Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Czekam na zamówiony tablet Dell Venue 11 Pro. Niestety po początkowej euforii opartej na wstępnych ocenach parametrów poczytałem opinie użutkowników oraz testy i jest dużo negatywnych komentarzy. Np. problem z połączeniem z klawiaturą (traci kontakt), problem z dotykowym ekranem zachowującym się nieprzewidywalnie, zmiany jasności ekranu przy przełączaniu programów. Więcej nie czytałem bo to mi wystarcza :(((.

 

Ponoć są to problemy programowe więc jakby do usunięcia w domu.

 

Zamówiłem za granicą gdzie przebywam. Na wersję z procesorem i3 miałem czekać ok. miesiąca. Ten czas przedłużyli o następny miesiąc. Na stronie sklepu Dell-a widzę info że przy zamówieniu dzisiaj, 24.02.2014 prognozowany termin dostawy to 03.04.2014 (jeżeli nie przesuną go znowu o miesiąc!). Taki poślizg może dawać nadzieję, że może usuwają problemy wieku dziecięcego?

 

A wy macie jakieś problemy z tym sprzętem?

Edytowane przez pongo
Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję z Core i3, 4GB RAM, 128GB SSD i modemem 3G  - problemy te były spowodowane sterownikami i softem - na dziś są poprawki i nie ma kłopotów. Ja wgrałem nowe sterowniki do dotyku, nowy BIOS i wiele innych. Dell bardzo szybko udostępnił poprawki.

 

Ja też czekałem prawie 4 tygodnie - Dell Polska, czyli One System  :) zamawia tablet w centrali w USA :) nastepnie tablet jest produkowany pod konkretne zamówienie :) stąd długi czas oczekiwania :) jest kolejka :) - Venue 11 Pro i Venue 8 Pro podobno się dobrze sprzedają.

 

Co do zmian jasności - It's not a bug, it's a feature :) - tak na prawdę Venue 11 Pro ma bardzo czuły układ automatycznej regulacji jasności :) i wystarczy przesunąc rką by zadziałał - można to ustawić lub całkowicie wyłaczyć. Kolejną przyczyną jest to, że programy (gry) czasem mają własne ustawienie jasności. Ja w swoim nie zauważyłem problemyu z jasnoscią. Czujnik jest umieszczony w lewym górnym rogu - jak trzymamy go poziomo.

 

Co do klawiatury - nie pomogę Ci - Domyśl się :) - TAK - zamówiłem i czekam :) :) ja zamówiłem etui z klawiaturą wersję SLIM. Jeśli chodzi o Rysik to cała pratia była wadliwa i ją wymieniają, mój pojechał do serwisu i czekam :) na nową "rewizję" - mam klawiaturę / dok w wersji MOBILE - ta działa i nie ma problemów. 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Bardzo mnie pocieszyłeś :) . Ja zamówiłem klawiaturę z baterią.

 

Nie zamawiałem jeszcze rysika bo czytałem że wiele tabletów pracuje w standardzie rysików od Wacoma. Mam tablet graficzny Wacom Bamboo. Ale nie mam pojęcia czy to jest ten "Bamboo Stylus feel":

bamboostylus.wacom.com/compatibility/

 

Czy to prawda że zakres regulacji jasności ekranu jest bardzo mały?

 

Link to post
Share on other sites

Rysik Dell'a działa w innym "standardzie" - na 100% nie będzie działał z Wacom'em ani N-Trigiem - Dell Venu 11 Pro i Venue 8 Pro mają  digitizery Synaptics. 

 

Jasność mozna regulowac w duzym zakresie, ja używam planów zasilania (bo tam to jest) - jasność na max mam w przypadku zasilania sieciowego - i po podłączeniu skok jest bardzo wyraźny. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do jasności ekranu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem tablet sporo przed planowanym terminem. Nie nadawał się raczej do użytku bez wgrania upgrade ekranu dotykowego. Wgrałem wszystkie poprawki i nadal potrafi się zawiesić. Dwa razy nie dało się odblokować wyłącznikiem i musiałem wyjmować baterie! Rejestrator dźwięku nagrywa zbyt cicho. Po pogrzebaniu w ustawieniach najpierw poprawiłem na nieco głośniej a później przestał nagrywać ale mam kolejny pomysł co zrobić (w Skypie jest poprawnie). Klawiatura mobilna, z akumulatorem działa znakomicie. Muszę się skontaktować z serwisem bo to nie nadaje się do użytku. Mam na oddanie 7 dni i jeszcze muszę zapłacić za przesyłkę. Nie ma szans na sprawdzenie sprzętu w tak krótkim czasie, no chyba że nic innego się nie robi. Jak wygląda zwrot później - nie pisza na stronie Della. Trzeba się skontaktować z przedstawicielstwem. Nie stresujcie się, to nie w Polsce.

 

Generalnie wrażenia kiepskie... Fajny projekt, dobry ekran, świetna klawiatura z touchpadem, bateria z możliwością wymiany oraz normalne USB. Ale ja kupiłem NOWY sprzęt za ciężkie pieniądze nie po to aby godzinami doprowadzać go do ładu!

 

I jeszcze jedno. Ładowanie tabletu oraz klawiatury przez wtyczkę mikro USB. To strasznie delikatne złącze, przekonałem się (i nie tylko ja) używając smartfona.

Edytowane przez pongo
Link to post
Share on other sites

Nie musisz wyjmować baterii - wystarczy przytrzymać wyłącznik przez 15 - 20 sekund, działa to jak wyjęcie baterii.

 

Niestety - sam Dell przyznał, że chcieli zdązyć w zeszłym roku i nie dopracowali softu, no i Musisz wziąść pod uwagę, że to Windows :) jest - ze wszystkimi wadami i zaletami. :) Niestety sam Windows potrafi się "wywalić" - taka jest przypadłość systemów. Android tez się zawiesza i zacina :) iPady znajomych też czasem lubią "strzelić focha"  :) Taki urok skomplikowanej elektroniki jest.

 

Analizowałem logi systemowe - i okazuje się, że czasem za problemy odpowiada sterownik Intela, dysku twardego.Ogólnie to po zainstalowaniu poprawek jest bardzo dobrze, mi od 3 tygodni się ani razu nie zawiesil, zaciął, 

 

Co do wtyczki, u mnie nic się nie dzieje, a mam sprzę od konca Listopada 2013 roku - a czemu zastosowali micro USB ? Z uwagi na kompatybilność, to dobry pomysł, naładujesz go każdą ładowarką - ale niestety wtyczka delikatna jest i trzeba uważać.

 

Swoją drogą ciekawi mnie czemu nie wgrali Ci najnowszych wersji softu? W ogóle to jaki numer BIOS'u miałeś?

 

Pomijając okazyjne problemy - jak z każdym komputerem - ja jestem bardzo zadowolony. Najlepsze jest to, ze Dell się stara i co poprawka to przynosi szybkie i widoczne efekty - nie wszyscy producenci tak dzialają.

 

Ja w końcu dostałem mój Stylus - całkowicie nowa wersja - jest SUPER, o ile stary nie dawal sie używać - tak nowa wersja śmiga jak szalona, czuły, płynny, szybki, precyzyjny - poprostu chce sie go używać.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki miałem numer BIOSu . Nawet nie wiem jak się sprawdza. Zrobiłem odświerzenie systemu bo kolejny raz po zamknięciu tableta z klawiaturą (usypia się wtedy) wyskoczył błąd "It looks like Windows didn't load correctly". Żeby zrobić "Refresh your PC" musiałem użyć klucza odzyskiwania funkcji BitLocker. Nie wiedziałem że mam dysk szyfrowany.

Edytowane przez pongo
Link to post
Share on other sites

Wyłącz szyfrowanie - to po pierwsze, bo dość często sprawia problemy :) - na "kaflach" uzyj prawej krawędzi > Ustawienia > Zmień Ustawienia Komputera (na samym dole pod Zasilanien) > Komputer i Urzadzenia > Informacje o komputerze - przewijasz prawą część ekranu na samym dole Masz opcję Szyfrowanie Urzadzenia. BitLocker nie jest nam potrzebny :) no chyba, ze planujesz zamach :)

 

Warto też wyłączyć to : uruchamiasz aplikację Technologia Pamięci Intel Rapid, następnie klikasz w ikonkę Wydajnośc i wyłączasz opcję : Zarzadzanie Łączem Zasilania - generalnie Intel spier... sprawę, wyłaczane jest zasilanie dysku SSD - co ma oszczędzać energię, problem w tym, że SSD nie zawsze zostaje włączony :) i system się wywala. Sama oszczędnosc nie jest też aż tak duża. 

 

Sprawdzanie numeru BIOS : najlepiej mieć podlączoną mysz :) ale da się palcami :) :Włączasz tablet i trzymasz klawisz VOL - do momentu aż wejdziesz do BIOS'u - następnie rozwijasz General i klikasz na System Information 

 

Najnowsza wersja to A10 z 20 Lutego 2014 roku, kolejna ważna rzecz to Firmware Panelu dotykowego - też z 20 Lutego 2014 roku - i nalezy je wgrać bo poprawia wszystkie problemy. 

 

Mi po wgraniu tych dwóch - nie występują kłopoty tablet działa jak marzenie. Jak Masz problemy to najprawdopodobniej Masz stary BIOS i Firmware do Panelu Dotykowego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja używam oryginalnej - wyprodukowanej przez Tragus dla Dell'a :

 

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=a6784319

 

Ładowarka Dell wykrywa, ze podłączyliśmy Tablet Venue :) i przelącza się na 19V i 1.5A co wsumie daje 28.5 Wata, jak ładujesz "zwykłym USB - to maksymalnie Masz 5V i 2A - czyli 10 Watt - to dla tego tak długo to trwa. :)

Na pocieszenie dodam, że ładowarką Dell można spokojnie ładować inne urządzenia USB :) jak nie wykryje tabletu to "podaje standardowe dla USB parametry.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Witam. Niedawno zakupiłem ten tablet, używany i mam pytanie odnośnie rysika, ponieważ mam pierwszy raz do czynienia z takim urządzeniem i nie wiem czy jest w pełni sprawne. Po pierwsze przycisk - po jego wciśnięciu nie widzę żadnej reakcji na tablecie, a po przytrzymaniu pojawia się tylko okrąg wokół "kursora"; ponadto czasem w tarakcie używania tablet przestaje wykrywać rysik. Czy przycisk działa tylko jeśli rysik dotyka ekranu, czy powinien także w czasie gdy jest lekko nad nim uniesiony?

Będę wdzięczny za odpowiedź i opis jak to wygląda u innych użytkowników, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jaką Masz wersję rysika? Pierwsze wersje oznaczone Rev00 sprawiały problemy. To po pierwsze. Po drugie wgraj sobie najnowszą wersję softu do "Dotyku" . 

 

Pióra z Revizji 01 i 02 (Rev01 i Rev02) - mają DWA przyciski - taką "kołyskę" jak np. Głośność jeden z nich "robi" za Prawy "Klik"  - ja mam to tak - jak nacisnę przycisk i "stukę" w ekram to mam odpowiednik Prawo Kliku myszy. Można też po prostu przytrzymać piorko - do okoła kursora pojawi się okrą - jak podniesiemy stylus to pojawi się Menu Kontekstowe jak przy Prawo Kliku.

 

Mój stylus dziala nawet lekko uniesiony, nie musze nim dotykać ekranu. Przyciski można sobie dowolnie ustawić : Panel Sterowania -> Sprzęt i Dźwięk -> Pióro i Urządzenia Dotykowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź!

Czy mogę gdzieś sprawdzić, którą mam REV bez pudełka? Jednakże, po opisie przycisku wydaje mi się, że mam taki sam jak twój - czyli Rev01 lub 02. Zastanawia mnie tylko, skoro jeden przycisk robi za prawoklik, to drugi jest od czego?

Jeszcze mam takie pytanie: czy jeśli stylus jest właśnie lekko uniesiony nad ekranem i najedzie się nim np. nad ikonę, która się wtedy podświetli, to czy po kliknięciu w przycisk nie powinna się ona otworzyć?

 

A odnośnie softu, to wgrałem ten http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Drivers/DriversDetails?driverId=VTHH5&fileId=3327556247&osCode=WB32A&productCode=dell-venue-11-pro&languageCode=EN&categoryId=FW Czy jest może jeszcze jakiś nowszy?

Link to post
Share on other sites

Ja mam inny model Venue 11 Pro - 7130 :) - w moim przypadku mam wersję : 1.3.0,A01 - moja wersja jest z 20 Lutego 2014 roku, Twoja zaś jest z 10 Grudnia 2013 roku.

 

Czy szukasz poprawek po SERVICE TAG? Najlepiej jest wejść na sronę support.dell.com wpisać Service Tag i system wyszuka najnowsze poprawki.

 

U mnie stylus dziala tak : jak trzymam go nad ekranem (Łapie już około 1 cm) to "podświetla" mi ikony, ale muszę "stuknąc" w ekran by uruchomić program. Dłuższe przytrzymanie uruchami mi Menu Kontekstowe (Prawy Klik) - mogę też użyć przycisku - jak nacisnę przycisk i "stuknę" w ekran to otwieram Menu Kontekstowe - jest to odpowiednik "prawo kliku.

 

Drugi przycisk - ten "wyżej" - pełni rolę "gumki" - ALE - zależy to od aplikacji - nie wszystkie aplikacje go obsługują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o wersję Rysika A02?  Sprawdź baterię w rysiku :) dość czesto się zdaża, że baterie dolączane są stare i rozładowane.

 

Mała rada : jak Macie problemy z kupieniem baterii AAAA - to kupcie batrrię 6F22 - czyli 9V baterię o kształcie prostopadłościamu - delikatnie ją "rozbierzcie" - a w środku znajdziecie 6 sztuk baterii AAAA :) mają trochę niższą pojemność ale w sytuacji awaryjnej są jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Tak, chodziło mi o wersję rysika A 02 (dane z opakowania) - ostatnia wersja . Moje podejrzenie też padło na baterię chociaż widnieje na niej data 2018. W weekend "obleciałem" kilka MM, Avansów , Saturnów i brak takich baterii. Na allegro bez problemu.

Tablet  wyprodukowany w połowie 06.2014 ,model 5130(Atom).

Dołączona instrukcja bardzo lakoniczna - rozumiem,że tablet sam rozpoznaje pena w pobliżu i to wszystko a pena w żaden sposób nie wyłącza się jak nie jest używany.

Jutro "rozbieram" 6F22 :)


I jeszcze ciekawostka - jak napisałem jest to model 5130( Atom 3770) ,64 GB i tak jest rozpoznawany przez dołączone oprogramowanie Dell'a , natomiast po wpisaniu SerwisTag na stronie wsparcia technicznego Dell pojawia się jako 7130/7139.

Link to post
Share on other sites

Rysiki A01 (mój) oraz nowsze A02 (Twój) nie sprawiały kłopotów - tablet sam wykrywa rysik, nie wyłącza się go.

 

Przy szukaniu po Service Tag  czasem "wspólne" poprawki mogą wprowadzać w błąd - wyszukaj po SERVICE TAG - Wybierz zakładkę FIRMWARE -  i najprawdopodobniej wyświetki Ci się to : 7130_Firmware_5D22V_WN_1.0.5_A02.EXE

 

Digitizer / Dotyk, Modem są dokąłdnei takie same w każdej wersji - stąd może Ci się wyświetlać inna wersja - program wgrywający soft - nie pozwala wgrać błędnej wersji - dlatego BIOS'u do 5130 nie wgrasz do 7130 :)

 

Przy okazji - sam sobie zaktualizuję Firmware do dotyku :) bo mam z Lutego a ta jest z 26 Czerwca :) :)

 

Ja nie tak dawno kupiłem baterie AAAA w Media Markt :) - zawsze warto pytać obsługę - ja szykałem i nie znalazłem - jak zapytałem - to się okazało, że miały wisieć grzecznie na stojaczku obok Kas, z resztą baterii - ale "wyszły" :) i zapomnieli je przynieść z magazynu :) Jak się spytałem - sprawdzili w komputerze, mieli na stanie, udał się człowiek do magazynu i przyniósł. :)

 

A jak Ci się nie Chce - to 6F22 + modlitwa do świętych Adama Słodowego i Agnus'a MacGyver'a :) i 6 sztuk AAAA jest Twoje :)

Link to post
Share on other sites

Stylus to dla mnie ciągle zagadka, nie używałam go od ostatniego postu i obecnie zniknął mi wskaźnik - ten mały punkcik, który był na ekranie jak się trzymało uniesione piórko. ktoś się z tym spotkał i wie jak go przywrócić?

 Równie dziwne jest to, że sterowniki których jest mowa w poście powyżej pod 7130, poszły na moim Venue z Atomem!

Aco do bateri, też się porządnie naszukałem, wszystkie większe Sieci Sprawdziłem, dopiero w małym sklepiku dostałam za 5zł.

 P.s.- sorry za styl, ale właśnie piszę rysikiem i widzę, że jeszcze muszę poćwiczyć!

Link to post
Share on other sites

Normalne, że poszły :) w każdej wersji jest dokładnie taki sam Digitizer :) więc soft jest dokładnie taki sam dla każdej wersji.

 

Kursor :

 

Panel Sterowania -> Ułatwienia dostępu -> Zmień sposób dzialania myszy -> Zaznaczsz : Włącz funkcję Klawisze myszy :)

 

Od tej pory Masz "kropkę" jako wskaźnik, a jak "Najedziesz" na Link lub element aktywny to kursor zmieni się w "Łapkę"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, z kursorem pomogło!

 Ze sterownikami jestem zdziwiony ponieważ na stronie pobierania pod model z Atomem, jest wersja 2 końca 2013 roku! poza tym mam architekturę x32, a napisane jest, że te stery są pod 64x! Ciekawe, które jeszcze warto podebrać ze strony pod 7130?

Link to post
Share on other sites

Baterie Alkaliczne a takie dołączają mają bardzo krótkie czasy przechowywania. Teoretycznie 4 lata - ale wiele zależy od warunków.

 

Ideałem by było zastosowanie Baterii Litowej - jak słynne CR123 - które można przechowywać 15 lat i nie traca pojemności w temperaturze od -55 do +70 stopni :)

 

Podobno, też trafiały się stylusy - które się szybko rozładowywały - jeśli Masz taki to reklamuj. Dell wymienia je od ręki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...