Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Instalował ktoś RemixOS na Venue? Zainstalowałem na moim starym pendrive ale działał bardzo wolno więc postanowiłem wgrać na SSD ale bez stacji z klawiaturą lub klawiatury usb nie mogę na moim V11PRO przy starcie wybrać za pomocą vol -/+ żeby uruchomił się RemixOS a nie Windows, jest na to jakieś rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu miałem problem z USB wyskakiwał po podłączeniu jakiegoś urządzenia komunikat w stylu "Urządzenie USB pobiera więcej energii niż komputer jest w stanie dostarczyć" ale po restarcie było okej, niestety dzisiaj USB w ogóle nie dział, wygląda mi to w  100% na problem techniczny, niestety nie mam już gwarancji. Czy microUSB w v11p ma funkcję transferu danych czy tylko ładowanie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

polecić mogę tylko 2 wersje:

 

5130 z atomem (co najmniej z3770 z ramem dual channel, lub z3795 64bit 4gb ram) uwaga były też oszukane wersje na z3775D z ramem 1 kanałowym i ekranem HD zamiast full HD.

zalety wersji atomowej - pasywne chłodzenie, wystarczająca wydajność do pracy (przeglądarki, prog.biurowe, filmy daje radę odtwarzać wszystko w full hd nawet w h265 na dobrym odtwarzaczu (potplayer), działający tryb CS, rewelacyjny czas na baterii (u mnie na baterii lekko zużytej +  w 25% zużytej bat. w klawiaturze mam czas działania 16 godzin, na nowych bateriach byłoby koło 20h). wady - wolny dysk e-mmc.

 

7140 z core-m. zalety - wydajność, pasywne chłodzenie, 64bit system i mozna zmieniać ssd. wady - gorsza bateria, mam coś około 12h na w miarę nowych bateriach, ale nie bawiłem się jeszcze w undervolt. 7140 działa naprawdę szybko.

 

unikać wersji 7130/7139 z i3,i5 mają sporo wad oraz wentylator który kiedyś w końcu szlag trafi a przede wszystkim szumi. we wszystkich mozna samemu wymienić baterię i chyba wifi kartę. w 7140 mozna wymienić dysk ssd.

 

5130 uzywam od 2 lat i jest to najlepsze combo 2 in 1 jakie miałem. świetny ekran, wystarczająca wydajność i potężna bateria. 7140 mam od miesiąca i nie mam jeszcze czasu by wszystko rozgryźć. na pewno oba u mnie długo zostaną.

5130 kupisz uzywkę za ok 700 zł + klawiatura z baterią parę stówek. w tej cenie NIE ma nic lepszego, a wszelkie chińskie wynalazki mogą się schować. dell to dell nawet w 2017 wychodzą updaty sterów.

 

7140 dużo droższy ale są za granicą promocje, ostatnio na ebayu sprzedawali 7140 z mobile keyboard refurby za 179 usd i udało mi się załapać.

Link to post
Share on other sites

z tego co pamiętam, we wszystkich jest dziura na sim kartę ale nie we wszystkich jest poprowadzona instalacja z antenkami (5130) w mocniejszych chyba mozna dołożyć. mam 5130 z 3g ale to jest hspa a nie lte. dziala z aero2

 

co do e-mmc to wszystkie 5130 go mają. wersja 128gb jest trochę szybsza ale to wlasnie e-mmc spowalnia ten system. atom z prawdziwym ssd potrafi chodzić całkiem szybko.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem okazyjnie 7140 z core m 5y71, tylko ze nie ma ładowarki. Tablet ładuje sie poprzez micro usb? Jakie napiecie i natezenie jest na wyjsciu na zasilaczu? Czy do klawiatury potrzeba inny zasilacz?

Edytowane przez Daamian
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem okazyjnie 7140 z core m 5y71, tylko ze nie ma ładowarki. Tablet ładuje sie poprzez micro usb? Jakie napiecie i natezenie jest na wyjsciu na zasilaczu? Czy do klawiatury potrzeba inny zasilacz?

Nie doczytales informacji z początku tego wątku. Można ładować jakimkolwiek zasilaczem z micro usb ale przez dobę możesz nie naładować. Oryginalny zasilacz daje duze napięcie i spory prąd. Dzieki temu ładowanie trwa kilkakrotnie krócej.

Link to post
Share on other sites
Hej..

Rozumiem, jak się czujesz, gdy słuchasz wszystkich złych opinii na temat tego modelu. Ale za twoje życzliwe informacje informuję, że używam tej samej tabletki od 2 lat. I do tej pory nie napotykam żadnego problemu. Jeśli jednak przejdziesz ten problem, nie martw się, jeśli zgadzasz się ze wsparciem technicznym firmy Dell, które zapewni Ci pomoc techniczną lub samemu rozwiązasz te problemy, po prostu skorzystaj z pomocy podręcznika Dell Venue 11 Pro 7140. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych malarii jest utrzymywanie systemu zawsze na bieżąco.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...