Skocz do zawartości

Creative Inspire T6300 czy Logitech Z506


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bialyboski,

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie szukam głośników 5.1 do 300 zł po wstępnej selekcji zastanawiam się nad modelemi Creative Inspire T6300 lub Logitech Z506, do tej pory korzystałem z Creative SBS 560 i bardzo dobrze się sprawdzały szczególnie w grach z gatunku FPS, ale mają już swoje lata i wizualnie nie wyglądają najlepiej. Jakie są Wasze opinie na temat tych głośników, które według Was sprawdzą się lepiej w grach, i czy w Logitech Z506 naprawdę występują jakieś szumy i trzaski?

Link to post
Share on other sites

Z506 to chłam, tyle mogę napisać na jego temat.

Jak już masz wydawać kasę na plastik to lepiej poszukaj X530.

 

Tego Creative'a nie słyszałem i nie rozbierałem (chyba).

Link to post
Share on other sites

Z506 to chłam, tyle mogę napisać na jego temat.

Jak już masz wydawać kasę na plastik to lepiej poszukaj X530.

 

Tego Creative'a nie słyszałem i nie rozbierałem (chyba).

X530 dość przestarzała konstrukcja, a poza tym przekracza mój budżet (300 zł) nie interesują mnie używane.

 

Zakup wzmacniacz Unitry np. Pw3015 do tego kolumny np. Space 86. Jakością dźwięku spokojnie pobija te chińskie pierdziawki / ;)

Gdyby głośniki miały mi służyć tylko do słuchania muzyki pewnie bym tak zrobił, ale zależy mi na trybie 5.1 który daje w grach FPS ogromną przewagę, słychać dokładnie ruchy przeciwnika, obecnie mam podłączone słuchawki w trybie stereo Creative Tactic 3D Alpha i nie mogę się przyzwyczaić niby obsługują dźwięk 3D, ale to nie to samo co prawdziwe 5.1, więc padło na te dwa modele które podałem wyżej i teraz tylko kwestia który z nich lepiej się sprawdzi?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

mam logitechy. tez obawialem sie o te szumy i trzaski ale nic takiego nie zarejestrowalem. jedynie jak dasz na maxa bez muzy to jakis tam lekki szum slychac. ogolnie glosniki jak glosniki. daleko im do drewna, wiadomo, ale w tej cenie chyba nic innego nie znajdziesz. wkurzajacy jest tylko fakt umieszczenia regulacji basu na woofie, a wlacznik i regulacja glisnosci - na prawym przednim. w tej kwesti gora jest creative i regulacja na pilocie. ale tu ludzie zglaszaja problemy, dotyczace szybko wyrabiajacych sie potencjometrow. reasumujac - w tej cenie - logitechy

Link to post
Share on other sites

 

 

X530 dość przestarzała konstrukcja

 

Skoro jesteś taki specjalista to po jaki grzyb zakładasz temat na forum?

 

Z506 to gó**o i tyle. Jak widać wyżej można trafić na sztuk, która będzie działać przez dłuższy czas dobrze a inna padnie po tygodniu.

 

W środku różnica miedzy X530 a Z506 to zasilanie - pierwsze mają zwykłe trafo a drugie badziewną przetwornicę impulsową, która potrafi zapalić się sama z siebie.

Poza tym X-530 mają lepsziej brzmiące przetworniki.

Link to post
Share on other sites

Komputerowe 5.1 w ogóle jest bez sensu. Nie rozumiem po co wogóle to kupować - kino z tego żadne a do gier lepsze są słuchawki. Lepiej już kupić lepsze stereo - jakość dźwięku napewno będzie wyższa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputerowe 5.1 w ogóle jest bez sensu. Nie rozumiem po co wogóle to kupować - kino z tego żadne a do gier lepsze są słuchawki. Lepiej już kupić lepsze stereo - jakość dźwięku napewno będzie wyższa.

Bez sensu jest twoja wypowiedź, korzystam aktualnie z dobrych słuchawek Creative Tactic 3D Alpha które obsługują tryb przestrzenny, jakość dźwięku jest bardzo dobra, ale co z tego jak nie można zlokalizować z którego kierunku on dobiega. Dlatego chcę ponownie wrócić do głośników, słuchawki nie radzą sobie z grami FPS. Różnica jest ogromna w porównaniu z moim wysłużonym 5.1 Creative SBS 560, też kiedyś myślałem że słuchawki to lepszy wybór do gier typu FPS dopóki się nie przekonałem na własnym uchu. :)

Link to post
Share on other sites

@Up

Widać jakie masz pojęcie o sprzęcie... a raczej go nie masz. Te sreativy (słuchawki) nigdy nie były dobre. Może kiedyś leżały na jakieś półce obok dobrych słuchawek ale tego nie wiadomo.

 

Co do pozycjonowania, to większość ludzi używających badziewia "for gejmers" dostaje po du**e od tych co mają normalny sprzęt. Dlaczego? Bo w tych samych pieniądzach mają lepszą jakość.

Link to post
Share on other sites

większość ludzi używających badziewia "for gejmers" dostaje po du**e od tych co mają normalny sprzęt. Dlaczego? Bo w tych samych pieniądzach mają lepszą jakość.

Normalny sprzęt czyli jaki? Jakieś konkrety? Ta sama cena lepsza jakość? Pewnie mówisz o używanym sprzęcie, bo zauważyłem że jesteś jego fanem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SL681+Zalman Mic biją na łeb ten plastik.

 

Fanem używanego sprzętu? Może tak. Przynajmniej wiem, że starszy sprzęt jest lepszy jakościowo od nowego badziewia.

 

Logitech i Creative obecnie odcinają już tylko kupony. Stara seria gigaworks lub megaworks creative'a to było coś. Moc i jakość brzmienia w dobrej cenie. Teraz? Plastikowy chłam w kosmicznej cenie.

 

Już wcześniej napisałem, że Z506 to praktycznie X530 tylko z wadami ale skoro są tutaj lepsi "eksperci" to ja wysiadam.

Wszak się nie znam...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

AMEN  :) 

 

moje Z506 (choć chyba trafiłem na lepiej działającą sztukę :D) w porównaniu z głośnikami sprzed ładnych paru lat to szmaty!!!

dźwięk kiedyś w Creativach POWALAŁ... teraz może co najwyżej lekko połechtać...

 

swoją drogą polecisz jakieś dobre ze wspomnianych przez Ciebie serii? Ciężko mi trafić na jakieś nie zajechane i warte uwagi :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...