Skocz do zawartości

Modding by PiterGames


Recommended Posts

Gdzie kupiłeś ten stolik? I jakie ma wymiary?

 

Stolik kupiłem w Ikei.Ikei masz taką opcje,że możesz sobie dobierać poszczególne części do biurka.Ja dobrałem blat Linnmon o wymiarach 150cmx75cm i 4 nogi(nie pamiętam nazwy) 

Link to post
Share on other sites

Kusząca propozycja tyle,że potrzebuje na to pieniążki ;(.Swiftech H220-myślałem nad nim,ale wolałbym coś jednak mniejszego.Najprawdopodobniej bym musiał jeszcze wymienić zasilacz na jakiś modularny.Myślę że najbliższe zmiany nastąpią w wrześni lub październiku,choć nigdy nie wiadomo ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czy opłaca mi się zmieniać wentylator na chłodzeniu Be Quiet na Corsair Air Series High Performance Edition?Akurat mam trochę pieniążków i chciałbym zbić temperatury.Plan zmiany na rozmiar mini itx nie wypalali:(,ponieważ mam wiele wydatków na inne rzeczy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

a mój komputerek już czeka do odbioru... wielki rozpak dopiero w poniedziałek/wtorek bo mnie nie ma w Warszawie do poniedziałku... a jeszcze licytuję grafikę na allegro bo stwierdziłem że lepiej kupić cokolwiek za 200zł niż jechać na zintegrowanej w procku do premiery 880/980 (już sam nie wiem jak się bedzię nazywać)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Witam!Oto zmiany,które dokonałem na Gladiusie:

 

 
 
Jak widać udało mi się pomalować front i top obudowy.Tyle że muszę przejechać rozpuszczalnikiem,bo gdzie nie gdzie farba się dostała się w akurat w te miejsca,tam gdzie nie chciałem  :/ .Później udało mi się wymontować klatkę na dyski.
 
 
Całość prezentuje się tak:
 
 
 
 
Myślę,że jakiś postęp jest.Pracy przy modding'u jest coraz mniej.Jest to mój pierwszy modding,z czego jestem dumny 8-).Jeśli będziecie chcieli więcej fotek,to nie omieszkam się ich zrobić :D.
 
 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie po dłuższej przerwie!Do obudowy ostatni doszły nowe 3 wentyle od Corsair'a(Corsair Air Series Quiet Edition 120mm).Zamontowałem dwie sztuki na top'ie i jedną z tyłu.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Wentylatory nie są głośne i są w miarę wydajniejsze od poprzednich.Wiem,że mogłem zakupić lepsze i wydajniejsze wentylatory w tej samej cenie,ale one są jedne z ładniejszych wentyli.Oto zdjęcia z zamontowanymi wentylatorami:

 

 
 
Modding zmierza ku końcowi.Jeszcze zostało parę pierdół do wykonania.No chyba że czegoś brakuje według waszej opini.Jestem otwarty na nowe pomysły.Chciałbym w najbliższym czasie załatwić przedłużki do panelu kontrolnego,tyle że nie wiem gdzie kupić je.Jeszcze muszę ogarnąć kable w mojej obudowie.Miejsca z tyłu mam mało a muszę je jakoś zagospodarować.

 

a mozna sputac jaki lakier?

 

Lakier kupiłem w castoramie.Nazywa się Dupli-Color Spray.Farba bardzo fajna,dobrze się nią maluje i jest duża wybór między kolorami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem nad samodzielnym oplataniem frontowego panelu,tyle że nie wiem co jest mi do tego potrzebne.Nie wiem jak dobrać rozmiar oplotów i rurek termokurczliwych.Ile mam kupić materiałów?Potrzebował bym czyjeś pomocy co do panelu frontowego.

 

 

Dokładnie, nie myślałeś żeby tą piwnice dłuższą zrobić? 

 

Nie myślałem żeby przedłużać piwnicę.Bardziej myślałem żeby ukryć przestrzeń między tacką mobo a frontem.Niem więcej oto mi chodzi:

 

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie po dłuższej przerwie!Do obudowy ostatni doszły nowe 3 wentyle od Corsair'a(Corsair Air Series Quiet Edition 120mm).Zamontowałem dwie sztuki na top'ie i jedną z tyłu.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Wentylatory nie są głośne i są w miarę wydajniejsze od poprzednich.Wiem,że mogłem zakupić lepsze i wydajniejsze wentylatory w tej samej cenie,ale one są jedne z ładniejszych wentyli.Oto zdjęcia z zamontowanymi wentylatorami:

 

 
 

 
 
Modding zmierza ku końcowi.Jeszcze zostało parę pierdół do wykonania.No chyba że czegoś brakuje według waszej opini.Jestem otwarty na nowe pomysły.Chciałbym w najbliższym czasie załatwić przedłużki do panelu kontrolnego,tyle że nie wiem gdzie kupić je.Jeszcze muszę ogarnąć kable w mojej obudowie.Miejsca z tyłu mam mało a muszę je jakoś zagospodarować.

 

 

Lakier kupiłem w castoramie.Nazywa się Dupli-Color Spray.Farba bardzo fajna,dobrze się nią maluje i jest duża wybór między kolorami.

świetnie wyszło, te wentyle corsaira na najniższych obrotach są bardzo ciche? zależy mi na złożeniu cichego i ładnego kompa. Wygląd mają extra, ale martwie się o głośność.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Modding Thermaltake Core V2

 

Witam w modding'u mojej nowej obudowy.Dlaczego zmieniłem obudowę?Nie miałem już więcej pomysłów,o co ją jeszcze wzbogacić.Po za tym Gladius M40 był,obudową wątpliwego wykonania i każda jego przeróbka mogła mieć znaczący wpływ na jego konstrukcję.Jego rozkładanie i ponowne rozkładanie było udręką.Miejsca przeznaczonego na kable za tacką MOBO było za mało i z trudem domykałem panel.Dałem sobie po prost z nią z spokój i postanowiłem kupić nową.Dlaczego wybrałem Thermaltake Core V21?Przeglądnąłem w internecie wiele obudów.Najbardziej zależało mi na obudowie o takich rozmiarach,żeby moja płyta główna rozmiaru microATX idealnie się zmieściła.Moim drugim kryterium były filtry przeciw kurzowe.Chciałem żeby obudowa była dobrze ofiltrowana i nie generowała kurzu jak poprzednia.W obudowie urzekło mnie zmieniania zmieniania ułożenia paneli bocznych.Dzięki niemu możemy wpływać na położenie obudowy w różnych pozycjach.

 

Obudowa do mnie przyjechała dobrze zabezpieczona,w dość dużym pudle:

 

 
Od razu zabrałem do przenoszenia gratów ze starej budy do nowej.Niestety nie miałem dużo czasu na poukładanie kabli,z racji że był środek tygodnia:
 
 
 
 
Komputerek sobie leży na biurku jak widać,więc nie powinien wciągać kurzu z podłogi:
 
 
 
Co zamierzam zrobić w tej obudowie,jakie zmiany chce wprowadzić:
 
-Zamierzam malować niektóre elementy w obudowie.Na jaki kolor.Niebieski,kolorystyka pozostaje bez zmian.Lubię po prostu i nie zamierzam tego zmieniać
-Opleść cały panel kontrolny i inne kable,które będzie trzeba.
-Kupienie takiego cóś(nie wiem jak to profesjonalnie nazwać %-)):http://angela.pl/p10891,phobya-pwm-8x-4pin-splitter.html.Zracji tego,że nie mam dużo wyjść na wentyle na płycie głównej przyda mi się to.
-Moim wielkim marzeniem jest zrobienie LC.Myślę ,że mi się to uda zrealizować tyle,że w bardzo w odległym czasie
-Liczę też na wasze pomysły i pomoc,bardzo mnie to motywuje :)
 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...