Skocz do zawartości

TV 46-55", cena :2000-3000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Perun,

Recommended Posts

Witam, na dniach kupuje tv i znalazłem takie propozycje:

 

PANASONIC TX-L50BL6E ~2497.99zł
 
SAMSUNG UE46F6320 ~2329.99zł
 
LG 47LN5400 ~2068,39zł
 
LG 47LN575S ~2438,01zł
 
LG 47LA640S ~2699.99zł
 
Nie potrzebuje: 3d, smart tv i innych pierdół. Oczekuję dobrej jakości wykonania i dobrego obrazu, w miarę ostrego; poprawnego dźwięku. Dlatego najbardziej do gustu przypadł mi ten LG LN5400 series, ale znowu panasonic dostał obniżkę o 200zł i teraz róźnica wynosi +/- 500zł. TV do meczów piłki nożnej i gry w fife z podłączonego komputera :-D
 
Który wybrać?
 
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ze swej strony polecam LG 47LN5400. Jak już zapewne wiesz jest to telewizor LED o przekątnej 47". Praca z częstotliwością 100Hz zapewnia bardziej płynne wyświetlanie obrazu. Telewizor obsługuje rozdzielczość Full HD 1920x1080 pikseli gwarantującą świetną jakość oglądanych programów. Z boku umieszczono jeszcze dwa złącza HDMI. Do nagłośnienia nawet dużych pomieszczeń w zupełności wystarczą wbudowane głośniki o łącznej mocy 20W. TV posiada też EPG, czyli cyfrowy elektroniczny przewodnik po programach, który z powodzeniem zastępuje papierowe programy telewizyjne. Ponieważ telewizor wyposażony jest w cyfrowy tuner MPEG-4, nie ma konieczności kupna dodatkowych urządzeń do odbioru tv cyfrowej na terenie Polski.

 

Pozdrawiam,

Doradca LG

Link to post
Share on other sites

W takim razie zwracaj uwagę na inputlag. LG które wymieniłeś mają do 40ms, czyli jest ok. Panasonic też ma około 40ms, można by uznać że jest z tej samej grupy co te LG, natomiast co do samsunga to nie wiem, może ktoś ma dostęp do testów? Ja korzystałem z displaylag. Który? Jak takie same to tańszy :).

Link to post
Share on other sites

Postawiłbym na LG 47LA640S ponieważ posiada on usługę Game World , która tworzy z niego konsolę do gier ekstra połączenie telewizora. Jak masz zamiar grać na tym telewizorze w gry to tym bardziej bym postawił na niego , dobrze poszukaj dogodnej oferty cenowej dla siebie w internecie :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Gram tylko w FIFE 14 z komputera na tv" i oglądam meczyki.

 

Zakupiłem LG 47LN5400, dobry inputlag jeszcze nie zauważyłem żadnego opóźnienia, dobre kolory do oglądania meczów w sam raz. Na koniec, konkurencyjna cena.

 

Jestem zadowolony. Jedynie barwa czerni jest taka sobie ale to jest chyba przypadłość wszystkich lcd/led.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaką może mieć? Samsung aktualnie robi LCD LED. 

Ale to nie prawda, że wszystkie Ledy mają słabą czerń. Zobacz sobie serię W9 od Sonego. Wiadomo cena nie ta, ale jednak.

A co do czerni. U mnie prawie jest czarna(zależy od ustawień). LG ma naturalne kolory, ale czerń jest średnia.

Link to post
Share on other sites

Przy czerni sporo zależy od samej matrycy. Jeśli bierzemy pod uwagę IPS, czerń będzie słabsza, ale za ma inne atuty. Bravia W9 jest rewelacyjna. W tej półce cenowej, na rok 2014 ciekawie zapowiada się W7 z rekordowo niskim input lagiem 13.8 i świetną czernią: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

Rok zapowiada się fajnie, producenci wypuścili sporo ciekawych propozycji. Tylko żeby jeszcze ceny były niższe...

Link to post
Share on other sites

Ja uważam , że jeśli chodzi o matryce to Samsung/Sony mają świetny balans pomiędzy nasyceniem kolorów, a czernią. Gdybym miał fundusze to W9 pewnie byłby już dawno u mnie. Aktualnie mam F6500 i nawet nie źle się sprawuje. TV, filmy blueray, ps3, wszystko ładnie. Dodam jeszcze, że podłączałem już do niego komputer i nawet fajnie się grało, nie było zbytnio jakiś opóźnień. 

Link to post
Share on other sites

Jak bym miął wybierać to nie skupiałbym się na czerni, ze względu na to że przeciętny obraz czy materiał wideo jest najczęściej jasną sceną. I myślę, że większość ludzi tak też robi. Większa wagę przykłada się do ostrości, kontrastu i dobrych kolorów w wyświetlaczach LCD.

Link to post
Share on other sites

Czy Samsung/Sony mają zły obraz?

Mają bardzo dobry. A co do czerni. To kolego się mylisz. Przy oglądaniu blueraya wieczorami to dla mnie ważna rzecz. Lubię sceny nocne, a wtedy oczekuję by niebo było czarne a nie szare :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...