Skocz do zawartości

Jaką karte graficzną do kopania litecoin?


Recommended Posts

Jaką kartę najbardziej polecacie do kopania ltc stosunek zużycie prądu/wydajność?

(żeby z procesorem ramem itd. wyszło do 5000zł)

Edytowane przez trebacz626
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to czytałem, że zestawy z pojedynczą kartą są totalnie nieopłacalne i wydatki za prąd właściwie przewyższą zyski. I dopiero zainwestowanie w zestawy po około 1500 W są jakkolwiek opłacalne (licząc, że taka maszyna będzie postawiona na przedpotopowym procesorze. Jak znajdę link do tej rozmowy to wrzucę. 

 

edit: http://forum.pclab.pl/topic/937353-4x-Radeon-HD-7990-na-jednym-zasilaczu-uda%C5%82o-si%C4%99/

 

Niestety jest tego dużo, i nie pamiętam dokładnie, ale jest to niezła kopalnia (heh) wiedzy. Polecam lekturę!

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Z obliczeń mi wyszło że jak kupię 6x Gtx 750ti to dokładając 150w(wystarczy tyle czy więcej?) na procesor i reszte powinienem zarabiać ok 450 zł/miesiąc polecasz coś lepszego w tej cenie (do 5000 za zestaw)

Link to post
Share on other sites

Niestety nic nie polecę, bo się na tym nie znam. Wiem tyle co przeczytałem z tego wątku co wrzuciłem w poprzednim poście. Wiem też, że gtxy są już w ogóle nieopłacalne. Należy też pamiętać o rachunkach za prąd, które jednak mogą być duże ;)

Może znajdzie się tutaj ktoś bardziej kompetentny do tego rodzaju pytań.

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

W nowych kartach nvidii GTX 750ti sytuacja wygląda trochę lepiej niż we wcześniejszych generacjach. GTX 750ti oferuje średnio 3 razy mniejszą wydajność kopania w porównaniu np z Radeon R9 290. Kopanie jest opłacalne jeśli ktoś ma dostęp do "tańszej" energii elektrycznej.Jedna karta graficzna to na pewno za mało żeby coś wydobyć, tryb multi SLI czy crossfire jest bardziej opłacalne. Mimo wszystko w kopaniu przodują karty Radeon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...