Skocz do zawartości

Recommended Posts

@topic

 

nie lepiej dopłacić te autorze 100-130zł i mieć 60+gb większego zapasu?

 

@edit np ten:

 

http://www.ceneo.pl/17637905

 

tak może są lepszej w tej cenie, nie wiem, ale wszystkie co polecały osoby to ten i chyba jeszcze jakieś 2 inne dyski w podobnej cenie.

 

 

właśnie się tak zastanawiałem i myślę że te 128 jest mi totalnie zbędne. Czemu ten kingston sie nie nadaje? Nie znam sie na SSD, a widzę, że rozpiętość cenowa jest dosyć spora - ma być wydajnie i możliwie jak najtaniej, ale cena nie jest priorytetem. Kwotę w kolicy 350pln znajdę.

Link to post
Share on other sites

Dyski na kontrolerze SF to już przeżytek, a zakup nośnika o pojemności 60-64GB kompletnie się nie opłaca - są one znacząco wolniejsze od swoich większych braci, a cena za GB jest cholernie wysoka. 

 

SSD są obecnie trwałe i bezawaryjne i moim zdaniem warto kupić porządny sprzęt, a nie najtańszą prowizorkę. Dodatkowo dyski na SF zaczynają srogo mulić, gdy są mocno zapełnione.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i kontroler SF to taka komputerowa wersja rosyjskiej ruletki.

W PC mam OS na 120GB i zostalo mi ok 70GB wolnego a w zasadzie niczego takiego na nim nie instalowalem. System, kilka podstawowych programow itd. Mozliwe ze teraz nawet zadnej gry tam nie mam (nie pamietam). SSD nie lubia byc zapchane po brzegi, bo zwalniaja. Lepiej miec zatem zapas miejsca i wybierajac dysk to uwzglednic. Czyli jezeli planujesz zajac 50GB to dysk 60GB jest zbyt maly.

Link to post
Share on other sites

 

 

dysk, który zużywa się przy zapisie na pewno nie jest trwały.

 

A myślisz, że HDD nie zużywa się przy zapisie ? 

 

Nowoczesne SSD są na tyle trwałe, że przy zwykłym, codziennym użytkowaniu nie sposób takowego zajechać. Prędzej padnie elektronika niż zajedziesz kości MLC, o ile podchodzisz do SSD z głową.

Link to post
Share on other sites
Gość SPACE GHOST

No dobrze, Panowie, w takim razie dobry i tani 128GB na port mSATA - kolega wcześniej polecił plextora ale on jest 2,5 cala - kwota w okolicach 350 pozwala na kupno czegos sensownego?

Za 254PLN możesz teraz mieć w morele dysk Plextor M5M 128GB na mSATA (540/320 MB/s ;80,000/76,000 IOPS 4KB), po "małej" (~100PLN) dopłacie możesz dostać trochę wydajniejszego Samsunga SSD 840 EVO też na mSATA (540/520 MB/s 95000/37000 IOPS 4KB). Test porównawczy znajdziesz tutaj. Oba dyski są bardzo szybkie i raczej nie zauważysz miedzy nimi większej różnicy w typowych domowych zastosowaniach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Za 254PLN możesz teraz mieć w morele dysk Plextor M5M 128GB na mSATA (540/320 MB/s ;80,000/76,000 IOPS 4KB)

 

po chwilowym podexcytowaniu ze zostanie mi 100pln na opicie nowego zakupu kliknąłem w linka ;-).... ale dzięki za test porównawczy - teraz już wiem, na co zwracać uwagę przy SSD - zapewne padnie na wlasnie tego plextora. Dzieki!

Link to post
Share on other sites

polecając tego kingstona kierowałem się przyzwoitymi transferami, jak i pełną współpracą ze standardami intela, no i ceną. Autor jasno określił że chce 60GB więc nie wiem na ciul JG się czepiasz....

Link to post
Share on other sites

Nie muszę się douczać - > siedzę w ty aczkolwiek transfery powyżej próbki 64 w atto są takie jak zadeklarował producent a nawet wyższe średnio 532mb zapis 556 odczyt więc w czym problem? Owszem na platformie amd było znacznie gorzej po 260, 300 zapis i 300,400 odczyt. Więc nie generalizujmy. Zależy co z czym się składa, jaki firmware dysku jaki bios mobo, i jakie stery zainstalowane. Na system posiadam akurat wersje 120GB Hyper x i temu nie mogę nic zarzucić podobnie jak wersji m sata wpiętej w płytę główną -60GB Czasy vertexów na zwalonych sandforcach się skończyły kolego dawno temu... i raczej nie muszę się douczać bo swoje już wiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A myślisz, że HDD nie zużywa się przy zapisie ? 

 

Nowoczesne SSD są na tyle trwałe, że przy zwykłym, codziennym użytkowaniu nie sposób takowego zajechać. Prędzej padnie elektronika niż zajedziesz kości MLC, o ile podchodzisz do SSD z głową.

 

Bo o to przecież chodzi, żeby coś wytrzymało okres gwarancji, ale po gwarancji nie koniecznie to musi działać tak jak podaje się w bezawaryjnej pracy kości jak i np żarówek led.

 

Od siebie też polecam Plextora M5S, ja mam wersję w obudowie od końca grudnia zeszłego roku i jak na razie nie narzekam. Mam też Kingstona V300 który też sprawuje się dobrze, ale ze względu na nowe rewizje tych dysków, nowego Kingstona nie mogę polecić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...