Skocz do zawartości

Modding by PiterGames


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Update 18.02.2015

 

Dzisiaj wziąłem sobie jako na cel kartę graficzną.Co chciałem w niej zrobić?Chciałem zakleić czerwone paski na chłodzeniu mojej karty Asus'a GTX 770.Zrobiłem ten zabieg upiększający na grafie,ponieważ kolor nie pasował do kolorystyki mojego modding'u.Zamiast czarnego matu pasowałby tu kolor niebieski.Wiem o tym,tyle,że nie opyla mi się zamawianie folii dla paru paseczków na karcie graficznej.Może kiedy indziej,jak będę chciał obkleić inne elementy.Jeśli chodzi same pracę na obklejaniem nie zajęły mi dużo czasu.Najpierw zacząłem od wstępnych przymiarek.Po przy miarka zacząłem wycinać poszczególne paseczki.Do wycinania użyłem skalpela do modeli,który sprawdził się w tej roli wyśmienicie.Po wycięciu zacząłem paseczki rozgrzewać suszarką,żeby klej mi się rozpuścił.Do przyklejenia użyłem pęnsety.Nie sposób paluchami przykleić paseczki w miare estetyczny sposób.Oto przed obklejaniem:

 

http://s17.postimg.org/e7mb4rf4v/20150218_131010.jpg

 
I po:
 
 
 
Podczas robienia zauważyłem trochę kurzu :(
 
 

 

 

 

Ładne maleństwo. :)

 

Jakie elementy będą malowane, masz już jakiś plan?

 

Życzę spełnienia marzeń

 

Jeszcze sam do końca nie wiem.Na pewno śledzie będą malowane,co do reszty obudowy to nie mam pomysłu.Chciałbym żeby było widać pomalowane elementy.Obudowa jest tak zbudowana,że .np jak pomaluje sanki od dysków to nie będzie widać.Myślałem też nad takim rozwiązaniem jak w poprzedniej obudowie.Chodzi o pomalowanie przodu obudowy i top'u.Konstrukcja obudowy mnie ogranicza pod tym względem.Dajcie znać czy podoba się wam czarna wersja Asus'a GTX 770,Czy jednak trzeba wydać na niebieska folię.Czekam tez na wsze propozycje ;)

 

 

 

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

UPDATE 14.06.2015


 


Witam ponownie po długiej przerwie,spowodowanej brakiem czasu.Do kompa wjechały nowe graty,a konkretniej przedłużka 3 pin PWM,filtr przeciw kurzowy 120 mm i spliter do wentylatorów.W końcu mogłem wsadzić do środka wszystkie moje Corsarze i cieszyć się niskimi temperaturami(i hałasem).Dwa wentyle dałem na przód,a drugą parę dałem na bok od karty graficznej,ostatni wentyl powędrował wraz z filtrem na tył obudowy.Temperatury na karcie graficznej sięgają mniej niż 70 stopni podczas grania(np.Wiedźmin 3,CS:GO),a bez obciążenia trzyma około 34 stopnie.Temperatury cud miód.


 


http://s16.postimg.org/ff83q2s1d/DSC_0136.jpg


 


I tu mały fail ode mnie.Jak widać nie pomyślałem i kupiłem za mały filtr,żeby pokryć cały otwór.Jeszcze okazało się,że śrubki był za krótkie,więc na razie zamontowałem filtr od d@#y strony.Muszę pomyśleć nad dłuższymi śrubkami.


 




 




 




 




 




 

Jeszcze w między czasie udało mi się pomalować zaślepki na tylne port PCI Express na niebiesko.Chciałbym coś jeszcze pomalować w budzie,tyle że nie wiem co.Na razie rozważam przedni panel.Oto cały proces:

 




 




 

Oto efekt:

 




 




 

Co dalej?Jeszcze wiele rzeczy.Na razie mam zaplanowany cover z plexi,oplecenie kabli do panelu przedniego i klamry kable.Później się zobaczy.Ze sprzętowych rzeczy to planuje wjechać z nowym zasilaczem full modularnym(oczywiście jak znajdę kupca na mój obecny).Może na wakacjach dorobię się jakiegoś SSD na system.








  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

UPDATE 12.07.2015

 

Witam wszystkich!Mały wakacyjny update przed moim wyjazdem do Grecji.W ostatnim czasie udało mi się zakupić plexe na na cover "piwnicy".Po zmierzeniu i wycięciu potrzebnego mi kawałka,obkleiłem go folią kolorze czarnego matu.Aż tak mi to pięknie nie wyszło.Po prostu użyłem złych narzędzi do cięcia,powinienem wcześniej zaopatrzyć się w wyrzynarkę.Na razie cover nie jest niczym przytwierdzony do pierwotnej części obudowy.Zamierzam go przytwierdzić za pomocą taśmy dwustronnej.Na razie pokaże obecny owoc pracy:

 

http://s11.postimg.org/zdh2vs78j/DSC_0172.jpg

 
 
Oto co się dzieje pod coverem:
 
 
Jeszcze postanowiłem ogarnąć swoje stanowisko:
 
 
 
 
W najbliższym czasie chciałbym ogarnąć jakieś grzebienie na kable.Chciałbym wymienić PSU na w pełni modularne,ale na razie fundusze na to nie pozwalają :/
 
 
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Witam!Niestety,ale muszę zakończyć swoje przygody z modding'iem.W moim życiu nastały pewne zmiany,które mnie zmuszą do przesiadki na coś bardziej mobilnego jak laptop.Mam nadzieję,że część moich przeróbek wam się podobała.

Chciałbym teraz mój komputer wystawić na sprzedaż,więc jakby ktoś był zainteresowany zakupem części i innych peryferiów albo całości zestawu to proszę do mnie pisać.Dla użytkowników forum mam specjalne i atrakcyjne ceny.Jak się znajdzie dużo ofert na same części,to nie sprzedaje jako całego zestawu.Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...