Skocz do zawartości

Jaki telewizor 42-46


Recommended Posts

Hmm, tak właściwie to w tej cenie nie ma za dobrych telewizorów z USB. Takie "bajery" uświadczysz w LCD i LED-LCD, montują je tam głównie po to, żeby mogły jakoś walczyć z plazmami, bo w kwestii jakości obrazu zostają daleko w tyle. Zastanów się, czy bardziej zależy Ci na obrazie, czy lepiej odpuścić sobie trochę dodatkowego wyposażenia, ale w zamian za to mieć już naprawdę dobry panel.

Link to post
Share on other sites

a jak ten Panasonic P42S20 bedzie wspolpracowal z kompem? Czy plazma nadaje sie do czegos takiego (zarowno duzo pracy z tekstem, jak i sporo gier/filmow)?

 

edit:

a... jeszcze jedno... ten z "E" to gdzies czytalem ze to to samo... ale znow gdzies indziej ze jest to gorszy model... o co tu chodzi (bo bez E nigdzie nie widze do kupienia)?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nadaje się gdyż sam używam.

 

Ale nie wiem jak wypadnie przy dużej ilości pracy z tekstem, zgaduję, że z bliskiej odległości mogą boleć oczy po kilku godzinach pracy - tutaj lepsze może okazać się LCD. W grach wyjdzie na to samo, gdyż gry i tak nie mają naturalnych kolorów, z tymże na plazmie obraz nie rwie - tu czas reakcji idzie w jednostkach mniejszych o tysiąckroć (dokładnie - rzekome, i tak nie osiągalne 2ms vs. 0,002ms). No a w filmach plazma zdecydowanie będzie górować. Zastosowania SD pominę.

 

Z tym e w tym roku nieźle się porobiło. Ale wszelkie różnice to tylko błąd w tabelce z danymi - to sa urządzenia z identycznymi możliwościami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

U szwagierki stoi s20 i jedna uwaga super obraz, ale nie do kompa. Ten tv nie lubi braku zmian obrazu - pozostawia ducha na kilka minut.

Podobno trzeba dotrzeć - czytaj zużyć nieco i będzie git.

Trzeba uważać jak ktoś lubi niemieckie kanały, bo może zostać jak się przełączy :)

Link to post
Share on other sites

Człowieku, daj już sobie luz z tymi "duchami" :) Nowe plazmy nie pozostawiają powidoków, a jak u Twojej szwagierki ciągle coś widzisz, to może być wadliwy egzemplarz (chociaż nie wiem co niby miało by się w nim popsuć).

 

I jeszcze jedna uwaga - ten watek był założony półtora miesiąca temu - autor na pewno już zdecydował. Z resztą poprzedni wątek także reaktywowałeś po sporej przerwie - zwracaj uwagę na daty :]

Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie jest świeży temat, ale pisze dla ogółu też (nie autora tematu). Myślę, że ktoś jak podzieli mój pogląd to odpisze, chodż bym wolał nie - bo też wole plazmę w odbiorze i cenie. Tak więc młoda dobrze wybrała ten tv : p

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie jestem funboyem, piszemy tu tak o plazmach Panasonica jak i LG czy Samsunga, jeden z userów nawet się na taką zdecydował i jest zadowolony. Nie będę polecał ludziom TV LCD jeśli plazmowe w tej samej cenie są lepsze - to jest logiczne.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość obrazu to z plazmami mogą konkurować jedynie modele LCD-LED z punktowym podświetleniem LED, i to nawet nie do końca. Jeśli zaś patrzysz na zużycie prądu, na bajery jak USB czy internet to tutaj pole do popisu mają wszelkie LCD "all-in-TV", szczególnie polecam modele nadchodzących serii z wideo-rozmowami i ciśnieniowym expresem do kawy, oczywiście najlepiej SONY, tak aby urządzenie było w pełni kompatybilne z PS 3 :)

Link to post
Share on other sites

"....z plazmami mogą konkurować jedynie modele LCD-LED z punktowym podświetleniem LED".

Na czym opierasz taką tezę i czego dotyczy?

Pod względem wyświetlanej czerni lcd (CCFL) poszło do przodu ( porównywalne z plazmą), jeżeli chodzi o porównanie jakości obrazu zostają kolory, ostrość, kąty, wyświetlanie sd, hd.

Pobór prądu, bzykanie itp pierdoły pomijam, bo mało istotne.

Link to post
Share on other sites

Dobrze zrozumiałeś czerń - nie ma fizycznej możliwości aby w 100% zablokować światło z podświetlenia, a żeby powiedzieć, że "LCD ma porównywalną czerń z plazmą" tego by właśnie trzeba dokonać. Zostaje podświetlenie punktowe ale jako, że ledy są większe od pixeli to i tam nie wygląda to idealnie.

 

Kolory również na plazmach są naturalniejsze. Nie lepsze, bo dla wielu lepsze to te, które są bardziej nasycone. Bardzo często kolory na LCD wyglądają jak na kreskówce - gołym okiem widać, że coś jest z tym nie tak. Zaś gdy "obniżymy" wartość suwaka kolorów po prostu je tracimy - ciężko jest znaleźć optimum. A na pewno ciężej niż na plazmie.

 

Ostrość? Na S10 obraz może być ostry jak żyleta, tak jak na każdym lepszym LCD (tyle że na LCD potrzebujemy do tego natywnej rozdzielczości), ale tu nie o to chodzi, lecz o możliwość regulacji ostrości - tak aby obraz taki nie był, bo to też jest nienaturalne.

 

Kąty - wiadomo, w nowych LCD poprawili, i powiedzmy, że w zakresie 30-45 stopni zmiany w kolorach są minimalne, ale należy zaznaczyć, że na plazmie lepiej.

 

SD - plazma, HD - remis

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o czerń to bym polemizował. Mimo, że technologia lcd - zasłanianie światła przez kryształy - wydaje się gorsza to rezultat jest dobry. s10 , s20 to jednak nie Pioneer, są raczej ciemno szare co widać po wyłączeniu (ciemniejsze nie będą). Jak dla mnie to ex500 nie jest gorszy (przydałaby się fota obu), wadą jest mniej równe podświetlenie - chmury, ale w tym lcd akurat to raczej nie widać.

Ostrość rzeczywiście podobna - bez wad.

Kąty lcd na minus, bo plazma brak zjawiska, ale i tak w omawianym lcd nie mają wpływu na odbiór.

Kolory - to się zgodzę, ale to wynik także stosowania matowej matrycy (glare są lepsze).

Z drugiej strony refleksy na s10,20 są duże, lepsze modele plazm panasonica mają filtry przeciw odblaskowe.

Sd i hd - soniak, bo o innym lcd nie pisze, też przerasta konkurencyjne konstrukcje lcd.

W plazmie nie ma smużenia (i tak w nowym lcd-100hz nie widać), ale jest migotanie nawet w wersjach 600hz - ja widzę w niektórych momentach, gdy wolno przesuwany jest kadr np. filmowany krajobraz.

Według mnie to są tv na jednym poziomie.

Jednak "pilnowanie" plamy to jest wada - przydał by się soft, który by nas wyręczał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...