Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co wiem idzie to tak

najsłabsze są TN później są VA ,a najlepsze są IPS

 

Mam mały dylemacik czy brać

Benq GW2450HM (VA, 5ms, HDMI, LED, głośniki) 599zł

czy

LG 22EA63V-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) 545zł

Dodam ,że na monitorach się nie znam i nie wgłębiałem się w powyższe stereotypy brać VA czy IPS ?

Dodam także ,że komputer zamierzam użytkować zasadniczo przy grach. 60Hz powinno starczyć ,bo moje oko nie widzi powyżej 60Hz ,a mój portfel nie widzi montowania SLI w moim komputerze.

 

Czym mniej wydam na monitor tym szczęśliwszy będę wiec narazie przewaga należy do LG (chociaż Benq jest trochę większy) jednakże LG nie ma głośników więc będę musiał zainwestować trochę pieniędzy w dobre słuchawki ;)

 

Co polecacie oczywiście mój wybór nie zawęża się do podanych powyżej dwóch modelów. Oczywiście jak zjawi się konsultant LG( pojawia się w każdym temacie z monitorami) to poleci LG.

 

Obecnie posiadam Samsung SyncMaster 2333HD i użytkował bym go nadal ale niestety muszę go odstąpić.

Edytowane przez marqes997
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Tak, jak przypuszczałeś, zjawiam się i polecam LG. LG 23EA63V-P to praktyczny 23 calowy monitor LED o maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Idealną czerń i biel zapewnia kontrast 10000000:1. Obraz wyświetlany jest w formacie 16:9. Dzięki wejściu HDMI do monitora można podłączyć różnego rodzaju sprzęt i cieszyć się najwyższej klasy obrazem i dźwiękiem. Poza tym, jak sam wspomniałeś, najlepsze są IPS, więc nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz ;)

 

Pozdrawiam,

Doradca LG

Link to post
Share on other sites

 

 

najsłabsze są TN później są VA ,a najlepsze są IPS

 

zależy do czego, każda ma swoje wady i zalety, nawet TN'ka, do czego ma służyć twój wyświetlacz? więcej podstawowych pytań, na które warto odpowiedzieć znajdziesz tutaj http://forum.benchmark.pl/forum-29/announcement-18-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-lub-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-temat-w-dziale-monitory-i-projektory/

Link to post
Share on other sites

Do gier po prostu rozważam monitory do 700zł (zmieniłem początkowe oferty żeby było sprawiedliwiej 24 cale 1 i 2 cena prawie identyczna)

LG 24EA53VQ-P 594,95 zł IPS  5ms

Benq GW2450HM (VA, 5ms, HDMI, LED, głośniki) 575,00 zł VA

Ceny podobne 2 technologie VA (nic nie mryga , oczy się nie męczą) i IPS

Edytowane przez marqes997
Link to post
Share on other sites

W takim razie dołożę chyba parę zł i wezmę

GW2460HM

 

http://benq.com.pl/product/monitor/gw2450hm/specifications

http://benq.com.pl/product/monitor/gw2460hm/specifications

 

w gw2450 Czas reakcji Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy) 12ms, 4ms GTG  Głośnik 2Wx2

w gw2460 Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy) 4ms GTG Głośnik 1W x 2

 

gw2450 do wyhaczenia za 575,00 zł

gw2460 do wyhaczenia za 639,00zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...