Skocz do zawartości

Nowy komputer Artefakty [AMD Sapphire R9 280X Toxic]


Recommended Posts

Witajcie

 

Złożyłem niedawno komputer lecz pojawiły się problemy graficzne.

 

Mianowicie grając w Skyrima po jakiś 5 minutach wyrzuciło mnie z gry do pulpitu. Uruchamiając grę po raz drugi pojawiły się Krzaki :/ 

 

W grze Crysis pojawiał się błąd "program przestał działać"

 

W grze Gta4 (jeśli ktoś grał to powinien wiedzieć) w ustawieniach nie można było zmienić żadnych opcji gdyż ujawniał się Warrning! moja karta nie posiada wystarczająco pamięci, wszystko pozostało na low detalach.

 

Więcej nie próblowałem bo obawiałem się że coś może się sfajczyć.

 

Sterownikki mam najnowsze przynajmniej tak mi się wydaje z roku 2013 :roll:

 

Jakieś fotki załączę jak to jest podłączone [wydaje mi się że jest OK ekspertem nie jestem] także jakby ktoś to mógł sprawdzić :>

 

Zrobiłem test programem OCCT i zmierzyłem temp. w trakcie HWMonitorem to też załączę. Do sprawdzenia dla ekspertów 8-)

 

Nie wiem czy aktualizacja Biosa coś pomoże taką opcję też rozważam.

 

Porszę także o sprawdzenie sprzętu i kompatybilności podzespołów czy coś się nie gryzie czasem.

 

Może przełączenie karty na inny port PCI da jakieś zadowalające rezulataty. Obecnie mam na pierwszym slocie. Chyba że to nie ma znaczenia.

 

 

Na chwilę obecną jedyną opcję wykluczającą wadliwość karty graficznej bądź innych podzespołów jest taka iż podrzucę koledze kartę do sprawdzenia na jego kompie ja pożyczę jego Radeona 7XX jakiś tam model też Sapphire. Także jeśli grafika u niego będzie śmigałą to może oznaczać/nie musi wadliwy sprzęt z mojej strony bądź źle podłączenie. Jeżeli karta u niego też nie działa to mogę zwrócić kartę spodziewając się zwrotu hajsu (taką mam nadzieję daj Boże) i zakupić jakąś Nvidie kompatybilną.

 

Co o takiej sytuacji sądzicie eksperci może źle podłączyłem ? a może są jakieś inne rozwiązania mojego problemu ? uważam się za nowicjusza więc chciałbym znać opinie jakiegoś profesjonalisty któy może sprawdzić napięcie, temperaturę itp. na tej podstawie osądzić po czyjej stronie leży wina.

 

Chciałem podkreślić na koniec że zależy mi na tym bo troszkę mi smutno :cry:  zainwestowałem moje dwie wypłaty w komputer trochę podekscytowany i napalony ale człowiek się uczy na błędach więc sprzęt za taką kasę pewnie mógłby być lepszy. Odkąd kupiłem i złożyłem komputer nie udało mi się w nic pograć :cry:  boję się że może się sfajansić sprzęt jak będę cisnął.

 

Procesor:

AMD FX-9590 Black Edition Octa Core CPU Socket (AM3+, 4.7GHz, 16MB, 220W, FD9590FHHKWOF, Turbo Core 3.0 Technology)

 

Płyta główna:

Asus Crosshair V Formula-Z Motherboard (AMD 990FX/SB950, DDR3, S-ATA 600, ATX, PCI-Express 2.0, USB 3.0, SupremeFX III, Extreme Engine Digi+ II, Socket AM3+)

 

Pamięć RAM:

Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600

 

Karta Graficzna:

Sapphire R9 280X 3GB Toxic 1100MHz GDDR 5 PCI Express Graphics Card

 

Zasilacz:

Be Quiet 1000W Power Zone Power Supply Unit

 

Chłodzenie do procka:

BE QUIET! BK019 Be Quiet Dark Rock Pro 3

 

Dysk:

Seagate 3TB 3.5 inch 7200RPM 64MB Cache SATA3 Hard Drive

 

Obudowa:

Raidmax Vampire Winterfall

 

 

Link to post
Share on other sites

Niestety na wymianę procesora już za późno MoBo jest kupiona pod AMD także tylko łezkę uronić trzasnąć sobie slapa bo jak to się mówi człowiek uczy się na błędach.

 

Postaram się oddać grafikę z nadzieją zwrotu kasy i potem coś mi wybierzecie innego tak żeby w pełni można było wykorzystać wydajność grafiki i procka.

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy wszystko dokładnie podłączyłeś. Update biosu płyty, ustawienia domyślne.
Przydałyby się temperatury karty podczas gry/obciążenia.
Problem z GTA IV jest bardzo popularny, na swojej 7970 też to miałem. Wystarczy coś pozmieniać w pliku z gry, nie pamiętam dokładnie co i jak, lecz jak wpiszesz swój problem w google to tam będzie dokładne rozwiązanie. Akurat w tym przypadku jest to wina samej gry.
Pozdrawiam,
Karol. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skoro już masz procesor AMD to grafikę lepiej Nvidi ponieważ jej sterowniki lepiej współpracują z procesorami wielordzeniowymi , myślę że GF 770GTX będzie dobrym rozwiązaniem aczkolwiek karta będzie się trochę nudzić , podkręć tego procka jeszcze trochę 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, kolega ma problem z kartą graficzną a 90% postów to nic nie wnoszące spuszczanie się nad tym że nie wybrał intela... :/ Dowartościowaliście się już ? Niestety komputer już ma i bez dużej straty gotówki nic z tym nie zrobi.

 

Wracając do tematu.

O ile jeszcze nie próbowałeś, możesz zainstalować najnowsze sterowniki beta. Aktualnie są to 14.2 beta 1.3.

Inny bios w karcie graficznej może pomóc, o ile w ogóle jest do niej jakiś inny, pamiętaj że to musi być dokładnie ten sam model.

Spróbowałbym jeszcze na twoim miejscu obniżyć zegary na pamięciach i rdzeniu karty, tak o ~5-10%.

Możesz też przełożyć ją do innego gniazda, to nic nie kosztuje a będziesz wiedział coś więcej. Mimo wszystko wątpię by uszkodzone gniazdo powodowało artefakty w czasie grania.

Jeśli mimo tego problem dalej będzie występował to chyba zostaje tylko gwarancja.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ściągnij ten program GPU-Z - najnowsza wersja

http://www.techpowerup.com/downloads/2340/techpowerup-gpu-z-v0-7-7/mirrors

 

Włącz program i przejdź na 2 zakładkę - będziesz tam miał wartość zegara GPU, pamięci i między innymi temperaturę GPU.

Zostaw tak włączony program na pulpicie i pograj w coś bardziej wymagającego dla GPU (Cysis, BF3/4).

 

GPU-z ma być cały czas włączony.

Pograj 10-15 min - im dłużej tym lepiej.

Możesz potem wyjść z gry i w programie GPU-z przy "GPU Temperature" (strzałka) włączyć opcję max (zapali się to na czerwono lub zielono)

http://www.redgamingtech.com/wp-content/uploads/2014/02/gpu-z-temp-monitoring.jpg

http://www.overclock.net/content/type/61/id/1889613/width/350/height/700/flags/LL

 

Program pokaże wtedy największą temperaturę GPU jaką zapamiętał podczas Twojej rozgrywki np w Crysis/BF3/4.

W ten sam sposób możesz sprawdzić temperatury VRM.

Podaj nam swoje wyniki tutaj.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałęm kartę u kumpla i tam było tak samo czyli przez pierwsze 20-30min wszystko śmigało a potem zaczęły się jakieś krzaki bądź artefakty pokazywać sporadycznie także wydaje mi się że wina jest sprzętu.

 

Napisałem complaina i czekam na odpowiedź albo dostane zwrot kasy na co licze najbardziej bo nowa karta mnie nie uszczęśliwi gdyż z tego co wyczytałem dużo osób ma problemy z tym włąśnie modelem karty graficznej.

 

Dzięki za pomoc mimo wszystko jedyne forum w którym ktoś potrafi pomóc niż tylko wytykać błędy co zrobiłem lub kupiłem złego. Od zawsze byłem fanem AMD tak mi zostało z dawnych lat teraz kupując nowego kompa myślałem że nie odbiegają aż tak od Intela no ale cóż zbieram na drugiego lecz tym razem napiszę na forum ;]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...