Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak jak w temacie, poniewaz moje glosniki Creative G500 juz chyba niebawem wyziona ducha planuje zakup jakiegos kina domowego, aby zostawic G500 tylko do grania, a filmy i muzyke odluchiwac na innym sprzecie.

Macie moze jakies porady? Czym sie kierowac, jakie glosniki kupic, czy oplaca sie kupowac zestawy?

Link to post
Share on other sites

Istvan, troche nie ta kategoria cenowa.

Myslalem raczej o amplitunerze typu: http://www.allegro.pl/item1074968428_ha ... _gora.html

 

Plus jakies glosniki, chociaz mozliwe, ze wzialbym nizszy model, jezeli ktos wyjasni mi jakie sa roznice pomiedzy modelami HK :D

 

Lopez, znasz sie jakos na tym? Moglbys mi po krotce wytlumaczyc roznice miedzy modelami? Poza oczywiscie zmiana mocy wyjsciowej.

Link to post
Share on other sites

juz sie nie znam niestety (zreszta nigdy sie ni znalem) - za duzo czasu minelo odkad sie interesilem ale bardzo polecam Ci zestaw na panasonicu sa-xr45

mialem takowego upolowanego po wielu przemysleniach , tonie testow i porad - zakupilem i bylo to "cudo" - niestety musialem z czasem sprzedac z pewnych wzgledow

 

jesli mialbys o czyms czytac - to warto - chyba ze Tobie sie nie widzi stylistycznie

 

4 lata temu takie hasla jak

cyfrowy uklad wzmacniacza

podwojny uklad re msteringu

przetwornik analogowo/cyfrowy 192/24

dvd audio ready

no i wspaniale niski stosunek s/szum 100db

 

robily na mnie wrazenie a nie byly standardem w nie najwyzszej polce cenowej - potwierdzone w testch na swietna jakosc i chyba nawet jakies znaczne nagrody diwa awrds

 

wiecej nie wiem niestety - zaaferowalem sie tym , sprawdzilem i tyle:)

 

obecnie ze wzgledu na upowszechnienie hdmi zapewne b.warto rozwazyc odswiezony model

xr-58

 

osobiscie wiecej kasy bym nie wpakowal we wzmacniacz niz te 1500/2000 kola max - kolumny jeszcze trzeba zakombinowac i znowu 1,5/2 kola lecą

jak masz kasiore to szalej sobie :wariat:

ale chyba wiele to nie uzyskasz z harmanem za doplate 2tysiecy - w mysl zasady ze skoro cos jest b.dobre to to co jest lepsze jest juz tylko niezauwazalnie lepsze

 

ps

dobierasz dwa altusy 200 i zmiatasz wszystko :D

a centrala i tylne to tam cokolwiek kup aby kolrystycznie nieodbiegalo a bedzie git

Link to post
Share on other sites

W kwestii harmanów - modele 160-760 (60 na końcu) różnią się mocą, możliwe, że także ilością złącz, ale nie jestem pewien. Jeśli naprawdę Ci to interesuje, to możesz sobie przejrzeć wszystkie modele o tu:

http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=133

są jeszcze modele 155, 255, 355. Wnioskuję, że to poprzednia seria. Także ma HDMi i sporo "bajerów", przy czym 255 kosztuje tyle co 160, a ma mocy tyle co 360. Moim zdaniem świetna alternatywa, zależy co kto czego szuka.

 

I słuchaj się lopeza, do mieszkania w bloku chyba nie ma sensu kupować 460-tki :D

 

Ale ja jeszcze w innej sprawie. Mówisz, że masz G500, które dalej posłużą do gier, a szukasz czegoś do filmów i muzyki. Jakiej muzyki słuchasz? Może warto zbudować zestaw stereo? Filmy na dwóch kanałach brzmią lepiej niż muzyka puszczona z "procesora kina domowego" jak to pięknie producenci nazywają wszelki sprzęt 5,1 7,1. A jak tak lubisz wielokanałowość to zawsze masz G500. Zastanów się.

 

No i może pochwal się jakich wymiarów masz ten swój salon (bo zakładam, że nie chcesz kupować ampli za 4 kilo do małego pokoju).

Link to post
Share on other sites

Dzieki za rady, doczytam :D

 

W kwestii harmanów - modele 160-760 (60 na końcu) różnią się mocą, możliwe, że także ilością złącz, ale nie jestem pewien. Jeśli naprawdę Ci to interesuje, to możesz sobie przejrzeć wszystkie modele o tu:

http://www.harmankardon.pl/index.php?action=1&id=133

są jeszcze modele 155, 255, 355. Wnioskuję, że to poprzednia seria. Także ma HDMi i sporo "bajerów", przy czym 255 kosztuje tyle co 160, a ma mocy tyle co 360. Moim zdaniem świetna alternatywa, zależy co kto czego szuka.

 

I słuchaj się lopeza, do mieszkania w bloku chyba nie ma sensu kupować 460-tki

 

Ale ja jeszcze w innej sprawie. Mówisz, że masz G500, które dalej posłużą do gier, a szukasz czegoś do filmów i muzyki. Jakiej muzyki słuchasz? Może warto zbudować zestaw stereo? Filmy na dwóch kanałach brzmią lepiej niż muzyka puszczona z "procesora kina domowego" jak to pięknie producenci nazywają wszelki sprzęt 5,1 7,1. A jak tak lubisz wielokanałowość to zawsze masz G500. Zastanów się.

 

No i może pochwal się jakich wymiarów masz ten swój salon (bo zakładam, że nie chcesz kupować ampli za 4 kilo do małego pokoju).

Dzieki za wyjasnienie, poszperam po stronie (niestety nie znalazlem zadnej porownywarki specyfikacji, eh).

Muzyka to glownie rock, moze troche HH od czasu do czasu. Natomiast w filmach cenie sobie znacznie dzwiek przestrzenny. Poza tym G500 mam rozstawione pod monitor, a nie bede ich "przewieszal" za kazdym razem jak chce obejrzec film :wariat:

 

No wlasnie wszystko do dosc malego pomieszczenia laduje, poniewaz jest to 11 m2, tak jak mowilem, nie zalezy mi na mocy, jedynie na absolutnie czystym dzwieku.

Szkoda mi pieniedzy marnowac na taki sprzet do salonu, bo bym go z kwestii przyzwyczajen nie uzywal.

Link to post
Share on other sites

Hah, no to wiele się wyjaśnia. Po pierwsze nie 460, a 155, max 255 i juz masz 2 klocki do przodu. Po za tym Harmany słyną z basu i mocy. W takim układzie subwoofer przestaje być niezbędny. A że subwoofer, który w rocku nie będzie "buczał" kosztuje krocie i wymaga sporego pomieszczenia to nawet lepiej.

 

11metrów... coś jak u mnie. Albo dwie nie duże podłogówki plus satelity, albo same monitory. Z harmanem fajnie działają JBLe, co sam słyszałem, ale i starsi koledzy o tym mówili w kilku tematach wstecz. Tyle, że do takie pokoju max e60, a tych nowych pewnie nie trafisz. Ale jeśli tylko nie masz nic przeciwko sprzętom używanym - to powinny Cię zadowolić (radzę posłuchać przed zakupem). Satelity też znajdziesz pod zestaw są mniejsze e20/es20 i większe e30/es30, a także centralne ec25/es25c (modele e są starsze, es nowsze - różnią się tym, że e mają jedną kopułkę, a es po dwie (każda gra inny zakres) nie wielka różnica w dźwięku (ja nie zauważyłem tego za bardzo porównując e80 i es80) przy zauważalnej różnicy cenowej).

 

Ale możesz też poeksperymentować. harman+JBL to zestaw typowo pod basy, przedstawiłem go, bo sam się do takiego przymierzam.

Link to post
Share on other sites

Możesz uzasadnić dlaczego 260 a nie 255? Nie żebym chciał Cie przekonywać, po prostu chciałbym wiedzieć co Tobą pokierowało?

 

Lektor 6? A nie za duże to? wiesz kolumny z dwoma ponad 16-centymetrowymi głośnikami basowymi kojarzą mi się raczej z salonem 20m, a nie z małym pokojem. Nie słuchałem ich, więc za wiele nie powiem, ale za duża kolumna w za małym pomieszczeniu nie da dobrego efektu. Dźwięk może być buczący, przesterowany, przy za bliskiej odległości nie uzyskasz zadowalających efektów, nazywaj to jak chcesz - może wyjść kicha. Szkoda, że nie ma _nrt_, On by Ci to pewnie lepiej przetłumaczył :D

 

BTW szkoda, że nie ma nic pośrodku. Na przykładzie tych lektorów - mamy 6-tki , a mniejsze od razu trójki, przydała by się jakaś 4 czy 5, podłogowe, ale np z jednym głośnikiem basowym. JBL tak samo, kiedyś miał e30 e60 e80 (nawet e50... takie duże monitory), a w nowych modelach es30 i od razu es80. A szkoda, bo sam mając 10 metrów dużych podłogówek nie wstawię, ale do monitorów też nie jestem jeszcze przekonany.

Link to post
Share on other sites

nic a nic nie bedzie gorszym przez wiekszy rozmiar pudla tylko rezonans w pudle sie rozejdzie , rozmiar glosnika to rozmiar glosnika i czy bedzie w pudle 1,5 m czy 45 niczego nie zmienia w kwestii rozmiaru pomieszczenia

 

to czy beda dwie 16 czy jedna nie ma znaczenia poza nizszym wzmocnieniem na glosnik

gdyby mial "30stke" zamiast 16 to by cos zmienialo

 

ale ten dali mnie zabija cenowo;) 1500 za kolumne do takiego pokoiku - jestes tak pewnym ze jakosc jest zauwazalnie wyzsza?

 

tu masz full wypasiony jakosciowo zestaw

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=M-Au ... 8&katID=43

-nic sobie nie poprawisz chyba ze aspirujesz do krego audiofili - ale to i wzmacniacz lampowy zapodaj - a potem usiadz i sobie wmawiaj ze jest lepiej -choc nikt poza Toba tego nie stwierdzi ze sluchu :D

Link to post
Share on other sites

nic a nic nie bedzie gorszym przez wiekszy rozmiar pudla tylko rezonans w pudle sie rozejdzie , rozmiar glosnika to rozmiar glosnika i czy bedzie w pudle 1,5 m czy 45 niczego nie zmienia w kwestii rozmiaru pomieszczenia

 

to czy beda dwie 16 czy jedna nie ma znaczenia poza nizszym wzmocnieniem na glosnik

gdyby mial "30stke" zamiast 16 to by cos zmienialo

Serio? Bo sam spotkałem się z wieloma opiniami, że większa kolumna w mniejszym pomieszczeniu nie zagra dobrze, że bas będzie przesterowany itp. W sumie sam mam obecnie niskotonowe 165mm i nie jest jakoś tragicznie w tej kwestii, ale myślałem, że jakbym zmienił na takie e80 to by były za mocne już. Idąc dalej - ile głów tyle opinii :D

 

edit//

Skoro lopez twierdzi, że wielkość nie przeszkadza, to może warto się przyjrzeć temu:

http://allegro.pl/item1066418011_kolumny_stereo_jbl_e_80_e80_gwarancja_fv.html

Link to post
Share on other sites

wieksza w rozumieniu szersza na wiekszych glosnikach nie wyzsza na takich samych bo to nie jest wieksza - ewenualnie mocniejsza ktorej moc i tak uregulujemy

 

np.altus jest wiekszą kolumną ktorej nie uregulujemy glownie ze wzgledu na tubowego (kierunkowego) gwizdka wymagajacego znacznego odstepu od sluchacza i zbyt gleboki bass na taka małą klitke ktory nie ma sznsy sie rozejsc

 

16 to i tak male glosniki jak na woofer - ja tam bym zapodal na to conajmniej 18 najlepiej 20 a sredni okolo 16 dopiero + plus gwizdek - napwewno tak by bocze byly trojdroznymi

 

no ale lektor to wogole inna konstrukcja samego glosnika - cholera wie co to jest ale cena zabija i tyle;)

Link to post
Share on other sites

uwazam ze odjechales w kosmos;)

 

sprawy typu m-audio reference nie beda "nic" gorsze a kosztują polowe

No wlasnie patrzylem na link, ktory zapodales, jestes pewien, ze roznice sa niezauwazalne? O tych Dali czytalem, i same pochlebne opinie.

 

Możesz uzasadnić dlaczego 260 a nie 255? Nie żebym chciał Cie przekonywać, po prostu chciałbym wiedzieć co Tobą pokierowało?

 

Lektor 6? A nie za duże to? wiesz kolumny z dwoma ponad 16-centymetrowymi głośnikami basowymi kojarzą mi się raczej z salonem 20m, a nie z małym pokojem. Nie słuchałem ich, więc za wiele nie powiem, ale za duża kolumna w za małym pomieszczeniu nie da dobrego efektu. Dźwięk może być buczący, przesterowany, przy za bliskiej odległości nie uzyskasz zadowalających efektów, nazywaj to jak chcesz - może wyjść kicha. Szkoda, że nie ma _nrt_, On by Ci to pewnie lepiej przetłumaczył :D

 

BTW szkoda, że nie ma nic pośrodku. Na przykładzie tych lektorów - mamy 6-tki , a mniejsze od razu trójki, przydała by się jakaś 4 czy 5, podłogowe, ale np z jednym głośnikiem basowym. JBL tak samo, kiedyś miał e30 e60 e80 (nawet e50... takie duże monitory), a w nowych modelach es30 i od razu es80. A szkoda, bo sam mając 10 metrów dużych podłogówek nie wstawię, ale do monitorów też nie jestem jeszcze przekonany.

Jeszcze nie wybralem na 100%, dlatego zapytalem sie jeszcze o wasze zdanie :pajac:

wybralem AVR-260 ze wzgledu na to, ze byl na stronie, zeby zrobic compare :rotfl:

Jak porownasz mi avr-255 z 260 to bylbym wdzieczny :rotfl:

Rozumiem o co Ci chodzi z glosnikami, ale tak jak pisalem wyzej, same pochlebne opinie.

 

nic a nic nie bedzie gorszym przez wiekszy rozmiar pudla tylko rezonans w pudle sie rozejdzie , rozmiar glosnika to rozmiar glosnika i czy bedzie w pudle 1,5 m czy 45 niczego nie zmienia w kwestii rozmiaru pomieszczenia

 

to czy beda dwie 16 czy jedna nie ma znaczenia poza nizszym wzmocnieniem na glosnik

gdyby mial "30stke" zamiast 16 to by cos zmienialo

 

ale ten dali mnie zabija cenowo;) 1500 za kolumne do takiego pokoiku - jestes tak pewnym ze jakosc jest zauwazalnie wyzsza?

 

tu masz full wypasiony jakosciowo zestaw

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=M-Au ... 8&katID=43

-nic sobie nie poprawisz chyba ze aspirujesz do krego audiofili - ale to i wzmacniacz lampowy zapodaj - a potem usiadz i sobie wmawiaj ze jest lepiej -choc nikt poza Toba tego nie stwierdzi ze sluchu :menda:

No nie przesadzajmy juz ^^ , po prostu lubie sluchac na czysto wszystkiego :D

Jestes pewien co do jakosci tego M-Audio?

 

no ale lektor to wogole inna konstrukcja samego glosnika - cholera wie co to jest ale cena zabija i tyle;)

Za jakosc sie placi :wariat:

Ale naprawde, jezeli zaproponujecie cos co nie bedzie odstawac, a bedzie kosztowac mniej to sie nie obraze :D

Link to post
Share on other sites

dla kogos kto nie ma wyrobionych preferencji a sugeruje sie tylko opiniami to mysle ze pewne na 100% sa tylko monitory

- zreszta w takim pomieszczeniu sa pewne dla wszystkich i dla tych co wiedza czego szukaja i dla tych co niewiedza - w cenie zmiescisz sie z zapasem

 

yamahy czy inne uznane dadza moc nadmiarowa a czystosc i wiernosc jest na poziomie referencyjnym - juz niczego nie mozna poprawic a cena wciaz nie wynosi kosmiczych 4/5000 a nawet jesli i tyle wyniesie to masz oparcie na monitorach i oczywistą oczywistosc ze jest idealnie

 

yamaha 2xhs80+3xhs50 i naglosnienie jest idealne wiec idealniejsze byc nie moze;)

Link to post
Share on other sites

AVR 255, a AVR 260 to z grubsza to samo. Obydwa mają po 50W (nie porównuj do 100W w Yamashe) na kanał w trybie wielokanałowym. Na korzyść 255 przemawia mocniejszy tryb stereo - 65W na kanał w porównaniu do 60W na kanał w 260'tce. 5W różnicy... jak to usłyszysz to będziesz moim mistrzem. Ale skoro już bawimy się w porównywanie tabelek to jest to warte odnotowania. 260 za to ma coś co harman/kardon dumnie nazywa "Dolby Volume", co podobno utrzymuje taki sam poziom głośności ze wszystkich źródeł... (łał, ale czad)... ja opanowałem sztukę regulacji głośności pilotem, tak więc pewnie bym nie wykorzystał. Tutaj jest nawet recenzja 255-tki:

http://audio.com.pl/testy/harman-kardon-avr255:13

Trochę nieaktualna bo 255 już wcale nie jest najtańszym na rynku ze stajni harmana, ale inne dane warto przeczytać. Ciekawe sa pomiary, z których wychodzi, że mocy jest dużo więcej niż deklaruje producent bo 5x66W i 2x90W, nie wiem przy jakich zniekształceniach, ale jestem zdania, że panom z audio.com.pl można zaufać :P

Przy czym dodam od siebie, że mimo iż producent to ukrywa (chęć wyparcia 255 przez 260?) to model 255 także skaluje obraz do 1080p.

 

Jednak mimo iż sam jestem zwolennikiem h/k muszę zaznaczyć, że praktycznie jakiego ampli byś nie kupił za te 2000zł będziesz zadowolony. W porównaniu do wszystkiego innego co do tej pory słyszałeś ten sprzęt będzie po prostu dobry. I nie ważne czy będzie miał logo harman/kardon, ONKYO, czy YAMAHA. Amplitunery różnych producentów mają nieco inną barwę dźwięku, harman skupia się bardziej na tonach niskich i tak przeglądając fora widać że wiele osób budujących kino czy stereo bez subwoofera decyduje się na harmana właśnie z tego względu. ONKYO może dać mniej basu, ale zagra lepiej w innym pasmie.

 

W kwestii kolumn... lopez i te woofery 180-200mm wstawiłbyś do pokoju o powierzchni 10 metrów? ;>

Link to post
Share on other sites

a co takiego strasznego w 20ce? mam dwie w 4x4 i jakos w niczym nie wadzą - wrecz niedomiar a niecierpie wywracania flakow jak co niektorzy fanatycy basowania - duzy glosnik daje miekki przyjemny bass - nie trzeba sterowac na 90%

30stki bym nie wsadzil :P

 

zreszta co ja tam wiem - mowisz ze za duzo to pewnie za duzo - jak mowiles ile luda tyle preferencji , gadanie o odczuciach w muzyce to jak spiewanie o tancu :P

Link to post
Share on other sites

A co masz konkretnie? Skoro mówisz, że się sprawdzają... Jakiej muzyki słuchasz na tych 20-tkach? Dodam, że mi "wywracanie flaków" raz na jakiś czas by pasowało, byle dało się nad tym zapanować, gdy na scenę wchodzi gitara. No i jeszcze pragnę zauważyć że 4x4 to nie 2x5 jak w moim przypadku.

 

edit//

nie kwestionuję Twojej wiedzy ani doświadczeń, wręcz przeciwnie - chcę wzbogacić swoje.

Link to post
Share on other sites

pewnie ze sam :P - nie ma to jak samemu ostrugac kawal dechy, glosnikow juz nie dalem rady sam zrobic i musialem niestety zawierzyc komus kto zrobil je za mnie;)

 

tramwaj to tylko pokoj typu tramwaj 2x5 - mieszka w tramwaju no tak sie mowi u mnie na wiosce;) wybacz

Link to post
Share on other sites

Panowie, jakbym mogl poprosic o konkrety, czyli:

- Jakie dokladnie modele glosnikow mam odsluchac

 

Co do ampka, jaka jest roznica cenowa pomiedzy AVR-255 a 260? Z tego co patrzylem nizsze modele niz 260 nie maja procesora Faroudja, a to jest bardzo fajny feat.

Link to post
Share on other sites

B&W CM9 co tam sie szczypac -a jedziem w miliony nic nie dajace :P

a wzmacniacz rozwaz i denon AVR 1910 - produkt roku wg miesiecznika what hi fi

produkty roku wg.eisa

 

dobra co jeszcze widac w sensownej cenie, moze

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=9296

http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=3 ... 97420cd885

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=9108

 

przesluchaj wszystkie jakie znajdziesz do przesluchania - pozniej rzuc los i wybierz wg niego;)

 

ps

ech yamaha z monitorami wypada z gry bo to aciv a tak sie zasugerowalem starymi n-skami i "tym samym" glosnikiem ze az mi sie spodobaly na pasywne a to niestety

Link to post
Share on other sites

GreQonE Czytaj dokładnie posty :P Pisałem, że ma skalowanie do 1080p. Wszystkie nowe harmany mają, 155-355 i 160-760. Wszystkie wielokanałowe.

 

Lopez, aaa, to ja też mieszkam w tramwaju, dobrze wiedzieć :P

 

Z kolumn Jamo S606... tak nawet 608. Ich słuchałem, ale jest jedna sprawa - na nie naprawdę trzeba mieć miejsce - otwory bass-reflex umieszczone z tyłu i kolumna nie powinna stać tuż przy samej ścianie, a dodajmy, że sama kolumna ma jakieś pół metra głębokości. Aczkolwiek to byłby mój faworyt. I do tego bardzo ładnie wyglądają. Szczególnie Dark Apple z lakierowaną czernią z przodu... zakładając, że komuś akurat takie zestawienie pasuje do wystroju.

 

Co jeszcze? No posłuchaj sobie tego JBLa e60,e80,e90,e100,es80,es90,es100 - jedne z tych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...