas kupuje poprostu laczny full wypas i zalatwione

ale jesli ktos moze wydac zalozmy te powyzsze 1000 to napewno lepiej wyjdzie zaczynajac od glosnikow a konczac na budach i pierdolach

za ten wciaz przykladowy 1000 nie ma takiego zestawu ktory bylby rownie dobry jak zlozony samodzielnie w tej kwocie

 

 

 

nie chcesz sie bawic to nie - nikt nie zmusza tyle ze kiepskie takie Twoje podejscie jakoby cos gotowego bylo niewspolmiernie lepsze od skladanego samodzielnie - powiedzenie buczacych samorobek nie chce bo kupie gotowca i napewno bedzie lepszej jakosci ma sie nijak do prawdy

 

dziekuje dobranoc :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, akurat budę zrobić to nie wystarczy wziąść 6 kawałków płyty posklejać i koniec - trzeba wszystko wymierzyć, jakoś to po przeliczać, to trzeba umieć, wypada mieć w tym doświadczenie, a nie "zbuduje se bude, wsadze wypaśne głośniki, zwrotnica mi nie potrzebna i mam super sprzęt" :)

 

Do czegoś takiego trzeba mieć wręcz mały warsztat, spore zaplecze narzędzi, transport do przewożenia płyt, do tego najlepiej dziadka siedzacego w elektronice od 30 lat, który obliczy impedancje, zbuduje zwrotnice, albo chociaż powie jak ją dokładnie zbudować (czyt. zrobi schemat), do tego w kolumnie musisz mieć oddzielną komorę dla głośnika średniotonowego jeśli to ma dobrze działać, po za tym cholera wie jakie kupić głośniki, kable do tego - wiesz gdyby mi to naprawdę zagrało lepiej to OK, zadałbym sobie ten trud, upie**** bym się przy tym, ale bym to zrobił i miał dodatkową satysfakcję, że zrobiłem to sam (no z czyjąś pomocą). Ale sorry, nie wierzę, że tak se można zrobić np monitor, który zagra lepiej niż takie es30.

Link to post
Share on other sites

piszesz jabysmy sie znajdowali "20 lat za murzynami" nawet nie trzeba kupowac zadnego poradnika , w sieci jest wszystko do znalezienia od schematow po gotowce i wszelkie poradniki - internet to "dziadek"

 

mnie nie przekonasz ze jbl jest lepsze od samorobki ewentualnie moze byc takie samo

ja Ciebie nie przekonam ze mozna zlozyc zestaw lepszy niz gotowiec w niskiej cenie

 

chcesz sie sam przekonac - to zdobadz informacje na jakich glosnikach zrobione sa Twoje kolumny potem sprawdz ich cene (80/100) , bedziesz wiedzial jak wiele sa warte i czy za to mozna wiecej

 

dla Ciebie kolumna ma wartosc dla mnie tylko glosnik w kolumnie ma wartosc - kazdy moze sobie cenic co chce

 

 

nie mamy co sie przekonywac pojdziesz i kupisz ktos bedzie chcial wezmie i zrobi

 

ps

dla calkiem glupiego przykladu - kupujesz dwa, w przyblizeniu takie jak

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-u ... -1609.html

kladziesz na stole i zagra tak samo lub lepiej niz te niby wypasione kolumny

kupujesz dwa wysokie kladziesz obok i zagra napewo lepiej

skladasz im byle bude i zagraja lepiej niz na stole - boisz sie o wysoki bo jest cennym wsadzasz mu bezpiecznik lub nawet gotową zwrotnice (jesli uwazasz ze cos nie hallo) za 50-100 zl

i masz za drobne zestaw wart grube tysiace a nawet jesli nie tak grube jak w orginale to i tak lepszy niz podstawowy jbl - w rownie grubym uproszczeniu tlumacze , prosze sie tym nie sugerowac w odpowiedziach o ile nastapią:)

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, jeżeli zależy Ci na potężnym (choć często niekontrolowanym) basie. siarczystej i ostrej (ale jakże ładnie cykającej :) ) górze to faktycznie kup sobie głośniki wpakuj do skrzyni do tego dodaj trochę elektroniki i jeżeli cudem wszystko się zgra to nie spalisz wzmacniacza - co więcej będziesz zadowolony :). Myślę, że na dyskotekach i na pokazie przed kolegami będziesz guru, bo jest szansa że się sprawdzi - a buczenie i dudnienie będzie dodatkowym atutem bo zawsze głośniej.

Powiem więcej - łatwiej jest zbudować na dostępnych częściach dobry wzmacniacz niż kolumny. Kolumny właśnie to 60% (jak nie więcej) sukcesu. Często ustawienie potrafi znacząco zepsuć odsłuch, a co dopiero źle dobrane akustycznie głośniki, pominięcie lub nakładanie się części pasma w głośnikach no i ta skrzynia..gdyby to było takie łatwe już dawno bym sobie zrobił głośniki. Dawno temu na bazie starych Altusów 110 chciałem poprawić jakość. Kupiłem potężne woofery VIFA (warte wtedy jakieś 500zł) "gwizdki" też drogie i efekt taki, że opadła mi szczena. Sprzedałem po kilku dniach - grało gorzej niż oryginały. Niskotonowy głośnik wytwarzał za duże ciśnienie i automatycznie bass-reflex był źle zestrojony a głośniki tylko buczały - choć kolega który je kupił był zachwycony :P

Podsumowując kupując firmowe głośniki za 1500zł będzie zdecydowanie lepsza jakość dźwięku niż w samoróbce bazującej na częściach nawet za 3000zł. Jeżeli na prawdę chcesz się zdecydować na złożenie są w Polsce firmy, które zbudują Ci skrzynie do konkretnych głośników (trzeba podać wszystkie parametry) jest to droższa opcja ale na pewno się opłaci.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na prawdę chcesz się zdecydować na złożenie są w Polsce firmy, które zbudują Ci skrzynie do konkretnych głośników (trzeba podać wszystkie parametry) jest to droższa opcja ale na pewno się opłaci.

mozna tez kupic kolumny polskich firm, ktore maja "naklad" troche wiekszy niz garazowy. np audio academy z Lodzi robi swietne kolumny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...