Skocz do zawartości

Laptop do gier (nie koniecznie ultra detale) i grafiki za ~3000zł.


Recommended Posts

Mogę was prosić o pomoc? Myślałem nad Lenovo Y510P/Y580. Osobiście chyba wolałbym opcję z i7 i Full HD, oraz ze stacją dysków zamiast drugiej karty graficznej (co ma to na celu? co robi/poprawia podwójna taka sama karta graficzna i SLI?), ale czytałem że i7 może mocno grzać laptopa co jest niebezpieczne, albo jest za dobry jak na ten procesor i tego laptopa więc nie wykorzysta się jego potencjału, a Full HD zmniejsza FPSy w grach... Jak to z tym jest?

 

Nie znam się za dobrze na podzespołach, łączeniu ich, mocy, generacjach itd. Dlatego proszę o pomoc w wyborze. Chciałbym laptopa (nie PC), na którym można pograć w nowe gry w dobrej jakości (nie musi to być ultra) przy miłej ilości FPSów, komputer służyłby też do (pomijając przeglądanie internetu, tworzenie prezentacji i pisania czegoś w Wordzie) tworzenia grafiki i oglądania filmów. Chciałbym też żeby był mocny przez kilka następnych lat, a nie tylko w tej chwili i nie chodzi tu o obudowę  :D 
Miło pracuje się na Full HD, ale jeśli jest ogromny problem przy działaniu komputera to biorę pod uwagę 1366x768. To samo z procesorem, jeśli Intel i7 przysporzy więcej problemów niż pożytku to rozsądniej wybrać i5. Proszę o waszą opinię w tej sprawie i pomoc.

 

Podsumowując:

1. Mogę przeznaczyć mniej więcej 3000 zł.
2. Najlepiej Full HD bo przyjemnie się na tej rozdzielczości pracuje i jestem już trochę przyzwyczajony do tego, ale jeśli lepsza będzie mniejsza rozdzielczość to ok.

3. Do najnowszych gier (wystarczą mi ustawienia średnie/wysokie, ale żeby za np 3 lata też można było w coś sensownego pograć), projektów graficznych i oglądania filmów.

4. Używany będzie w domu, często na na kolanach w łóżku więc podstawka chłodząca raczej odpada.

5. Specjalnych wymagań nie mam, zależy mi na mocy i grafice.

6. Nie mam.

7. System nie jest jakoś specjalnie potrzebny, jeśli wyjdzie taniej bez niego to ok.

8. Myślałem nad Lenovo Y510P/Y580 (czym różni się Y510 od Y510P?).

Link to post
Share on other sites

SLI daje większą wydajność i przy dobrym profilu SLI od Nvidii wzrost FPS może sięgać nawet do 100%. Niestety w laptopach często wygląda to w ten sposób, że karty grzeją się niemiłosiernie, przez co zrzucają swoje taktowanie i otrzymujemy same straty w FPS i komforcie gry. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na Lenovo y510p z i7 4 rdzeniowym 8 wątkowym i matrycą fhd jeśli priorytetem jest grafika.

Jeśli gry są priorytetem to stawiałbym na Acera v3-772 z i5 i gtx760 i matrycą HD+ 1600x900

 

1wszy ma znacznie mocniejszy procesor ale tego chyba pisać nie muszę. 2gi ma znacznie mocniejszą grafikę.

 

Czytając twoje wymagania niestety w obecnym budzecie musisz iść na taki kompromis...

Najbardziej by pasowało mieć i7 i gtx760/765 czyli np  MSI ge60 z i7 i gtx765

Link to post
Share on other sites

Dzięki w.nwk za link. Pomocny i zwiększył moją wiedzę.

wirher dzięki za wyjaśnienie czym jest SLI.

Synergia dzięki za propozycje. Wiem, że ciężko mówić o tym co może być w przyszłości, ale ten Lenovo i Acer dały by radę jeszcze odpalić jakąś nowszą grę na lepszych ustawieniach niż niskie za ponad 3 lata? Gdybym zdecydował się na MSI ge60 z i7 i gtx765 to w tej cenie może znalazło by się coś jeszcze lepszego? Pierwszy raz spotykam się z marką MSI, to dobra firma? Istnieje jeszcze taka możliwość, że wstrzymam się z zakupem przez mniej więcej 10 miesięcy, czy w tym czasie to MSI może jeszcze stanieć w znaczącym stopniu, czy to jest już najniższa cena za jaką można kupić taką konfigurację?

Edytowane przez Rephi
Link to post
Share on other sites

Jak będzie w najbliższym czasie to nikt Ci nie powie, bo to tylko wróżenia. Ostatnimi czasy technologia nie pędzi przesadnie szybko do przodu, to i sprzęt na dłużej wystarcza, ale jak będzie to nikt poza gdybaniem więcej nie powie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...