Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak w temacie. Zastanawiam się na 

- WD Black

- ten http://www.salurion.pl/product/219028/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Hitachi_Ultrastar_7K4000_1TB_64MB_Serial_ATA_600_.html

 

Nie będę się rozpisywał, nie zależy mi na paru stówach w tą czy w tą, ma to być po prostu szybki bezawaryjny konkretny dysk na system. 

Dzięki za pomoc panowie.

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites

Ale ja prosiłem o tradycyjny dysk ponieważ ma to być komp do gier po TV plasme panasa, wiec jeden dysk wystarczy. nie będę na tym komputerze nic robił poza grami wiec jeśli mapa doczyta się parę sekund później nic się nie stanie. No i tez jakieś tam rzeczy będę przechowywał a ssd na mini magazyn za mały/drogi. A słyszałem wiele dobrego o hitachi wiec się pytam. Juz prawie na BLACKA byłem zdecydowany.....

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites

Tylko nie tym tonem!

Jak podaję dwie propozycje dysków za około 300 zł i dalej piszę: "nie zależy mi na paru stówach w tą czy w tą", to chyba LOGICZNE, że nie chodzi tu o dysk za 800 zł (cena sprawdzona w chwili pisania posta, dodam, że cena się zmienia bo wczoraj była o kilka czy kilkanaście zł niższa).może nie ma tu podanej bezpośrednio ceny ale nie sądziłem, że się tego nie da wydedukować. Poza tym jest WYRAŹNIE napisane nad jakimi się dyskami zastanawiam i te dwa należałoby uwzględnić w pierwszej kolejności. Tu nie trzeba być Szerlokiem, żeby wiedzieć, że jak ktoś podaje propozycję dwóch dysków za jakąś cenę i pisze, że może trochę dołożyć, to się nie proponuje dysku ponad 2,5 raza droższego. A później jeszcze ten pretensjonalny ton bo wielkiego fachowca nie pochwalili.

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites

Niezbyt widzę podniesiony ton ale ok, masz rację żaden ze mnie fachowca.

 

Jakbyś doczytał, wiedziałbyś że Hitachi zostało przejęte przez WD więc w zasadzie ta sama gwarancja i serwis i te same wnętrze.

 

"kup więc co Ci pasuje" odnosiło się do tych dwóch co podałeś, wybierz ten który bardziej Ci pasuje bo różnic nie będzie znaczących.

PS. Dyski szybkie i niezawodne to serwerowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz to rozumiem!

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiedziałem, że Hitachi zostało przejęte przez WD. Chyba szkoda bo takie przejęcia często dotyczą renomy firmy a później się okazuje że po przejęciu to już jakość tej bardziej renomowanej marki się dostosowuje do tej słabszej, przejmującej. No i Hitachi daje 2 lata gwarancji a WD niby 5 ale to tez nie wiadomo bo podobno jak się coś pierdzielnie, to mogą dać dysk używany. I pyt. jak i gdzie kupić tego WD, żeby była gwarancja producenta a nie serwisu w Polsce. Bo są i takie i takie. No ale o tym Hitachi to jeszcze nie zapomniałem. Może jednak oni robią bardziej trwałe dyski?

Jeszcze raz dzieki

pozdrawiam

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites
Polecę ten:

 

Puknij się w czoło! W tej cenie można dostać SSD 256GB, który do gier wystarczyłby w zupełności.

 

 

 

WD Black

 

5 lat gwary, bardzo szybki, może być głośny - jeśli to nie problem, to możesz brać śmiało. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Puknij się w czoło! W tej cenie można dostać SSD 256GB, który do gier wystarczyłby w zupełności.

Puknąłem się w czoło ale dalej nie widzę przewagi SSD, owszem dysk mamy szybszy ale awaryjność duża, pojemność malutka. Wytyczne kolegi nie spełnione. Cóż dalej będę siedział na szybkich 10k albo 15k bo SSD na razie to porażka.

Link to post
Share on other sites

Dziwne więc że przez dwa lata sprzedaliśmy ponad dwa razy więcej talerzy niż SSD a SSD mimo to częściej odmawiały posłuszeństwa jednak. A jeśli mówicie o dyskach sprzed pół roku to jak miałyby być awaryjne ? Wtedy producenci chyba by pokazali jak bardzo z nas kpią.

 

Talerz 10k+ najczęściej dedykowany do serwera jest, nie wyobrażam sobie by macierze leciały co dwa lata do kosza bo niby takie dyski są awaryjne...

Link to post
Share on other sites

Popatrzcie na to: http://pclab.pl/art51420-15.html

dwa dyski BLACK o różnych oznaczeniach i bardzo różnej wydajności.

 

teraz cennik ze strony jednego z dysków z testu:

 

http://www.salurion.pl/product/96662/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Black_1TB_WD1002FAEX_64MB_cache_SATA_III.html

 

i następny którego w teście już nie ma.

http://www.salurion.pl/product/207838/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Black_1TB_WD1003FZEX_64MB_cache_SATA_III.html

 

czyli łącznie już mamy trzy blacki o różnych oznaczeniach. Dwa podane w linkach i jeden jeszcze inny z testu.

No to co ja mam w końcu kupić? a pewnie jest jeszcze kilka. no i tu już wymiękam.

To jaki black jest najszybszy i najlepszy? Da się to jakoś gdzieś wyczytać?

Link to post
Share on other sites
dwa dyski BLACK o różnych oznaczeniach i bardzo różnej wydajności.

 

Bo WD1003FBYZ  to dysk  RAID Edition. - http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=580

 

Drugi z testu to już "normalny" Black, a trzeci to po prostu najnowszy Black. Najnowszy oznacza transfery średnie ok 140 MB gdzie poprzednik miał jak w teście z laba, a reszty nie wiem, bo nie widziałem innych testów porównawczych do powiedzmy poprzednika.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Żaden z nich nie ma oznaczenia WD1003FBYZ.

Określenia "pierwszy, drugi, trzeci z testu" mogą powodować trudności w zakresie interpretacji, o który dysk chodzi. Więc zapodawaj linka lub pisz oznaczenie dysku i dodawaj opis, wskazówki odnośnie tego który najlepszy, jak możesz. Wtedy będzie pełna jasność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...