Skocz do zawartości

Ati Radeon HD6870 czy coś innego? Dylemat


Recommended Posts

Witam. Planuje zakupic karte Ati Radeon HD6870 ale mam maly dylemat, czy to dobry wybor.

Moj komp to:


Intel Core i5 750 [email protected]
mobo: Gigabyte GA-P55-UD3
RAM: 8GB 1333MHz@1450MHz
zasilacz - OCZ CoreXStream 500W

monitor 22' rozdzielczosc full hd 1920x1080

Mam pytanie, czy to jest najbardziej sensowna karta w tym przedziale cenowym, jezeli tak prosze o jakies uzasadnienia, jezeli nie to prosze o jakies propozycje. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Budżet dość skromy nie ma co ukrywać - między kwota 350 a 400 zł to najprędzej można celować właśnie w tego Radeona 6870 albo nowszego i ale jednak słabszego Radeona 7770. Radeon 7790 który przy FullHD dałby Ci już znacznie więcej to już niestety koszt ponad 400 zł ale myślę że byłoby warto dołożyć. Tego GTX 570 też dało by radę wyrwać do tych 400 zł z tym że lepsze modele chodzą już bliżej 500 zł. Za nieco ponad 400 zł można jeszcze wyrwać R7 260X - najnowsza architektura a wydajność zbliżona do Radeona 7790 więc moc przyzwoita. 

 

Twoja kasa, Twój wybór - uzbieraj jeszcze trochę i zastanów się nad Radeonem 7790/R7 260/X. 

 

250 zł za Radeona 6850 od Sapphira jak najbardziej OK jeśli w pełni sprawny. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Jako były posiadasz 6870 wersji WindForce od Gigabyte z 1gb pamięci wypowiem się dobrze o tej karcie, od samego początku nie miałem z nią problemów, wydajność wysoka i piękna kultura pracy. Sam niedawno sprzedałem za 400 zł jakiś miesiąc temu. Obecnie karta wydajna ale nie licz na full detale w najnowszych grach.

Link to post
Share on other sites

nie zalezy mi na full detalach w nowych grach, rzadko w takowe tytuly gram. napierdzielam w WoW'a i zalezy mi tam na wzroscie FPS'ow ze wzgledu na to iz wchodzi nowy dodatek=zwiekszenie jakies detali i wymagan...

Link to post
Share on other sites

proszę bardzo :

 

 

 

http://tpucdn.com/reviews/Sapphire/HD_7790_Dual-X/images/perfrel.gif

 

 

r7 260x to jest hd 7790 po zmianie nazwy. Jak nie przeszkadza pobór prądu to gtx 570 jak chcesz mieć energooszczędniej to r7 260x.

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

ten wykres jest do mojego kompa czy ogolny? ale jak tak to poszukam moze tego r7 260x jak nie to bede dalej kombinowal ;) dzieki za wszystkie info, jakby jeszcze ktos cos mial to smialo, im wiecej tym lepiej!


co do 570'tki zerknalem na allegro i sa za 400zl kup teraz niby nowe, lezaki magazynowe i daja 6mscy gwarancji. link - http://allegro.pl/karta-grafiki-pci-e-msi-gf-gtx570-1280mb-320bit-i3986691584.html
albo - http://allegro.pl/karta-graficzna-gtx570-1280mb-320bit-faktura-i3942392014.html

co o tym sadzicie? dzieki
 

Edytowane przez bOOONK
Link to post
Share on other sites

Wydajność poszczególnych kart graficznych na tej samej platformie testowej.

Najtaniej nówkę znalazłem tutaj http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r7-260x-1gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express-veroc,41729.html

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

6870 to karta o wydajnosci 5850 tylko z lepsza teslacja (o ile dobrze pamietam) jest to tak sobie oplacalne, 6850 nie jest wogole oplacalna

doloz 50 zl i kup:

http://allegro.pl/vtx-ati-radeon-hd7850-1gb-x-edition-szybki-i-cichy-i3982420342.html

 

karta zdecydowanie wydajniejsza, obslugujaca mantle

 

mozesz tez licytowac:

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7850-2gb-i4007507081.html

lub jakies inne AMD 7850

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

lepiej dolozyc 50 zl, serio. Roznica w jakosci i kulturze pracy jest spora. 570 to nie jest zla karta ale grzalka straszna i glosno chodzi.

260x jest slabsza od obu wymienionych, mozesz ewentualnie na AMD 265 poczekac

Link to post
Share on other sites
lepiej dolozyc 50 zl

lepiej lepiej, jak nie ma to nie ma, no na te 50 zł trzeba jeszcze zarobić, życie dorosłe to nie jest kieszonkowe od mamy tylko jak nie ma to nie ma i nawet taka kwota może być barierą, a piszesz jakby Autor mógł z palca wyssać w razie potrzeby, powiedział że 400 zł max i dodatkowe 50 zł to już się samo nie weźmie, dla jednych to pójść do taty i popłakać i tupnąć nogą, dla innych to 4 dni zycia i jedzenia za to... także też bym nie traktował tak frywolnie granic finansowych

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

lepiej lepiej, jak nie ma to nie ma, no na te 50 zł trzeba jeszcze zarobić, życie dorosłe to nie jest kieszonkowe od mamy tylko jak nie ma to nie ma i nawet taka kwota może być barierą, a piszesz jakby Autor mógł z palca wyssać w razie potrzeby, powiedział że 400 zł max i dodatkowe 50 zł to już się samo nie weźmie

to moze jak nie ma to jednak lepiej poczekac, dozbierac te 50 zl i kupic cos dobrego. Moze tez szukac okazji, tez sie zdarzaja. Staram sie mu doradzic jak najlepiej, tak zeby nie zalowal wydanych pieniedzy.

Twoj post nic nie wnosi, Autor sam moze odpowiadac za siebie i nie pisal, ze potrzebuje reprezentanta.

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

zeby ugasic goraca dyskusje o zyciu doroslym itd, dalem 400zl jako max (jezeli trzeba to poczekam na wyplate i ze 2 dni pogryze parapet w nastepnym miesiacu) i jezeli ktos naprawde uzasadni ze warto dodac to 50 czyli za 450MAX kupic tego HD7850 to bede mega szczesliwy. Jak pisalem wyzej, znajomy krzyknal 250 za HD6850, mozliwe ze cos jeszcze zejdzie z ceny ale watpie, to napisalem ten max 400 bo tyle mam narazie odlozone - w tym momencie wiecej nie wyczaruje ;) takze prosze Was wszystkich ustosunkowac sie do tego!

P.S. jezeli 250zl za 6850 za Sapphire to dobra cena, a nie ma nic o podonej wydajnosci za te pieniadze, to sprawa jest prosta. bo nie znam sie na tyle zeby dac prawie x2 wiecej i miec + 5FPS

Edytowane przez bOOONK
Link to post
Share on other sites

będzie znacznie gorszy, miejscami o 40% słabszy tu masz porównanie http://www.anandtech.com/bench/product/549?vs=539

czy warto dopłacić musisz sam zadecydować na podstawie informacji, które uzyskałeś i na podstawie budżetu, i jedna i druga karta da progres, ale 7850 da nitro a 6850 tylko lekko gazu

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja tez gram w WoWa (i inne mmo), nie kupuj 6850 - nie bedziesz zadowolony, 6870 to juz torche lepiej, ale to nie jest karta przyszlosciowa, to mniej wiecej to samo co 7790 czy 5850.

7850 jest zdecydowanie lepszy, jezeli mozesz doplacic kilkadziesiat zlotych, to warto. Rozejrzyj sie na forum, moze ktos sprzedaje, moze uda sie zbic troche cene. 

Link to post
Share on other sites

ok dzieki Panowie za wyjasnienie, przemysle sprawe, przepie sie z nia i najwyzej jeszcze napisze jak zdecydowalem. powiem szczerze, mam lekki metlik w glowie ale wiadomo, zmieniac karte grafiki za "ciut lepsza" to troche mija sie z celem. nie zmienia sie gpu codziennie ;) takze moze przyoszczedze i dolozy sie do tego 7850. poszukam na forum jak pisaliscie, moze ktos ma 7850 i chce sprzedac. dodatkowo i tak musze czekac na kase to moze cos sie na alledrogo wyhaczy ;) naprawde mega wielkie dzieki, super ze sa kompetentni ludzie na takich forach. PZDR

 

co do gry w wowa, to juz nie gram jak kiedys tylko czasem po robocie pogrywam ;) ale zalezy mi na stablinych FPS bo nie raz gotowalem sie jak mi np. podczas walki zacielo i padlem... :o

Edytowane przez bOOONK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...