Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!Ostatnimi czasy pisałem na tym forum zastanawiając się nad Samsungiem Galaxy S3.Postanowiłem poczekać z wyborem telefonu.Jednak czas mija a w ofercie mojego operatora pojawiły się nowe telefony.Mam do was pytanie.Zastanawiam się nad wyborem Sony Xperia Z1 Compact(ok 700zł).Wszystko jest ok.Telefon fajny.Tylko martwi mnie system.Obecnie posiadam również telefon z androidem i szczerze system ten mi już zbrzydł.Denerwują mnie ciągłe lagi po doinstalowaniu paru aplikacji oraz jakieś dziwne wybryki tego systemu(Już ich nie mogę zliczyć).Więc zacząłem się zastanawiać nad nowością u operatora Nokia Lumia 1320(ok 350zł).Telefon ten bardzo mi się podoba.Ma WIELGACHNY ekran ,który by mi odpowiadał.Czytałem ,że ekran ten ma małą rozdzielczość ,ale szczerze nie jestem wybredny w kwestiach ekranów(często nie dostrzegam różnic między jakimś Super Amoledem i TFT).Poprostu nie wiem czy rozdzielczość przełamuje kwestie konfortu użytkowania?Smarfonu używam głównie do internetu,Filmów,Youtuba i paru gier,czasami cyknę jakieś zdjęcie ,ale rówież w tym segmęcie jest tak ,że nie jestem wybredny .Poprostu chcę żeby system działał sprawnie i żeby po 1 roku użytkowania telefon nie lagował.O Windows Phone słyszałem same dobre rzeczy(wielu znajomych ma i mówi ,że nie ma problemów).Wygląd systemu również w moich oczach nie pozostawia nic do życzenia.W cenie tych telefonów jest 250zł.Jeśli Sony jest dużo lepszy jestem skłonny dopłacić tą resztę ,ale chyba 250zł w kieszeni to dobra rzecz :) Proszę o opinie i jej uzasadnienie.Pozdrawiam

 

 

PS.W moim abonamęcie jest również Nokia Lumia 920(300zł) ,ale nie wiem czy brać ten telefon pod uwagę.

Edytowane przez srokenss
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wyświetlacz w Lumii 1320 to ma on 245ppi więc komfort użytkowania jest jak najbardziej ok. Do tego clear black i Gorilla Glass 3. Duża bateria, 1GB ramu uważam, że jest to niezły telefon jeśli dla kogoś priorytetem jest wielkość ekranu. O lagowaniu nie ma mowy.

Link to post
Share on other sites

Xperia Z1 Compact nie powinna się ciąć, wydajnościowo to jest jeden z najlepszych smartfonów. Lumia 1320 to jest średnia półka.

Nie wiem jak z wyświetlaczem w tej Lumii, ale wiem, że Z1 Compact jest lepszy w tym aspekcie od Lumii 1520, która jest wyższym modelem niż L1320. No i z testów wynika, że Xperia lepiej trzyma na baterii :D

 

Tak więc masz Z1 - mały potworek lub L1320 - całkiem dobry olbrzym. Wszystko się sprowadza do wybrania wielkości wyświetlacza.

 

Swoją drogą, jaki masz teraz smartfon?

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Lumia 1520:

Information
X-Rite i1Pro 2

Maximum: 421 cd/m²
Average: 398.9 cd/m²
Brightness Distribution: 86 %
Center on Battery: 421 cd/m²
Black: 0.48 cd/m²
Contrast: 877:1

 

Xperia Z1 Compact:

Information
X-Rite i1Pro 2

Maximum: 590 cd/m²
Average: 569.2 cd/m²
Brightness Distribution: 92 %
Center on Battery: 570 cd/m²
Black: 0.44 cd/m²
Contrast: 1295:1

 

 

Ze strony http://www.notebookcheck.net

Nowa Lumia 1320 kosztuje <1100 zł, Xperia Z1 compact ~1700 zł. Możesz wziąć Sony i go sprzedać, dopłacić troszkę do Lumii 1520 lub Samsunga Note 3 (według mnie Samsung bije Nokię na głowę jeżeli chodzi o phablety).

 

Fakt, Sony się popisało z tym wyświetlaczem, ale do HTC One nadal brakuje.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Z1 - wyświetlacz - Napiszcie, że jest bardzo kruchy, ma naklejoną folię, która ma go wzmacniać, mimo to przy najmniejszym upadku pęka. W mojej firmie już dwie Z1 poszły do serwisu, nie miały miesiąca, jedna wypadła z ręki na biurko z 20 cm.

 

Lumia 1320 bedzie dobrym wyborem, nie powinno z nią być problemów.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to na stronie nic ciekawego nie ma, chyba że możesz wydać 1400zł na Note 3. Nie ma nawet Lumii 1320. Jesli zależy Ci na dużym ekranie to zdecydowanie Lumia za takie pieniądze natomiast jeśli chcesz mocny telefon z małym ekranem, na który wydasz 300zł więcej to Z1 Compact. Decyzja należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...