Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie odnośnie najnowszej odsłony Thief'a. Właśnie zakończyłem pobieranie wstępne, ale nie moge w niego zagrać, rozumiem że można grać dopiero po premierze, ale niektórzy ludzie już grali, pisali recenzje a nawet pojawiły się karty z gry na rynku steam. Moje pytanie jest takie czy moge jakoś w to zagrać czy poprostu muszę czekać do 28 lutego? Jeśli ktoś już z was grał to proszę o relację z gry ;3

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym Cię zniechęcać, ale może gra Ci się spodoba. Odwiedziłem znajomego, który pracuje w GameStopie - akurat przyjął mnie w biurze i miałem okazje pograć w nowego Thiefa - cóż spędziłem co prawda około 4h grając, ale moje wrażenia są dość negatywne. Po pierwsze nie spodziewałem się gry znakomitej, ale czegoś nowego, ciekawego, czegoś po prostu dobrego, ale wg. mnie otrzymałem pół-produkt, bo poza klimatem, świetną muzyką to nie ma tutaj wielu plusów. Minusem natomiast są cięcia animacji, doczytywanie się tekstur bez względu na specyfikację, problemy z dźwiękiem, stara technologia się rzuca w oczy, w kwestii gameplay'u nic nowego, schematy z Dishonored przerobione na bardziej dopasowane do tytułu, ale wyszło to niezbyt zachęcająco. Cóż nie wspomnę o słabo wykorzystanym potencjale miasta i poziomów, że to mogę tak to nazwać. Kolejny minus to wojna klonów, ciągle okradamy te same szafy, półki, a z nich te same przedmioty itd. może poza tymi "legendarnymi", strażnicy są głupi jak but, choć na najwyższym poziomie trudności wygląda to już lepiej. Moja ocena to 6/10, gra jest całkiem interesująca, ale bije od niej starą technologią nie tylko w kwestii techniki i przestarzałego silnika, ale też w fizyce, nie wspomnę o patetycznych dialogach i problemach z loadingami. 

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym Cię zniechęcać, ale może gra Ci się spodoba. Odwiedziłem znajomego, który pracuje w GameStopie - akurat przyjął mnie w biurze i miałem okazje pograć w nowego Thiefa - cóż spędziłem co prawda około 4h grając, ale moje wrażenia są dość negatywne. Po pierwsze nie spodziewałem się gry znakomitej, ale czegoś nowego, ciekawego, czegoś po prostu dobrego, ale wg. mnie otrzymałem pół-produkt, bo poza klimatem, świetną muzyką to nie ma tutaj wielu plusów. Minusem natomiast są cięcia animacji, doczytywanie się tekstur bez względu na specyfikację, problemy z dźwiękiem, stara technologia się rzuca w oczy, w kwestii gameplay'u nic nowego, schematy z Dishonored przerobione na bardziej dopasowane do tytułu, ale wyszło to niezbyt zachęcająco. Cóż nie wspomnę o słabo wykorzystanym potencjale miasta i poziomów, że to mogę tak to nazwać. Kolejny minus to wojna klonów, ciągle okradamy te same szafy, półki, a z nich te same przedmioty itd. może poza tymi "legendarnymi", strażnicy są głupi jak but, choć na najwyższym poziomie trudności wygląda to już lepiej. Moja ocena to 6/10, gra jest całkiem interesująca, ale bije od niej starą technologią nie tylko w kwestii techniki i przestarzałego silnika, ale też w fizyce, nie wspomnę o patetycznych dialogach i problemach z loadingami. 

Recenzja niezachęcająca ;c Ja nie spodziewam się  hitu pokroju Dishonored, który przeszedłem kilka razy i zapadł mi w pamięć, ale przynajmniej czegoś innego niż te Splinter Cell'e i cody. Nigdy nie grałem w żadną część Thief'a wiem, że to karygodne, ale kiedyś nadrobie zaległości ;p Dopiero jutro się okaże czy gra była warta zakupu, aczkolwiek jestem dobrej myśli :)

Edytowane przez SenzZe
Link to post
Share on other sites

Nie chce was martwic na zapas ale z ta gra jest coś nie tak textury nie zachwycają a złożycie vramu większe od crysis 3 na ultra 

Zdjęcie mało wyraźne ale maksymalne użycie  varmu jakie wyniosło to 2787mb średnie 2400~ podczas 5 minutowej rozrywki w full hd http://images61.fotosik.pl/700/bc6261e8a7003744.jpg

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites

zobaczymy za parę godzin, natomiast ja znam się z serią od części pierwszej także myślę, że mogę bardziej obiektywnie ocenić tytuł, szczególnie, że kolega @@Antiax, najwyraźniej nie zna pierwowzoru

 

a, że gry obecnie wychodzą w fazie beta, po czym są kończone lub nie w tak zwanym międzyczasie to już osobna kwestia

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zobaczymy za parę godzin, natomiast ja znam się z serią od części pierwszej także myślę, że mogę bardziej obiektywnie ocenić tytuł, szczególnie, że kolega @@Antiax, najwyraźniej nie zna pierwowzoru

 

a, że gry obecnie wychodzą w fazie beta, po czym są kończone lub nie w tak zwanym międzyczasie to już osobna kwestia

Pierwowzoru nie znam, trochę wstyd, ale grałem Thiefa 3 co nie czyni mnie ekspertem. Poza tym w tej mojej małej mini recenzji w ogóle znajomość poprzednich części nie jest chyba potrzebna, bo takie błędy jak cięcia animacji, brak synchronizacji ust z mową, dość oklepany gameplay, walka klonów (Ci sami strażnicy, te same przedmioty - oprócz legendarnych i tych z misji - okradane z tych samych półek, szafek itd.). Mógłbym wymieniać jeszcze więcej, ale wydaje mi się, że bronienie tytułu w twoim wypadku chyba nie ma sensu, bo te wady w ogóle nie tyczą się poprzednich części, tylko mają związek z tą konkretną grą, która ma po prostu problemy natury technicznej. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

swoją drogą w dobie dystrybucji elektronicznych te przesuwania daty premiery w zależności od regionu uważam za uwłaczające

Dokładnie, premiera światowa 25.02 a tutaj trzeba czeka 3 dni żeby można było zagrać. Powinno być wszędzie dostępne wtedy kiedy jest światowa, a nie jakiś chory podział na regiony. 

 

Ja sobie ostatnio odświeżyłem poprzednie części więc będzie jakieś odniesienie. ;) Zobaczymy co jest na plus a co na minus. 

Link to post
Share on other sites

pierwsze wrażenia: optymalizacja gry leży i kwiczy mam skoki fps pomiędzy 10, a 50, żonglowanie opcjami nie wiele pomaga, zwiększa tylko max pomiędzy 40, a 50, min zostaje w zasadzie taki sam (przy high to jakieś 6fps, a potem ostrożnie do 10 w miarę ucinania detali), jedno czego jestem pewien, to, że napisali grę pod więcej niż 1GB VRAM (a ja mam niestety tylko 1GB) i stąd większość tych spadków to samo miałem w innych grach, jak wgrałem tekstury "zbyt HD", z miejsca z płynnej animacji robiły się szarpnięcia co jakiś czas, kłopot w tym, że w thief nie ma to aż takiego wpływu mogę dać szkaradne tekstury w rozdzielczości jak z przed 10 lat, które zmieszczą się w 1GB z zapasem, a i tak szarpie, mniej ale szarpie

 

na temat samej rozgrywki jeszcze się odezwę w weekend, jak będę miał więcej czasu, dziś tylko ~pół godzinki w intro

Link to post
Share on other sites

Po pierwszych dwóch godzinach, mogę stwierdzić że:

 

- Gra się przyjemnie

- Klimat aż się wylewa się z monitora

- Duzo drobnych niedociągnięć, takich jak szarpanie animacjii itp.

- Optymalizacja jest kiepska

- Chwilami AI poprostu głupieje.

 

Ogólnie gra bardzo przypadła mi do gustu, uwielbiam takie klimaty, oczekiwałem czegoś pokroju Dishonored, aczkolwiek nie zawiodłem się na tym tytule, jakby poprawili parę elementów typu niedoróbki techniczne i optymalizacja to dałbym 8.5/10. W tej chwili grę oceniam jednak na 7.5. :)

Edytowane przez SenzZe
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...